X
Forum

Forum

Mosquitto a Loxone
 
Notifications
Clear all

Mosquitto a Loxone

156 Posts
16 Users
4 Likes
24.5 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

raspberry urcite staci. to mqtt neni nic jineho nez obycejna vstupne-vystupni fronta kratkych textovych zprav. z jedne strany se do toho neco sype a z druhe strany se to vybira 😉

 

Jinak na zacatek neni spatne si rozchodit treba VirtualBox, do toho Ubuntu a zkouset si to na lokale. Aby ses nemusel drbat celkove s rasbperry.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A tak zase stiahnut raspbian na sdkartu a strcit ju do RPi zabere menej casu nez instalovat komplet cely virtual. A vyhodou bude, ze namiesto ubuntu budes mat debian 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jasně nějak se to pokusím rozchodit. Prioritně mi jde hlavně o tu Roombu. Úplně nejlepší by bylo přímé spojení mezi robotem a Loxone, což ale asi nepůjde že?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@kolda Prime spojeni neudelas, protoze potrebujes meziclanek, ktery vycita data z roomby, preklada binarni dokumunikaci na neco zkousnutelneho (to dela dorita980) a pak nad tim je rest api (to dela rest980). Toto v Loxone nenapises, resp. napises pomoci Loxone programu, ale je to spoustu prace, co uz nekdo jiny vyresil.

@msk: jj, jen kartu a rozbehas. jenze pak do toho musis pripojit monitor + klavesnici, nebo rozbehat vnc. A kdyz pak neco hledas na netu,tak na raspberry je to pomalejsi nez na velkym kompu. Takze ve finale stejne hledas na booku, zvlast delas na raspberry. Imho na test lepsi ta VM 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

njn 😀


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

MQTT, Node Red a Loxone je uplne super kombinacia. Toto forum som nasiel nahodou, ked som hladal, ci by nejak neslo narvat do Loxone MQTT klienta. Momentalne taham data z Loxone cez stare REST API,  ws mi zatial tiez nejak neslape.

Chcel som z Loxone tahat nejake data do grafov, lebo tie vstavane grafy mi nevyhovovali. V prilohe graf hodnot z tepelneho cerpadla. Nejake how-to rad popisem, ak by sa s tym niekto chcel pohrat.

Screen-Shot-2017-01-25-at-23.23.03.png

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Ty grafy jsou luxusni. Určitě by mě info zajímalo, co čeho to ukladas (firebase?) a pak cim to visualizujes? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@radim Jinak pak na MQTT a Loxone je zajimava tahle knihovna  https://github.com/alladdin/node-lox-mqtt-gateway, akorat ja s ni mam problem ten, ze mi zpravy notifikuje treba 10x misto jednou. Snazil jsem se to s tim autorem resit, ale zatim nevyresil.


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@L Ano, videl som ten node, no tiez som s nim mal nejaky problem - tusim mi to neslo vobec 🙂

Tak som zatial ostal pri obycajnom REST API.

Ku grafom - je to Grafana + InfluxDB. Bezal som to aj na raspberry, ale aby som nezodral SDcku, tak mi teraz grafana a DB bezia na virtualke nad normalnymi diskami.

Z nodered tlacim data do Influxu cez http. Paralelne s tym si posielam prechrumkane data na mqtt. Krasa MQTT je potom v tom, ze sa na tie data viem pozriet kdekolvek, napr v androidnom telefone. V prilohe je priklad zobrazenia dat, ktore mi taha Loxone z ME13 meteostanice cez modbusTCP. Samozrejme keby som nepotreboval rychlost vetra v Loxone kvoli zaluziam, tak to netaham cez  miniserver, ale rovno si to vytiahnem node-redom. No drzim sa tej istej filozofie ako ty - barak musi slapat na overenej krabici (lox) , tak vsetky tieto udelatka mi  robia doplnkove nekriticke funkcie.

Ak by si chcel ist do tych grafov, daj vediet, mam strucne popisany mnou overeny  "funkcny" postup re RPi Debian arm a pre Debian amd64.

WhatsApp-Image-2017-01-17-at-16.10.25.jpeg

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@radim - To je naprosto paradni. Vecer to zkusim rozbehat cele zase pres docker, at to mam virtualizovane jako vsechno ostatni ;-). 

Ohledne te meteostanice, proc to netahat smerem Stanice->MQTT->Loxone pres virtualni vstup? Nebylo by to snazsi, nez to cele vycitat z Loxonu?

A jak pises, ze na MQTT data koukas z mobilu, tak na to mas co za apku? Tam se zaregistrujou temata a ona ukazuje aktualni hodnoty?

Ja mam zatim na MQTT poveseny jen ten NodeRED a Arduina a z nej sem pak ovladal zpet bud Arduina a nebo posilal data prave do Loxonu pres TCP virtualni vstupy a visualizoval to pak Loxonem.

Ten navod sem urcite pastni, verim, ze to bude zajimat i ostatni. Kdyztak tomu klidne zaloz novy topic, neco jako Loxone+MQTT+Grafana+InfluxDB, at se to dobre hleda i ostatnim.


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ohledne te meteostanice, proc to netahat smerem Stanice->MQTT->Loxone pres virtualni vstup? Nebylo by to snazsi, nez to cele vycitat z Loxonu?

 

No dovod je prave ten, ze ak mi zhavaruje node-red/mqtt, rpi atd. tak nedostanem do loxone info o velkom narazovom vetre. Vonkajsie zaluzie by mi to nemuseli vydrzat 🙂

V androide mam apku MQTT Dash. Presne ako pises, definujes si tam topic-y. Okrem subscription sa da robit aj publication, takze aj ovladanie.

Na node-rede mam tiez zavesene aj arduina so zigbee, na nich pokusne meriam teploty a tlacim do grafany.

Navod bude taky strucny, ale dam ho sem 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Super, nahod strucny navod a ja kdyztak pak udelam clanek jak to rozbehat na blogu. Kdyz uz s tim budu bojovat, tak tech par screenshotu je vzdycky to nejmensi 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Super tak jsem se konečně také dostal k instalaci MQTT a Node-Red. Vše jsem spustil v dockeru na QNAP NAS serveru. Super je i to že jsem tam našel i klienta, takže můžu testovat. Nyní mě čeká implementace s Loxone.

souhlasím s Radimem - MQTT super ale jen pro doplňkové fce.  Jinak mám stejnou meteostanici. 

MQTT bych chtěl zkusit pro získávání informací o chybových stavech různých zařízení. Výsledkem by mělo být to, že po příchodu domů a odstřežení alarmu, mi MP3 player přehrahe chybové hlášení - např. "Během vaši nepřítomnosti byl spuštěn alarm". Nebo taky "během vaši nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo 🙂 🙂 🙂

@Radim - využíváš čidlo osvitu? Data čteš ze souboru data.xml?

Ty grafy bych taky rád. Předpokládám, že do MQTT je budu posílat z Loxone z 1-wire čidel. 

Cílem mého snažení je zprovoznit ESP8266 - na něm digitální vstupy (ano/ne) a posílat je do MQTT.

Screenshot-2017-01-26-12.40.31.png

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@kolda: No vidis, alespon neco slo dobre a podle planu ;-). 

Pokud se k tomu vecer dostanu, tak bych zkusil alespon nejakou zakladni instalaci tech grafu rozbehat a popsat. uvidim jak to pujde (a to jak s grafama, tak doma 😉 )


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jj někde na youtube se té grafaně zmiňovali na linuxdays. 

No to je taky první věc, která se snad podařila na poprvé. No ještě to dostat do Loxone a z něj. 

Kluci používáte obyč. http port 1883 nebo přes zabezpečený?


   
ReplyQuote
Page 3 / 11
Share: