X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.9 K Views
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@dave škoda, že jsi nezkusil odpojit to PoE. Pořád mi na ten případ, kdy odpadnou vstupy, víc sedí problém s napětím/kabelama/HW, než chyba v konfiguraci sítě.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

jako 30 sec. to je jak ten konflikt site. neni v konfliktu ip adresa miniserveru? t.j. zmenit jeste ip miniserveru. divny pokud by to bylo tim poe tak nevim proc by to 30 sec melo fungovat...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

@honza 30sec je prilis dlouho na HW problem. Navic jestli je to vzdy 30sec, tak to bude spis opravdu neco SW, neco co ma nejaky timeout nebo cas na refresh adresy.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@froggg Zkusím, ale je to napájení antény (wi-fi přijímače). Možná to ale nechápu. Co tím zjistím, když mi prakticky internet nepůjde?


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Internet nepůjde, ale síť sama o sobě bude zapojená stejně. Pokud by po odpojení toho zdroje začaly ty vstupy fungovat, byl problém čistě se zdrojem. Ty spínané zdroje, které se dodávají jako PoE zdroje, jsou většinou šmejdy a někdy umí pěkně pozlobit, i když je všechno ostatní v pořádku zapojeno. A co se dá naměřit na výstupu některých spínáků, to je hnus... Ty vstupy můžou nefungovat čistě jen proto, že je Loxone po síti "rušený" tím zdrojem, případně v Loxonu mohly sepnout nějaké ochrany. Už jsem si se spínákama něco užil*, proto to bylo první, co mě napadlo, když jsi popsal poměrně specifickou závadu, že nejedou jen vstupy (nebo aspoň tak jsem to pochopil).

*Jeden příklad za všechny: Jeden pracovní NTB měl neoriginální nabíjecí zdroj. Po čase přestala fungovat dotyková obrazovka, ale všiml jsem si, že jen když je NTB na nabíječce. Stačilo připojit jinou nabíječku a dotykovka zase jela... 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@dave zapojení co popisuješ je divné. Víš co dělá zařízení providera? Chová se jako router? Obvykle je přívod internetu - router s NATem a teprve za ním switch. Ten TPLink by měl být jen AP ne router. Skoro to vypadá, že se to tvoje zapojení pere s adresami z internetového připojení, protože ho nemáš za NATem. Je to ale jen věštění, když chybí info.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@froggg Dobře, zkusím to tedy vypnout. Pokud to tedy poté půjde, bude nutné ten POE vyměnit. Otázkou je, jaký zvolit, aby to nedělalo to stejné.

 

EDIT: pro úplnost, venkovní anténa je tato: https://www.i4wifi.cz/cs/210602-routerboard-mikrotik-sxt-sa5-ac

 

This post was modified 3 years ago by Dave

   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@dave Každý nový zase chvíli pojede a i některé laciné dokáží jet roky v dost nepříznivých teplotních podmínkách, u levných zdrojů je to kus od kusu a záleží na podmínkách. Ale taky je to jen jedna z variant. Stejně jako mi některý fakta nesedí na SW nebo konfigurační chybu, tak ten interval 30 sekund je zas divný pro tento typ závady. Jinak s PoE bývají spojeny i jiné problémy, než jen nefunkční nebo špatně fungující zdroje. Může být problém v kabeláži, může být problém v kompatibilitě norem, ale i v zapojení. Takhle se opravdu špatně věští. A jak psal správně @_petr_, tak to zapojení sítě, jak jsi ho popsal, je taky podezřelé. Otázka je, jestli je chyba v popisu, v zapojení, nebo v obojím. Čekal bych třeba následující zapojení: AP s anténou, napájené přes PoE -> router -> switch(e) -> koncové stanice nebo další switch(e)...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

Tech 30 sekund imho neukazuje na problem s elektrikou. pokud by se cokoli zkratovalo/rusilo, zacne to hned. Leda by to bylo nejake zpozdeni zdroje, nez se naplno rozjede. Ale na zaklade poslednich info davam vetsi sanci SW problemu 😉

Kurz 2.5 na SW a 1.25 na HW problem ;-))))


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

Poe/Zdroje obecne ti budou delat spis ruseni prenosu, vetsi CRC chyby atd. napriklad snizeni prutoku site (az do extremniho vypadku), nebo treba chyby v 1-wire protokolu, ktery je na to dost nachylny (v datech pri sepnuti / vyssim odberu najednou uvidis naprosto random hodnoty), nebo treba v pripade quida, pokud by tam nejak zlobila zem treba nahodne sepnuti/vypnuti.

Ale z toho co si pak psal, tak to spis vypada, ze proste prestane komunikovat quido jako takove, tzn problem v siti. 


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Jestli klekne komunikace Quida, tak ano, spíš problém v konfiguraci sítě nebo topologii. Ale pochopil jsem to tak, že jediná závada je, že nejdou vstupy na Miniserveru. Aspoň tak to popsal v prvním příspěvku, kde nepadlo o Quidu nic. Ale nevylučuju, že jen neumím číst 😀


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@froggg Jo, možná jsem to špatně sepsal, ale nefunguje modul vstupů od papoucha. Konkrétně mám Quido ETH 30/3. Loxone normálně jede, modul výstupů od papoucha také jede, přes aplikaci jsem schopen ovládat veškeré výstupy. Já věřím, že to zase bude nějaká blbost. Nastavení karty na obrázku.

quido

 

 


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@dave Ok, v tom případě bych viděl problém také spíš jinde než v HW, stejně jako @l.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 
Posted by: @froggg

tak to zapojení sítě, jak jsi ho popsal, je taky podezřelé

Můžu se zeptat, co je na mém popisu "Internet - router - switch" podezřelé?


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@_Petr_ Na tom Tvém nic, ale na tom od Dava. Naopak, psal jsem, že Ty správně píšeš, že je to je nějaké divné.


   
ReplyQuote
Page 9 / 13
Share: