Forum

Forum

Nabíjačka elektromo...
 
Notifications
Clear all

Nabíjačka elektromobilu v loxone

45 Posts
9 Users
0 Likes
3,191 Views
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

Ahoj

Nemáte náhodou niekto skúsenosť s inplementovanim nabíjačky do Loxone?Planujem kúpiť nejakú inu nie Kebu ktorú preferuje Loxone.V podstate by to nemal byt problém čo sa týka samotnej nabíjačky len ovládanie nabíjacieho prúdu cez pilotkontakt mi nie je jasný.Netuším aký signál posiela nabíjačka do auta.

Dakujem


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Kup si nějakou, co umí řídit výkon nabíjení dle 0-10V které ji posílá Loxone.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

@kobra23

To by bolo fajn,len nie som si istý že taká nabíjačka existuje😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205

   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

@kobra23

Dakujem,pozriem sa👍


   
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@kobra23 Neposkytla by prosím nějaká dobrá duše loxplan, jak řídit wallbox signálem 0-10V ? Mám wallbox Sampro, který to umí, ale vůbec nevím, jak to v loxonu udělat. Který blok na to použít? Díky za nakopnutí.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Nemám nic zatím finálně uděláno, ale náčrt jak bych to chtěl se mi někde valí. Zkoušel jsem zatím jen variantu s blokem Radiobutton, ale to dělalo jen to samé co dělá app v autě. Je potřeba dodělat logiku, kdy si FVE bude přepínat sama ty výkony pomocí Radiobuttonu.

Zatím to nemělo prioritu, zasekl jsem se na tom, že nabíjecí proud nastavuji v app od auta. 

A používám vesměs jen 2 varianty. 5A když je zataženo a 16A když svítí. A když přijde info, že baterie v domě už je jen 50%, tak to vypnu.

 


   
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@kobra23 Mně teď jde o případ, kdy potřebuji hlídat celkový příkon domu, aby mi nevypadl hlavní jistič. Mám 3x40A. Chci, aby wallbox nabíjel plným výkonem 22 nebo 11 kW podle auta, ale když mi někdo zapne další spotřebiče (což neovlivním, protože mám v domě nájemníky) tak potřebuji výkon wallboxu snížit tím řízením 0-10V. FVE zatím nemám, to je další krok, který řeším.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@rk22 

Tak pokud máš Sampro, tak je nejjednodušší koupit ty měřící cívky a rádiový modul, který bude snižovat výkon Wallboxu na základě nastaveného max příkonu z ČEZu.

Dodával jsem to kamarádovi už na 2 odběrné místa (má Taycan a nabíjí 22kW) a je s tím maximálně spokojený.


   
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@kobra23 Tak nejjednodušší to asi je. Jenom to mají všude vyprodané. A říkal jsem si, že když mám loxone tak to nepotřebuji 🙂 Nevíš, kde by to šlo koupit?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

To je divné. Jsem před 2 týdny jednu sadu kupoval.

Přes Loxone to jde řešit, ale toto je jednoduché a spolehlivé řešení. Tady je reakce okamžitě, u Loxone musíš počítat s 5s prodlevou pokud používáš Modbus měření.


   
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Kupuji přímo u nich. Mám s nimi dealerskou smlouvu. Možná nemají jen pro koncáky, tak jak je to teď populární.


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Pls jaký kabel taháte z rozvaděče pro wallbox? Někde tady padlo 5×4 ale pro 3×32A by to mělo být 5×6 ne? Drát nebo slaněný vodič? Zatím nebudu WB instalovat, ale kabel samo natáhnu, lanko lépe smotám do nějaké instalační krabice, drát těžko... Chci nejlépe zapojit přímo do svorkovnice WB, žádné další spojovací prvky. Bude to do 10-ti metrů od rozvaděče. Díky!


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jestli počítáš s nabíjením 3x32A, tak musíš 5x6mm2. Zatím je jen jedno auto, které toto zvládá. Jinak všechny jsou obvykle max. 3x16A, proto se tahá podle vzdálenosti 5x2,5 nebo 5x4.

This post was modified 2 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: