X
Forum

Forum

Nabíjačka elektromo...
 
Notifications
Clear all

Nabíjačka elektromobilu v loxone

45 Posts
9 Users
0 Likes
3,347 Views
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

Easee Easee – Shaping the future of electricity nabíjačka cez loxberry alebo iobroker


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

Ahojte. Máš už niekto wallbox od loxone? https://shop.loxone.com/sksk/wallbox-tree.html ? Mne prišiel konečne vcera namontoval som, ale mám problém s automatickou reguláciou keď sa auto nabíja. Config mám podla videá… problém je ten aksa automaticky zmení výkon nabíjačka sa vypne a je potrebné ju opätovne ručne zapnúť v app… skúšal som si priviesť aj virtuálny vstup s posuvníkom a chová sa to rovnako, ako náhle počas nabíjania zmením výkon vypne sa. Ak mám nabijacku v turbo režime vtedy viem výkon meniť a nevypne sa nabíjanie autá… keď to má loxone robiť automaticky vypne sa, predpokladá že sa jedna o bug?


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@marsl 

Zkusil bych update loxone na poslední betu...

Kdy jsi wallbox prosímtě objednával..?


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

@chucky 

Skusal na poslednu verejnu betu.. Davno hned ako vysiel a dal sa predobjednat cca november ...

This post was modified 11 months ago by Marsl

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

@marsl 

S jakým autem to provozujeś?


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

Vcera som problém vyriešil… musí byt vstup Ec negovany.. on je po pridaní wallboxu ihneď negovany len ja som to vypol 🤷‍♂️ …

 

pouzivam s Tesla y


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Ahojte ja mam iny problem 

Mam loxone wallbox tree 11kW/16A/3f

A ani za svet mi to nenabija na viac ako na 3,7 kw cize na 1fazu. uz som skusal  vsetko mozne a stale idem na 1f. to osm mohol nabijat zo zasuvky

vykon 3,7 kw  je pri  zadanom vykone 11kW znizenim vykonu nabijania klesa aj vykon na 1f

takze to znamena ze regulacia nejako funguje  lebo 3,7 je cca 1/3 pozadovaneho vykonu 

mam merania cez modbus na vsetky 3 fazy a viem ze za cely cas nabijania si ani raz nepriplo 2-3 fazu. auto na nabijacke dokazem nabijat 30KW (Mazda MX-30) 

Neviete niekto poradit  odpoved z Loxonu ziadna  ako vzdy zachovali radiovy klud 

 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

Tuším Mazda MX-30 nedokáže nabíjať cez 3-f ma len 1-f  nabíjačku zabudovanú takže to je len 3,7kw

 

Teraz čítam že dokáže max 28A 6,6kw ale len 1 f


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

ale na verejnom wallboxe to ide. Skusim dnes este ID4 

AC wallbox  podla vyrobcu 6,6kW

DC nabijanie 40kW

 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

Možno verejný wallbox dodáva cez typ2 viac ako 16A 

Výrobca udáva max AC labijanie 6,6kw ale cez 1 fázu a tvoja Loxone wallbox dá max 3x16A

 

ID 4 podporuje 3x16A 11kw

ta pôjde nabiť max nabíjacím efektom

 

 

 


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

@zoltan Vdaka  toto  dava zmysel. a asi to tak bude.

Tym padom mi je wallbox skoro zbytocny.

skoda ze som si to nepreveril skor mohol som kupit  22KW od Solaredge  a ten riadit cez striedac  maju to celkom dobre  vymyslene 

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Loxone taky dělá 1F / 32A /7,4 kW Wallbox... (nemám a neměl jsem, pouze 3F).

Nicméně pro mě je to "zklamání roku", už mám rozepsaný článek. Nějaké přesnější řízení přebytků z FVE je utopie... Opravdu vychytávka je přepínání 3F a 1F provozu, když padne  nabíjecí výkon pod cca 2kW, na 10 vteřin se odpojí a přepne na 1F, a když zrovna ten mrak kousek přejde, skočí zpět na 3F (opět 10s přepínání fází) a při oblačnosti 50%, větru honícím mraky a výkonu FVE v našich podmínkách běžných 6-10kWp je to fakt paráda... Více cvakání relé než nabíjení. Řízení výkonu jen nahrubo po 1A a ještě, aby vůbec ukazoval nějaká data, nutno doplnit Modbus elektroměrem. Tohle se faaakt nepovedlo, jakkoli jsem Loxone fanda.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Zklamání z Wallboxu se umocní pokud budeš mít dva a více Loxone Wallboxů a do jejich řízení zapojíš Wallbox manager. 

To přepínání na 1F jsem zrušil, by se to zbláznilo. Mohli tam aspoň umožnit, že když se to přepne, tak to minimálně xxx sekund zůstane na 1F nebo 3F přepnuté. Přece jen auto není vytěžovací spirála v aku.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

@kobra23 

Každý z nás sa snaží si urobiť logiku na využitie prebytkov do autá a pritom väčšinou autom jazdíme do práce a domov prichádzame poobede-večer keď už slnko nesvieti😁

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

@zoltan 

Tak ještě jsou tady víkendy a svátky. Spousta lidí dělá krátký a dlouhý týden nebo kolotoč.

A pak jsou i takoví co mají 2 EV a každý den jezdí jiným aby se to druhé nabilo.

Jako účel to splní, ale musí to programovat někdo, kdo neviděl EV jen na obrázku a zná reálné používání.

This post was modified 3 months ago by kobra23

   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: