Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
26.1 K Views
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Už sem to také psal, stejná IP adresa je někde nastavena.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Můžeš mít teoreticky ty switche třeba do kruhu. Případně může být problém na kabeláži. Ale pořád to může být i to PoE. Třeba pokud je router v obýváku a mají bezdrátový internet, dalo by se očekávat, že na půdě/střeše bude další router s anténou, který může být napájený právě přes PoE. Každopádně, když půjdeš postupně po kabelech a jednotlivých síťových prvcích, měl bys ten problém dohledat.

Edit: Dotaz na ostatní, stejná IP v síti je poměrně častý problém, ale to by to odstřelilo Loxonu vstupy? Pokud jsem to pochopil, všechno ostatní mu funguje normálně, padnou jen vstupy Loxonu. To mi k duplikaci IP v síti moc nesedí.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 499
 

@dave v podstatě jak je tu už napsané. Konflikt ip adres, teoreticky i mac adres. Chápu to dobře, že připojíš router, resp. kabel od internetu a komunikace se přeruší? Jakou ip adresu má router, jakou papouch, který přestane fungovat? I ta smyčka by více switchi nebo blbým nastavením routeru mohla vzniknout. Kdo přiděluje ip adresy? Nemá router také povolený DHCP server? ....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja by som si skor tipol ze ten router robi dhcp a nieco z toho co tam pripojis ho uprednostni pred statickou ip adresou a stane sa to nedostupne. Coz je dovod preco som u svojich dosiek zvolil bezstavovu konfiguraciu a udp broadcasty.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Zajimavy problem...

@msk: jakekoliv IP zarizeni (rozuměj, tedy nečínského původu :), pokud ma nastavenou PEVNOU ip adresu, nemůže vysílat jakékoliv DHCP requesty, a tedy nemůže mít přiřazenu jinou adresu, než tu statickou.

Dotazovatel pise ,po pripojeni MS2 do internetu to prestane fungovat. Spravne se pta _petr_ jak vlastne to cele je pripojene? Pokud je cely barak pripojeny na jednom switchi a vse funguje, nemuze se stat, ze pouhym pripojenim dalsiho zarizeni (routeru) do lokalni site jedno zarizeni prestane fungovat kvuli spatnemu el. signalu, uzemeni, nebo neco takovyho. I kdyz stat se muze fsechno, to je IMHO nejmene pravdepodobna vec. 

Nejvice pravdepodobne se mi zdaji dve veci:

1. Papouch se VSTUPY ma nastavenou dynamickou adresu z DHCP a zaroven se v siti tam perou 2 DHCP servery (mene pravdepodobna varianta, protoze DHCP adresa do Papoucha by se lizla po restartu a pouhe pripojeni cele site k routeru by to asi neodstartovalo)

2. LAN adresa routeru od poskytovatele Internetu a PAPOUCH INPUT karta se trefily do stejne adresy (taktez LAN karta na routeru muze byt nastavena na DHCP, ale to nepredpokladam, to snad ani nemuze soudny clovek nastavit 🙂 ....

Pokud be jednalo o smycku v LAN, postupne by ti prestalo fungovat vsechno, takze to bych taky vyloucil...

Tot, muj nazor, jsem zvedav, jak to dopadne....

 

Ahojte 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 831
 

@gisbern vim, ze to sem nepatri, ale presto ten koment napisu -> tvrdit, ze zarizeni nemuze mit statickou IP a zaroven DHCP neni pravda! vytvoreni X virtualnich interface nad jedinym fyzickym neni zadny problem a je potreba to brat v uvahu. zde to asi problem nebude, ale i tak -> tvoje tvrzeni neni pravdive a muze neznale zmast...

ad ten problem... bohuzel sitovou diagnostiku nelze provadet skrz vstupy papoucha 🙂 je potreba mit jasno v topologii:

- vse na stejne siti / VLAN?

- zkontrolovat dhcp lease z dhcp serveru (at uz je to cokoli) proti scanu site

- arp -a a zkontrolovat macovky zarizeni jestli odpovida ocekavana IP na ocekavanem eth u zarizeni

- co SNAT/maskarada?

pri predstave, ze to ma delat nekdo kdo "nevi" ktera bije, je potreba jit cestou absolutniho zjednoduseni. Staticke IP (ty by tam stejne meli byt, kdo pouziva na stacionarni zarizeni DHCP je blazen, nema to zadny benefit, krom dobrovolne zavislosti na dhcp serveru) na zarizenich -> test spojeni a pridavat

 

sam mam doma cca 5 VLAN a vzdy dodrzuju pravidla v kazde /24 siti:

.1 router/FW,

.2 - .10, ciste network device

.50 - .99, serverova/loxone/zigbee GW/kamery -> staticke IP

.100, dhcp range pro clienty


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 90
 

Tak zjistil jsem aktuálně, jak má internet zapojen. Z antény do switche na půdě, ze switche to je propojeno na můj switch v rozvaděči, dále jdou kabely ze switche na půdě do zásuvek a potom do tohoto https://1url.cz/Bzf6b


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

Po vsem co bylo napsano stale sazim spis na HW problem nez SW konfiguracni problem ;-). Pokud je sit tazena pres cely barak, jde o to jaky CAT je to tazeno, zda stinenym ci nikoli, zda uzemnenym nebo ne. K tomu nejaky soubeh a o bordel na kabelech je postarano.

Jak uz tu bylo receno, idealne vse odpojit a zacit postupne pripojovat, tim zjistit co to zpusobuje.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@elpaso prosimte neblbni tady Davemu hlavu s nejakejma virtualnima ficurama, maskaradou apod... (taky vim, co je to VLAn a virtualni iface a vim jak to funguje (CCNA), netreba to zde dal rozebirat a zacinat zbytecnou flame)

Proste se podivej, jak DAVE popisuje svuj problem, a muzes si byt jisty, ze error ve VLAN je vylouceny. V jeho pripade, je to proste tak, ze co ma statickou adresu ji MÁ a basta-fidli. 

Proste tam ma nejaky zarizeni, ktery ma nastaveno ziskat adresu z DHCP a koliduje s PAPOUCHEM po pripojeni k routeru. Period.

Anebo, jak rika L ( ktery ma taky vobcas pravdu, he he;) bude problem nekde v zemni smycce, ale to bychom tam museli byt.... (aneb pristi hospoda u Daveho svagra a kdo na problem prijde jako posledni, plati... 🙂

 

Jeste bych zkusil odpojit ten TP-shit, buhvi co to je zac a co to pousti do site...

Pa, G.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

"statickou adresu ji MÁ a basta-fidli"

Tak tohle mne rozebralo ;-). Basta fidli ratata 😉

"Anebo, jak rika L ( ktery ma taky vobcas pravdu, he he;) b"

No tak to dekuju ;-). Je ale bohuzel pravda, ze kdyz jde o HW/Arduino/230V elektriku a tak, tak uz davno na vlastnim blogu soupu nohama, protoze tady spouste nedosahuju ani po kotnik. Ale v SW se jeste docela vyznam 😉

Jinak, jeste by teoreticky mohlo byt (myslim, ze to tu jeste zmineno nebylo) vice stejnych statickych adres v ramci site. 

"Jeste bych zkusil odpojit ten TP-shit, buhvi co to je zac a co to pousti do site..."

Kdyz sem videl ten screenshot, tak to bylo prvni co mne napadlo. Ale nechtel sem byt zase ja ten hnusnej, co tu bude psat, ze tyhle hracky do site kvuli bezpecnosti nepatri 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Toto mi pripomenulo jednu temu na pive, kade nieco v sieti bludi viz @ager sonos ak si spominate. 
P.S. Ved ten TP-link ma "super mega signal dosah"  a zakaznik si to kupil....


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 499
 

Pokud se tu uzavírají sázky, tak sázím, že to HW problém není 😀

 

V nejjednodušším případě bych zkusil v "neznámém prostředí" alespoň následující.

1. Připojil bych NB do switche u Loxone, zjistil bych, zda něco přidělí ip adresu, když ne, tak bych si nastavil pevnou ze správného rozsahu a pingnul bych na ip problémového Papoucha.

2. Připojil bych nb na kabel od internetu, opět bych zjistil, jestli dhcp přidělí ip adresu, pokud ne, tak bych ji opět nastavil ručně. Pak bych zase pingnul na ip adresu Papoucha.

Když něco přidělí ip adresu jak ve var. 1, tak i 2, tak je tam konflikt DHCP. Když v obou případech něco odpoví na ping, tak je tam konflikt adres.

Např. kontrola DHCP se dá na začátek vynechat.

Papouch přestane fungovat hned nebo až po chvíli?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@gisbern Hromada zariadeni ma static-ip fallback, tzn. pokial neziska adresu z dhcp, pouzije (nejaku defaultnu) staticku. Samozrejme ak potom zariadeniu nastavis staticku IP, tak sa uz na dhcp nedotazuje a tym padom nemoze padnut na tu fallback adresu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Co mate proti tp-linkom? Na ich 8-portovom switchi za 200 Kc mi stoji a pada komplet cely barak (pretoze prave tento switch prepaja loxone s celym svojim okolim, vratane mojich boardov co obsluhuju 80% baraku).

Mam ho dokonca na din liste - zobral som plastove din uchytky co pouzivam na boardy a nalepil na switch sekundovym lepidlom (pricom mi cast zatiekla dnu)

😀 😀 😀


   
budulinek reacted
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 90
 

Ahoj pánové, dneska jsem byl u švagra, ale nestihl jsem všechno, co jsem chtěl. A bohužel ani to základní, vyměnit kabel, protože jsem můj, dlouhý, někde dobře schoval a ani za boha ho nemůžu najít.

Jak to má zapojeno. Z antény jde UTP do POE, z POE potom do switche. Ze switche pak do jednotlivých UTP zásuvek místností, do rozvaděče a do routeru ( https://1url.cz/Bzf6b )

Dnes jsem jen zkusil následující:

- Vyměnil jsem kabel switch v rozvaděči - vstupní karta papouch, bez úspěchu.

- Změnil jsem IP adresu na vstupní kartě papoucha, bez úspěchu.

- Zkusil jsem ze sítě vypnout Router viz link výše, bez úspěchu.

Jen poznatek, někdo se mě na to ptal, po připojení internetu do switche v rozvaděči (z kterého to jde do MS 2, papouch vstupy, papouch výstupy) ještě vypínače napojené do vstupní karty fungovaly, cca 30 s, potom konec. Příště zkusím vyměnit ten "přívodní" UTP kabel, ať vyloučím i toto. Pak až se začnu hrabat v té síti.

poe

 


   
ReplyQuote
Page 8 / 13
Share: