Forum

Forum

MusicServer4Home
 
Notifications
Clear all

MusicServer4Home

122 Posts
17 Users
6 Likes
11.1 K Views
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat, půjde taky nainstaloval MusicServer4Home na Raspberry Pi 4B

Protože když vše nastavím na hyper-v win10, tak mně to funguje jenom do té doby než neudělám restart toho programu, pak mně to už nejde zpustí. 

Předem děkuji za odpověď.


   
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Ano jde ale pro lepší funkčnost je přeji lepší RPi 3


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@czgaston

Dík za info. A mohl bych ještě poprosit o zaslání nějakého odkazu. Aby jsem neobjednal něco co my pak na tom nebude fungovat. 

Předem děkuji.


   
ReplyQuote
Ladislav S.
(@sirdik)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
 

@michal-bajer Na jakém HW to zkušíš s hyper-v?

Mě se dělo něco podobného, když jsem se snažil začlenit onboard zvukovku. Pokud jedu pouze s externí usb zvukovkou, tak to funguje dobře. 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@sirdik

Na Windows 10 pro. No usb zvukovku ještě nemám. Ale co my jde tak je to IP **.**.**.**:9000 ale když se potřebuji pak dostat na adresu **.**.**.** tak je mrtvo 🙁


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Jenom by jsem chtěl dát všem vědět ze instalace MusicServer4Home dopadla na raspberry 3 bez problému. Když tak posilám i odkaz kde jsem postupoval dle instalace. Zatím se asi jedná o beta ale zatím to vypadá že vše funguje jak má. Jinak instalace mně trvala cca 1:30 hod 😊

Zde zasílám odkaz. https://www.loxforum.com/forum/projektforen/musicserver4lox/allgemeines/264259-umfrage-musicserver4home-f%C3%BCr-den-raspberry-4/page2

S pozdravem
omlouvám za pravopisné chyby, jsem dyslektik. Děkuji za pochopení


   
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 
Posted by: @michal-bajer

Jenom by jsem chtěl dát všem vědět ze instalace MusicServer4Home dopadla na raspberry 3 bez problému.

Jakou máš zvokovku?

pouzíváte někdo HIFIberry? Rád bych věděl zda to funguje.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@czgaston

Ahoj, Zatím žádnou, Jedu přes SONO. Ale zatím jsem se zasekl na tom jak tam přidat svoje mp3. 


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@czgaston hifiberry mám, funguje a hraje dobře.. možná bude na prodej asi se squeezeboxu, zbavím jak dostanu do kuchyně kabel od audioserveru 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@michal-bajer Bojuju s tou instalací MS4H na RPI3+Hifiberry. Zkousel jsem nainstalovat i podle navodu ve tvem odkazu i podle oficialniho navodu ale v obou pripadech se mi po prvnim restartu RPi uz znovu neprihlasi na wifi a nedostanu se uz do nej.

Jakou variantu Raspbianu jsi instaloval - lite?

Divny je ze pred prvnim restartem MS4H i LMS normalne jedou...


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Posted by: @radek

@michal-bajer Bojuju s tou instalací MS4H na RPI3+Hifiberry. Zkousel jsem nainstalovat i podle navodu ve tvem odkazu i podle oficialniho navodu ale v obou pripadech se mi po prvnim restartu RPi uz znovu neprihlasi na wifi a nedostanu se uz do nej.

Jakou variantu Raspbianu jsi instaloval - lite?

Divny je ze pred prvnim restartem MS4H i LMS normalne jedou...

Ahoj, přes Wi-Fi jsem to ani nezkoušel a ani nevím jestli by to šlo. Klasičky jedu přes kabel.

A program na Raspberry jsem požil tento / Raspberry Pi OS Lite / https://www.raspberrypi.org/software/operating-systems/  


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@michal-bajer Super, uz mi to jede. Neveril bych ze to muze byt v tom, ale pres kabel mi to funguje. Divny...

Zasekl jsem se ale o kus dal - pro konfiguraci zvukove karty (mam na RPi 3B Hifiberry AMP+ 1.0). V nastavení MS4H mi to ale neukazuje zadnou zvukovou kartu. Nepouzivate nekdo kombinaci MS4H a Hifiberry? Co jste s tim delali?

EDIT: Už jsem to rozjel. Pokud by někdo postupoval, postup je takovýto:

Na SD kartu nahrát Lite Raspbian, přihlásit se jako root a nainstalovat MS4H.

sudo passwd root

su
cd /
wget music-server.net/download/install_beta.sh
bash install_beta.sh

Po instalaci restartovat RPI. Zeditovat soubor config.txt a doplnit do něj řádek dtoverlay=hifiberry-amp

  sudo nano /boot/config.txt
This post was modified 3 years ago by radek

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Asi mi něco uniká, ale nedaří se mi zprovoznit v Loxone ovládání Logitech media serveru, abych si mohl např. ovládat internetová radia. Z Loxone umím pustit TTS hlášení, to jde ok.

Ale pokud tam vložím blok "zóna music serveru" tak mi to nefunguje. Jak se má ten blok konfigurovat, protože jediné nastavení "Music server" mám nastaveno na Nepřiřazeno a nejde tam nic jiného nastavit...

Snímek obrazovky 2020 11 22 095031

   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 308
 

@radek

 

image

 

v nový verzi Configu je již  MS pod Audioserverem

 

nebo takto ve starý verzi loxconfigu

https://music-server.net/help/MusicServerGateway.html

image

zbytek návodu je stejný


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám verzi 9.3.3 a tam to vypadá takhle

Snímek obrazovky 2020 11 22 105127

Myslíš, že je teda potřeba aktualizovat Config jo?

Já nemám Audio (ani music) server, chci to suplovat přes MS4H.

EDIT: Už jsem na to přišel, je potřebo doplnit Music Server, když mám označeny Síťová zařízení. Já jsem stál na Virtuálních výstupech a tam ta možnost není...

This post was modified 3 years ago by radek

   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: