Forum

Forum

MusicServer4Home
 
Notifications
Clear all

MusicServer4Home

122 Posts
17 Users
6 Likes
11.3 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@radek

aktualizace netřeba...

jen je potřeba najít  Music server...a v každé verzi je jinde...

supa našel jsi..teď přidej dle návodu a můžeš šlapat... sice omezeně  ale funguje

 

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Tak vydali novouu betu a super..

Uz jedu TTS primo z Loxonu(bloku music server) přímo na LMS přehrávače


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  
Posted by: @pavka28

Tak vydali novouu betu a super..

Uz jedu TTS primo z Loxonu(bloku music server) přímo na LMS přehrávače

Je integrované vice veci primo v app ci bloku. Budik,zvonek, spotify, knihovna ci internetove radia.


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

Chalani, a je funkcny taky scenar ze by mi MS4H bezal niekde vo virtualke (napr. QNAP) a ovladal by com AVreceiver? konkretne DENON HEOS zony? V konfiguracii som niekde nasiel zmienku o "externych zonach" ale uz som sa nedocital co to presne znamena resp. ci je to presne to co ja chcem 🙂 

Zadanie je velmi jednoduche, dostat do LOX App zony s receivra a ovladat Spotify 🙂 

 

Dik


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Nemyslim ze by to byl problem, co jste narychlo koukl tak DENON HEOS jde pres upnp do LMS dat,takze asi ano.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@muflon_

 

1) naistaluj si LMS a vyzkoušej zda ti bude přes upnp  Nenon fungovat

LMS jde nainstalovat i na Windows..máš-li

2)MS4H  instalován na LINUx kterej na QNAP či jiném virtuálu nebude problém

 

ad 2 ) budu v brzké době dělat  čistou instalaci... Mám vytvořit screeny a manuál???

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@pavka28

To by bylo fajn,myslim ze to ocení hodne non Linux useru,zvlast s kombinací s němčinou :)))

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Ok pokusim se...


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@pavka28

Ano, prosim. 🙂


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Už na tom pracuju..


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@pavka28 super 🙂

Nainstaloval som LMS na Windows a ano UPNP Bridge vidi Denon ale zial vzdy len jednu zonu. Nasiel som plugin DENON AV control ktory vie pre kazdy player nastavit inu zonu avsak na to aby mi to fungovalo by som potreboval viac instancii UPNP Bridge (tak by som ten denon videl 3x medzi playermi) 

Co ma nadadlo je ze by som pouzil jeden UPNP bridge a druhy airplay bridge ale stale mi bude chybat jedna zona co je naprd. Napdava Vas nejake riesenie? 

Dikes


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

varim z vody, ale zkousel jsi prepnout na druhou a prohledat v LMS, zda se v upnp neukaze Denon s jinou MAC adresou?


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@david-pr, jo, nedokaze 🙁 je to podla mna limit UPNP 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Jen me napadlo, ze zrova u tech AV receiveru bude problem, protoze MS4H zony, pokud nejsou zapnute, vyhodnoti jako OFFLINE, coz zrovna u AVR bude v 90%, kdyz to bude treba pouzit.

Takze realne budes muset nejdriv AVR zapnout, prepnout na prislusnou Zonu a az potom se v MS4H ukaze jako idle ci online.

U onkio to lze s nejakou vetsi logikou resit pres iscp a node red, coz ted pouzivam, hlavne na zpetnou vazbu. loxone sice umi taky ale ta zpetna vazba je radove nulova.


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@david-pr mne praveze spatna vazba funguje paradne, som to sniffoval a tieto informacie su krasne obiahnute v upnp protokle. Nemusis nic rucne zapinat.

Teraz ale pozeram ze sa zrejme na to vyprdnem pretoze  MS4H pouziva obsoletny blok music server zone a nie Audio Player. Ako najdolezitejsiu cast som chcel prave pouzivat spotify a ak to spravne chapem stale musim mat externu apku na vyhladavanie (co pri Audio Player bloku je uz integrovane) 

Pozeram ze existuje MS4H 1.2 beta ale po nemecky tam chalanom ani sp rekladacom nerozumiem ci stale sa riesi stary blok alebo to prekopali na novy 

(v changelogu som nasiel info ze sa da vyhladavat v spotify ale nechapem kde ked to ten blok Loxone blok nevie)


   
ReplyQuote
Page 5 / 9
Share: