X
Forum

Forum

MusicServer4Home
 
Notifications
Clear all

MusicServer4Home

122 Posts
17 Users
6 Likes
11.4 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

v poslední Betě už vyhledáváni Spotify funguje

 

20210106 145034

 + jdou již přidat spotify playlisty do oblíbených zony

 

 


   
czgaston and David reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

pouziva se klasicky blok Zona music server a spotify vyhledavni funguje primo v APP Loxone.


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

Tak to je super. A len tak mimochodom ako je to mozne ked to blok ako taky nepodporuje. 
kazdopadne o dovod viac rozbehat zony na mojom recievery v LMS 😀


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@muflon_

LMS ma plugin primo pro DENON, zkus ho nanstalovat, podle popisu bz to mohlo byt to co hledas.

Details

  • Turns the Denon amplifier on when the user turns on a Squeezebox or plays a song
  • Puts the Denon amplifier in standby when the user turns the Squeezebox off
  • Changes the volume of the Denon amplifier when the user changes the Squeezebox volume
  • Sets the Squeezebox volume to the default setting of the Denon amplifier when turned on
  • Optionally sets one of the three Denon Quick Select modes when turned on
  • The user specifies the maximum volume the amplifier can be set to
  • The user can pick an optional on and/or off delay timer as well as Quick Select timer
  • The plugin can be enabled/disabled without restarting the LMS
  • The user can select between Main, Zone 2, Zone 3 and Zone 4
  • Optionally the plugin can set the Squeezebox volume from the amplifier volume at track changes
  • Added the ability to control the DENON audio settings using the iPeng application during playback.
  • Supports 100% volume setting on players with iPeng 1.2.5 and greater. Volume control has been changed to be less linear with more loudness in the lower settings.
  • Supports .5 settings on volume adjustment to Denon

   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@david-pr

Cauko, ano, tento som skusal a funguje vyborne. on vsak nepridava player ale len existujucim platerom spristupnuje moznost vzdy pri spusteni/zastaveni zapnut receiver pripadne synchronizovat hlasitost. 

Pisal som si s autorom AirPlay/UPNP Bridge a nenasli sme ziadne riesenie. Proste je to limitacia UPNP. Jedine tak ako som pisal na jednu znu sa pripojit cez UPNP na druhu  cez AirPlay (vtedy mas prehravace dva, pretoze su to dva endpointy) Je to ale naprd riesenie nepaci sa mi (okrem toho mi chyba jedna zona) 🙁 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@muflon_

Trosku se ztracim..

Jaky mas LMS playery?

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @david-pr

Zakladam vlakno pro MS4H

Ahoj, prosim Te, vlakno je MS4H, resi se tady uz vcelku detaily, je nekde prosim popsany makro pohled co to je, co to muze umet a umi, pro koho a jak je to pouzitelne?

Hudbu mam na NAS a pres LMS prehravam pres Squeezebox Touch. Pro budouci instalaci budou 2x Touch a 1x Duet. 

Obyvak je zapojeny: Squeezebox, predzesilovac, vykonove konce a bedny. V jidelne je pripraveny aktivni system (Bose) a v kuchyni na terase budou pasivni reproduktory (Bose).

 Diky

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@richard

Co umi loxone music server / Audio server Loxone, tak momentalne jiz lze v 90% pouzit na MS4H.

-TTS , -Spotify, -Knihovny, -Budik, -Zvonek, -Oblibene, -Internetove radia, -Hlaska ....

Osobne netusim moc co bych potreboval a MS4H jiz neumel resp neumel stejne jako origo Loxone v APP

Co se tyce Squeezebox boxu, moc netusim, nemam ani jeden, ale vzhledem ktomu,ze se to pripojuje na LMS, tak to pujde ovladat taky pres MS4H a tedy Loxone APP. Pripoji se jako externi zony. Momentalne nemam pocit, ze by externi zona mela nejake zpozdeni oproti internim nebo jen nemeritelne( zalezi urcite na LAN/WIFI).

Pro koho tedy je MS4H? Pro vsechny, kdo umi trochu vic IT a nechteji utracet za music server/Audio server. Nicmene si trofnu rict, ze pokud se dokopu popr nekdo jiny a udela ve wiki navod, zvladne to kazdy. Protoze v loxone configu se jiz vse programuje, jako by jsi mel origo Audio/Music .


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@richard

Připravuji  článek do WIKI  a tam bude i shrnutí..a můj pohled proč a jak.. (díky L za přidání oprávnění do WIKI)

doufám že v Neděli postnu první verzi


   
Ladislav S. and Richard reacted
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@richard

A hlavní důvod proč je u mě  ... integrace LOGITECH Squeeze-boxů do Loxone 

= TTS, ovládání....alarmy  přímo na přehrávače

Mám koupenej Audio server (využil sem zvýhodněný ceny) ale asi ho nevyužiju (nepodporuje a asi nikdy nebude podporovat UPNP či LMS)

vše doufám o víkendu shhrnu do článku/návodu

 

 

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@david-pr

Pokud s nepletu jedeš interní zony a instalaci na  NUC INETEL + zesilovač  ..je to tak??

Jelikož já jedu jen Externí zony..možná Tě porosím o doplnění  návodu popisu o INETERNÍ zóny.. OK??

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

@pavka28

Ano ano,interní hlavne + 3 externi na TV,android tv + loxberry 🙂

Ty interni jsou velice jednoduchý, malinko složitější jsou prave ty externí.

Taky mam doma AS z akce,ale ani jsem jej jeste nevybalil a nemyslim,ze to někdy udelam. Resp asi jej hodim na chatu,ikdyztam bude mit skoro prd vyuzito...


   
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

@Richard

ano jak je psáno výše integrace je dotažena do 90%. MS4H prošel velkým vývojem( používám od verze 0.7.5 nebo ještě mladší).když se poskládá dobrý HW tak je to kompletní náhrada za music server. 
výhodu oproti audio serveru je hlavně v pořizovací ceně a možnosti rozšířit zóny jak interní tak externí přes UPNP.

Další výhoda co si myslím je ta, že systém poroste dál jelikož má plno přispěvovatelů co se nápadů týče a autor je otevřen všem rozumným věcem. 
Další plus pro neuživatele Loxone je podpora KNX takže to běží samovolně.

Mám 8 zón z toho šest interních a dvě externí. 

Proxmox- virtual server:

MS4H

loxberry

Tvheadend DVB-s2

win10

 

This post was modified 3 years ago 2 times by czgaston

   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@pavka28

prvy plugin AirPlay Bridge urobi svoj player, plugin UPNP/DLNA Bridge urobi druhy player

Pre kazdy player som nakonfiguroval DENON AVR control plugin ktory pri prehravani zapne inu DENON zonu. Funguje to spolahlivo a takto cez DLNA (co je principialne aj AirPLay) dokazem mat v LMS dve zony na jednom receivery. Moja idea bola aby som napriklad pouzival len AirPLay Bridge plugin ale aby by bezal 3x. Tj ten denon by bol vytvoreny ako 3 players a pre kazdy by som nakonfiguroval svoju zonu. Zda sa vsak ze je to len teoria, autor pluginu (taky francuzky chalos) tvrdi ze aj keby sa mi podarilo spustit jeden plugin 3x (pri instancie) tak my to nevytvory 3 prehravace. Mne ale teroia hovori ze ano, avsak nedokazem/neviem spusti jeden a ten isty plugin 3x. Preto moja otazka ci ma nedokazete odnavigovat ako napr. UPNP/DLNA Bridge nakonfigurovat v LMS tak aby bezal 3x.

Dikes 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

jak jsem slibil -  neděle:

uplodnul jsem do WIKI uvod článku/návodu  

 

https://www.vodnici.net/wiki/musicserver4home-multiroom-audio-2/

 

během týdne  doplním návod jak instalovat ..takže koho zajímá a  kdo využije ať  se připraví .-)

 

P

 


   
ReplyQuote
Page 6 / 9
Share: