X
Forum

Forum

Mosquitto a Loxone
 
Notifications
Clear all

Mosquitto a Loxone

156 Posts
16 Users
4 Likes
24.6 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Chcipnem. Myslel som si, ze vdaka loxone staviam mierne nadstandardny barak. Uz som vytriezvel ...

... inak ten zaber obyvacky mi prisiel nejak strasne znamy - a je to tak ! Tvoj blog som intenzivne studoval nez som sa rozhodol ist do VPC (a nakoniec siel).


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ty vo...e.

Kolda založ si tu téma domácí vychytávky a tam takové věci dávej. To bude rázem nejoblíbenější téma. Neuvěřitelný, na co všechno přijdeš.

 

A mimochodem, co říkal revizák na tu TV nad vanou? 🙂


   
Mira reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

TV je monitor na 12V a za ní malinký satelitní přijímač také na 12V , SELV zdroj je v technické místnosti, takže tak. To všechno jsou jen blbinky. Ale to spojení MQTT + Loxone + ESP8266 (ESP32) to teprve bude super. Už jsem to říkal i na tom pivku, že díky Lubošovi jsem se posunul (a nejen já) o level výše. 

Už se těším až převedu veškeré statistiky a grafy přes Grafanu. Mám toho v hlavě hodně, jen se musím tak nějak prokousat po malinkých krůčcích. Ostatně trpělivost mi nevadí - dům jsem stavěl svépomocí 4,5 roku.  


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Fakt super vychytavky. Asi by si to zasluzilo naozaj zvlast vlakno. Urcite vela inspiracie pre chalanov, ktori este len stavaju.  Vdaka L za toto forum a blog. Na loxone som bol tiez dost nasraty. Hlavne ked sused fici na teko foxtrote a mozem porovnavat. No v rozvadzaci mam zeleneho monstera, tak uz s nim musim zit ?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ty vole ten thread sa ubera uplne doprdele. Nechces zalozit kratke vlakno a rozviest to "Hlavne ked sused fici na teko foxtrote a mozem porovnavat"?


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ale neee, nebudeme tu riesit foxtrota a porovnavacky. Kazdy system ma pre a proti. Len skonstatujem to, co tu asi vsetci vieme, ze rakusaci by sa mali zobudit a neriesit p..coviny typu tree, LoxAir, zrusenie fora, naprd support a podobne... Tieto off topic spravy nech prosim L zmaze. Najlepsie hned, ked prihodi screenshoty zo svojej Grafany 😀


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

narychlo zbuchana schema MQTT+NODERED+LOXONE+GRAFANA


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: L

 

@radim Jinak pak na MQTT a Loxone je zajimava tahle knihovna  https://github.com/alladdin/node-lox-mqtt-gateway, akorat ja s ni mam problem ten, ze mi zpravy notifikuje treba 10x misto jednou. Snazil jsem se to s tim autorem resit, ale zatim nevyresil.

   

No já to zatím zkouším jen z toho klienta a také mě to zlobí. Zprávy chodí pořád dokola - asi někde špatně nastavený QoS.

No ale napadlo mě, že jsem u loxone řešil podobný problém s příjmem UDP. Po poslední aktualizaci mi loxone z nějakého pro mě neznámého důvodu přijímalo UPD několikrát - i když jsem jej z jiného zařízení (VOIP vrátného) vyslal jen jednou. Takže jestli to třeba nebude nějaký podobný problém.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@kolda - no to je totiz presne ono. Jedna zmena stavu udela treba 30 zprav a kdyz je toho vic, tak je to komplet zahlceny. Zkousel jsem to s nim na githubu resit, ale uplne se nedarilo


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jo já jsem tu knihovnu zatím vůbec nepoužil. Zkoušel jsem zatím poslat něco z klienta a odposlouchával druhým klientem a jelo to pořád dokola. Musím si najít chvilku času a v klidu to vyzkoušet na konkrétním příkladu. 


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 
Posted by: L

 

@kolda - no to je totiz presne ono. Jedna zmena stavu udela treba 30 zprav a kdyz je toho vic, tak je to komplet zahlceny. Zkousel jsem to s nim na githubu resit, ale uplne se nedarilo

   

Pořád mi to leží v hlavě, musím napsat nějaký testovací nástroj, abychom tu chybu našli. Doma se mi to nestává, tak je to trochu složitější.

(Jsem autor node-lox-mqtt-gateway)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Ja sem si rikal, jestli nahodou s takovym avatarem nebudes Cech ;-).

Az budes mqtt knihovnu ladit, tak dej vedet, klidne to zas otestuju. Pripadne ti muzu poslat celou docker konfiguraci na kterem sem to testoval, jestli to tim treba nenasimulujes i u sebe.

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Pánové poradí někdo jak v node-red rozchodit   https://github.com/alladdin/node-lox-mqtt-gateway

 

nejak se mi nedaří

 

P


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Dekuji i za male nakopnuti..

Nejak asi neco nevidim

 


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Tak zkusim jen tak nakopnout i kdyz nevim co presne chces:

  • v node-red budes pouzivat mqtt
  • musis mit nekde mqtt broker (mosquitto)
  • na mqtt broker napojis node-lox-mqtt-gateway

   
ReplyQuote
Page 5 / 11
Share: