Forum

Forum

Loxone ventilace WC...
 
Notifications
Clear all

Loxone ventilace WC + Koupelna

3 Posts
3 Users
0 Likes
1,141 Views
(@keany)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 42
Topic starter  

Zdravím,

jdu si pro radu jakou logiku používáte při rekuperaci vs loxone v koupelně a na WC.

Používám blok ventilace přímo od Loxoňáků a na výstupu mám modbus TCP do Atrea. 

Současnou logiku mám postavenou na délce svícení na WC a koupelně. Tzn. svítím déle jak 3 min tak spouštím na 10 min vstup turba = 100% rekuperace a popřípadě ho prodlužuji dalšího pohybu. 

Je to fajn, ale co řeším je problém, že v případě, že manželka dělá něco v koupelně (malování, rovnání ručníků apod), tak zbytečně spustí rekuperaci na 100%.

Další věc je, že každému v domácnosti včetně návštěv trvá pobyt na WC různou dobu. Někdo to stihne za 2 min, někdo za 7. 

Otázka tedy zní, máte nějak jinak řešenou logiku spouštění vyššího větrání (nepočítám tlačítka)?

Napadlo mě to vzít ještě přes vodoměr a dobu svícení, pokud na WC svítím déle jak 3 min a odběr vody bude více jak 7l spustím rekuperaci na vyšší výkon na nějakou dobu. 

Impulsní vodoměr (1imp/1l) mám do bloku jako elektroměr, ale na výstupech mi to prostě nějak nesedí nebo je zpožděné a nefunguje to v případě spláchnutí většího objemu vody. Když jede vana nebo sprcha tak to stihne zaznamenat větší odběr vody v pohodě.

Udělal jsem teď čítač a prahovou hodnotou 7 což by mělo být 7l vody tak aktivuju značku vysoké spotřeby, otázka zní, jestli WC dává vždy 7l vody...

voda

 

Za každou radu díky!


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Říkám tomu Turbo tlačítko. Je v každé koupelně a wc a v dosahu člověka sedícího na míse.  A když je potřeba, klikem na něj se pustí reku na vyšší výkon.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Taky mám naplánovaný tlačítka na boost rekuperace. Asi před rokem mě ale napadla ještě jedna možnost. Protože rekuperační rozdělovač je velká krabice, napadlo mě vzít 3x malej větrák a strčit je dovnitř rozdělovače, na ústí trubek z WC. Výhodou je že rekuperace si pak může běžet svým tempem a když někdo bude na WC tak selektivně sepnout větráček na příslušný větvi. V lednu jsem koupil levnej větráček z Ali, ten ale byl slabej = k ničemu, pak jsem našel něco lepšího na eshopu tuším ventilatory.cz. To se chystám vyzkoušet, ovšem kdy ... znáte to.

This post was modified 4 years ago by Stingray

   
ReplyQuote
Share: