X
Forum

Forum

Mosquitto a Loxone
 
Notifications
Clear all

Mosquitto a Loxone

156 Posts
16 Users
4 Likes
24.6 K Views
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@kolda, z ME13 to taham tak dookola hlavy  ME13 -modbus TCP-> Loxone -REST->node-red. Ak by som nepotreboval ziadne data do loxone, tak by som parsoval priamo data.xml z me13, to je jasne.

Cidlo osvitu v loxone zatial nevyuzivam na ovladanie zaluzii, ale je to v plane. Aj s polohou slnka. Takisto podla narazov vetra a smeru budem vytahovat zaluzie len na tej strane, kam to najviac fuka.

Trosku na nazhavenie na Grafanu 🙂

Na mqtt zatial bezim bez authentikacie na TCP1883, dalsi krok bude nastudovat aspon authentikaciu.

@L, no vidim, ze ten rychlonavod musim dodat cim skor, nech sa vecer moc netrapis. Ale nie je to nic zlozite.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No já také zvažuji o úpravě komunikace mezi Me-12 a Loxone. 

Proč mě to trápí? Nevím přesně jak je to s grafy a statistikami ale ten zápis na SD kartu miniserveru se mi zdá jako nebezpečný - jak pro data tak pro chod miniserveru jako takového. Takže do budoucna bych chtěl veškeré statistiky přenést na NAS, včetně automatické zálohy SD karty.

Už mi jedna SD karta odešla, tak proto.

Jo jo ty grafy vypadají super. Jdou spouštět přímo v aplikaci loxone? Mám tablet na zdi a jako nejdůležitější statistiku zatím vidím v četnosti spínání tepelného čerpadla. Tam to občas zlobí.


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@L - influx, grafana, mqtt - naozaj velmi strucny navod v prilohe. Snad ti to usetri aspon 5 minut casu pri gugleni 🙂


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@kolda

do loxone aplikacie som to neskusal davat, ale principialne by to malo ist cez webpage. SDcky vo vseobecnosti neznesu prilis vela zapisov, a statistiky take mozu byt. Okrem toho, ze loxone grafy sa mi moc nepacia aj zapisy statistik mimo miniserver boli dovodom, preco grafana a linux s hdd.

Tiez sa divam casto na tepelne cerpadlo. Kurim prvu zimu, tak sledujem, co to robi. 

Este by sa mi hodil nejaky maly napr. 4 inch vodotesny androidny display. Dal by som si tam mqtt klienta a zobrazenie teploty v bojleri. Pichol by som to do sprchy, nech viem, kolko casu mi ostava do zaciatku nadavania na studenu vodu 😛 

Ale urcite by mi stacilo tablo na stenu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No a co třeba tohle. J jsem dal do sprchy led pásky 🙂 Na potrubí jsem měl čidlo 1-wire a chtěl jsem zbarvení pásku podle teploty. Bohužel mi kamarád při instalačních pracích poškodil přívodní kabel takže čidlo je mimo provoz. Takž teď by to šlo realizovat třeba tak, že když přijdu do koupelny a zaznamená mě PIR čidlo, pokud pustím vodu takže se spustí impulsy na vodoměru, tak by se mohl pásek rozsvítit barevně podle teploty v bojleru 🙂 

IMG_3092.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

🙂

IMG_3093.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

🙂

IMG_3093.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

🙂

IMG_3094.JPG

   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Tak to je coool ! Ak tu niekedy vznikne vlakno najkuulovejsie vyuzitie Loxone, tak za toto hlasujem ?  ze som ja blb zrusil rgb dmx v kupelni... to by bolo ono ! 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Na opačné stěně koupelny mám obyč bílý pásek, který slouží jako orientační osvětlení. Nejtěžší bylo vybrat správnou hliníkovou lištu pro led pásek tak, aby ladila k obkladu a při vypnutém stavu nebyla vidět. Do druhé koupelny jsem to už nedával. tam jsem jako orientační osvětlení použil led pásek pod obkladem vany, no a jako bonus jsem si musel dát TV k vaně, na kterou vidím i ze sauny 🙂 Když se chci dívat na hokej, je to jediné místo kde mám klid 🙂

IMG_31031.JPG

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Pekne to mas vymazlene 😉 


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

to ma poser . Krasne si si to spravil.  Typujem ze si prave inspiroval viacej ludi. A tie led na sprchovom kute je super napad. ( typujem ze mas aj hudbu doladenu ).

Suprova praca


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

coooool. ty led pasky mas 24V? jak mas vyresenou ochranu proti vode? a jde ten pasek vymenit kdyz se po*ere?

ta TV/tablet v te zdi je bezkonkurencni...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Mám různé kravinky ale nechci tady to vlákno zaneřádit 🙂 Na nejbližší pivní akci to probereme. Jen když jsem u těch led pásek, tak jednou z největších mých akcí je podsvícení onyxového kamene, pomocí osb desky a alu střešní fólie 🙂  

DSC00801.JPG

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No něco je 12V a něco 24V - čím delší pásek tím vyšší napětí (kvůli proudu). 10m pásku na 12V má vyšší proudové zatížení ne 10m na 24V - což by že některé dimmery nesnesly.


   
ReplyQuote
Page 4 / 11
Share: