X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Tablet na stenu

10 Posts
5 Users
0 Likes
1,586 Views
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

Zdravím, doma vše jedu na applu, ale řeší dvě až tři místa kam chci dát tablet na ovládání domácnosti a nechce se mi úplně kupovat iPady za 30k. Mohl by mi doporučit někdo nějaký tablet, který je relativně dostupný, funkční a bude sloužit nějaký ten pátek a nevypadne z podpory Loxonu? Děkuji


   
Quote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

K ovládání není potřeba iPad za 30k. Po zkoušení všelijakých náhrad jsem nakonec stejně  skončil u základního tabletu 32 GB za cca 8k a origo rámečku od Loxonu a považuji to za to nejlepší řešení. Rámeček sedí přesně na jednu z krabic od Koposu, do té jsem dal nabíječku zapojenou do  velké čokolády místo zásuvky řízené časovačem v configu.    


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  
  • 3x iPad za 8K = 24K + DPH = skoro 30K... proto hledam alternativu

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Na tohle ti stačí ten nejlevnější tablet, tam nepotřebuješ žádný výkon ani výdrž baterie. Kup si nějaký levný android za 3t nebo bazarový iPad.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Doporučuji dát jen jeden tablet do místnosti, kde se nejvíc zdržujete. Víc tabletů nemá smysl.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

@koldavideo diky za odpoved! Mam diru pripravenou u vchodu, takze tu potrebuji zaslepit - puvodne jsem chtel jit cestou paradoxu, ale seslo z toho.

Dalsi dira je v obyvaku, kde mel byt videovratny a zatim nevim, zda planovany od legrandu nenahradim loxonem.

Mno a treti pozice je take v obyvaku, kde byl myslen od sameho zacatku, tez priprsvena krabicka s kabelem. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak interkom je asi nejlepší integrovat do loxone. Já jsem použil 2N audio kit zabudovaný do poštovní schránky. Tenkrát stál cca 7.000,- Kč takže volba byla jasná. 

Díru u vchodu se spojením s paradoxem a interkomem sice nechápu ale asi to máš vymyšlené.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
Topic starter  

@koldavideo tu diru u vstupu jsem puvodne mel pripravenou pod klavesnici paradoxu, ted bych to rad nahradil tabletem, aby bylo nutne vzdy odkodovat pres tablet a zaroven i pri odchodu nas to i s drahou polovicku donutilo zmacknout odchodove tlacitko - nejak zapominame. 

na ten intercom kouknu, ani jsem nevedel, ze neco podobneho existuje. Diky! 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Pokud máš doma paradox, dal bych tam tu klávesnici od paradoxu. Já to tak mám a je to lepší. Stačí když odcházející přiloží čip. Tablet v zádveří je zbytečný luxus a navíc je ideální při odchodu stisk jednoho tlačítka, než se proklikávat přes menu. 

Interkom a kamera je v loxone ideálně řešena separátně, takže link na audio a video může být rozdílný, což já využívám maximálně. 


   
ReplyQuote
 TomX
(@tomx)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
 

@jimyjims Právě jsem namontoval DoorBird 1101v a naprostá spokojenost. Do Loxonu se to pěkně integruje a video mi běží i po normálním CYKY kabelu s PoE


   
ReplyQuote
Share: