Forum

Forum

Mosquitto a Loxone
 
Notifications
Clear all

Mosquitto a Loxone

156 Posts
16 Users
4 Likes
24.2 K Views
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Já to vymýšlel rychle, tak úplně jednoduše přes matematické funkce, určitě se to dá vymyslet líp.

KNX prvky doma nemám, já to instaloval jednomu zákaznikovi. KNX aktory na DIN lištu do rozvaděče, pak binární vstupy pod tlačítka atd. Takže záleží co přes ETS tam jde vše nastavovat, ale dle technického listu, tam nějaké stavy (otevřeno, zavřeno atd. jsou)

 

Lox.png

   
radek reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Aha, no já to ETS právě nemám. Samotné nastavování toho modulu pro ovládání vrat byla pro mne španělská vesnice. Dělal jsem to přes nějaký Falcon. Dnes bych to snad podruhé ani neudělal. No ale díky té detekci stavů se na to asi znovu budu muset podívat. Když totiž nemám info o tom že jsou vrata zavřená, tak je prostě neotevřu 🙂

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No a neslo by stav tych vrat zistit externe? Magneticky kontakt, laserova zavora, ultrazvukovy detektor. Ved oni sa sklopia na strop, nie? To by slo nejak ubastlit za par korun, keby nebola ina cesta.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

To by samozřejmě šlo ale proč přidávat další vstupy atd... když to jde softwarově. Navíc bych musel natáhnout další kabel, který už ani není kudy (hotové omítky atd..) 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak asi objednám tento NAS :

https://www.tsbohemia.cz/qnap-ts-253a-4g_d236549.html

a tyto disky :

https://www.tsbohemia.cz/wd-red-4tb-wd40efrx-_d178377.html

Nebo máte někdo lepší tip?

no a pak asi začnu pěkně od začátku překopávat celý loxplan pro dům 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, sme brutalne offtopic, ale ja som si NAS skladal z miniitx komponentov. Nejaku dobu som prevadzkoval qnap, ale zacal ma vyrazne obmedzovat. Dodam ale ze som linuxak a hlavnou inspiraciou bolo mat nas postaveny nad btrfs kvoli jednoduchym zaloham a snapshotom. Inak cena toho qnapu mi pride nejak trosku prestrelena, ja som tusim 6diskovy system (bez diskov) postavil za cca 12k.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No pro mne by byla nejlepší varianta provedení Rackmount, protože mám v technické místnosti datovou skříň. Linuxu vůbec nerozumím a nějak se to nechce učit, takže ten QNAP beru z tohoto důvodu. No a tento typ kvůli podpoře IoT. Takže tak. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Daj potom vediet co ta podpora iot realne znamena. Dnes to uz pouziva kde kto a nikto uz ani poriadne nevie co to vlastne znamena 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No asi to ještě malinko odložím. Vyzkouším nejprve variantu MQTT na Raspberry-Pi. V podstatě přeloženo do Loxone řeči bude mým cílem vytvoření Loxone značky (myšleno značka v loxplanu) přes MQTT. takže MQTT značka. Prostě MQTT MARKER. 

Pak už budu mít jistotu, že informace uložená ve značce je aktuální nehledě na restart. Pro další vývoj naprosto nezbytná součást. Takhle nemá člově jistotu co je ve které proměnné uložené. Třeba taková blbost jako směr a postupné rozsvěcování  svítidel na schodišti pomocí dostupných prostředků v loxone. Můžu vám říct že to snad ani nejde. To množství bloků je pak hodně nepřehledné a po čase nemůžu zjistit proč jsem se tak či onak rozhodl.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tady jsem našel něco k MQTT :  https://www.youtube.com/watch?v=WLIlDGiXpJY


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ten QNAP vypadá dobře, jen bych se trochu bál toho 70mm větráku, v technické místnosti by to asi nevadilo, ale do obýváku nevim nevim. Teď mám Synology DS214play, ta má 92mm a 3m od ní už nic neslyšim.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, lenze zavadzanim roznych mqtt a nodered a neviemeste coho vlastne clovek opusta robustnost loxone a presuva sa do homemade riesenia. Potom uz len zavisi ktore vsetky funkcie budu k zivotu potrebovat este aj nieco ine ako miniserver. Nie ze by som proti tomu nieco mal, sam to mam tak v plane realizovat, len je potom otazka, ci miera integracie medzi systemami nedosiahne tak kritickej hranice, ze spolahlivost celkoveho riesenia nebude na identickej urovni ako keby sa to cele postavilo bez loxone :D.

 

Inak L - nemohol by si ublognut par viet k tomu nodered? Ja stale nechytam k comu to vlastne je dobre.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Jde o to nepostavit house-critical veci mimo loxone. Pomoci nodered jen ovladat to,  co jinak ridi loxone. A na arduinu pak jen idealne cidla a nebo mene rele. 

 

Ad nodered, uz na blogu clanek je 🙂  https://www.vodnici.net/2016/12/nodered-propojeni-vseho-se-vsim-od-arduina-po-loxone/

 

Ale klidne pis navrhy na dalsi clanek 🙂 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@kolda - ten mqtt marker je snadny. Pres mqtt volat tcp,  v loxone tcp virtualni vstup. A ten pak uz drzi hodnotu. 

Pripadne lze i pres http ale je to zbytecne,  nebo websockets ale to nemam vyzkouseno. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jasně, no já ještě nemám spuštěný tem MQTT server. Teď se na to snažím najít nějaký guide pro raspberry-pi. Myslím že by to raspi mohlo celkově stačit. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 11
Share: