Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.2 K Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 
Posted by: @dave

pro úplnost, venkovní anténa je tato

Z typu antény nic nepoznáš. Záleží, jak se anténa nakonfigurovaná. Zjednodušeně, pokud je nastavená jako bridge tak musí následovat router, pokud dělá nat, tak stačí switch.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

@froggg Tak to jo, pochopil jsem to jinak.

Už vím i proč, ukázalo se mi na začátku řádku @....  a začal jsem číst tam:D


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@dave hele z tebe to ale leze jak z chlupaty deky.

takze ty mas i dalsi moduly, ktere pak funguji dal jak maji? Tak tim padem mas kolizi IP adres na tom jednom zarizeni

A k tomu obrazku, proc nemas vyplnenou gateway? Teoreticky bych vyplnil i DNS, ale ta asi byt nemusi.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Navic, proc nefotis cele nastaveni ale jen pulku?

Cele nastaveni mas popsane v tomto clanku https://www.vodnici.net/2020/08/loxone-propojeni-s-modulem-quido-od-papoucha/

jde tam videt, ze mas nastavit i gateway. Netusi, jestli to bez ni vubec ma fungovat.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

jasne ze to bude konflikt IP adres, sem ti psal uz na zacatku zmen ip adresu papoucha i loxone. jeste doporucuji na routeru nastavit v dhcp aby ty dve nastavene adresy neprideloval. pripadne je dat nazacetek nebo nakonce nekde jde jen nastavit od jake ip se ma pridelovat adresa...


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Hele DAVE, pokud o tom moc nevis, nejjednodussi a nejrychlejsi by tam bylo vzit nejakeho kamarada, nebo nekoho od poskytovatele internetu. Protoze se tezko radi, kdyz clovek nezna podrobnosti.

Nejdriv zjistit, jestli je ten provideruv TIK v bridge, nebo router modu. Zjistit IP adresu.
Na notebooku, ktery je teda pripojeny u svagra k funkcimu internetu spustit tracert www.seznam.cz Prvni odezva bude prvni router v ceste, zjistit adresu. Nebo spustit ipconfig a kouknout se na adresu GW abys vubec vedel topologii.

Dale bych ODPOJIL fyzicky POUZE toho papoucha a spustil bych prikaz ping 192.168.1.230  NESMI chodit odpovedi. Pokud ano, mas nekde smerem k internetu nastavenou stejnou IP.

Pokud odpovedi nechodi, odpojil bych interent pripojil Papoucha a  zase pustil ping s parametrem -t  pak bych pripojil inet a koukal se, jak se chovaji odpovedi, jestli se postupne prodluzuji, muze tam byt smycka... pokud se to utne po 30s najednou, zas to ukazuje na  duplicitu IP...

Pomerne dulezite v pripade podezreni na duplicitu je mezi pokusy taktez restartovat switche (existuji switche s pomerne nekalym nesvarem / zyxel bezpecnost kvuli podvrhovani / , ze si uchovavaji ARP tabulku s IP adresou a pokud se objevi STEJNA IP adresa v siti s JINOU MAC adresou proste ji zahazuji... Restartem se tabulka samozrejme smaze....

Ja proste porad predpokladam nejjednodussi problem a to, ze ten TIK ma na LANU nastaveno 192.168.1.230....

 

 

 

 


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@gisbern Jo, když si mi to tak dobře popsal, tak to zvládnu. TIK byl nastaven v bridge modu, změnili jsme to na router mod, ale je to pořád stejné. IP adresu papoucha jsem dnes změnil a pořád ten stejný problém. Zkusím, až u něj budu nebo vzdáleně ty kroky, cos mi napsal a problém se najde.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

jen tedy nemusi to bejt konflikt na papouch ale na miniserveru.

 


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Ahoj, jen abych to tady uzavřel. Byl to ten nejjednodušší problém. Změnil jsem IP adresu Loxone a vstupní karty Papoucha. Vše funguje, takže jsem rád, že se nemusím hrabat v síti, které nerozumím. Díky za rady.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

No, ono hlavne prevadzkovat loxone s papouchom v sieti, ktorej nerozumies, je trosku divne. Nabuduce sa v tej najhorsej chvili zmeni nejaka drobnost a budes zase smutit a malovat cierne scenare, pripadne robit manzelke support po telefone naslepo.

Loxone,papouch a vsetko s loxone spojene maju byt na samostatnej sieti (vlane) na samostatnom switchi so statickymi adresami a bez DNS, pekne pohromade vedla seba v rozvadzaci. Okolity svet (LAN) ma byt od tohoto oddeleny routerom+firewallom. Potom moze byt clovek relativne v klude, ze nech cokolvek rozmrda, to, co je v rozvadzaci funguje.


   
budulinek reacted
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@dusanmsk Jasné, to chápu. Ale žádný učený z nebe nespadl. Takže až budu mít více času, určitě si o tom vše potřebné nastuduji. 


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@dave

Přesně jak říká @dusanmsk. Pokud nemáš čas všechno studovat, doporučuju tenhle postup:

  1. Kup si na Ali levný čínský switch, mrskni ho do rozvaděče a napoj na něj všechny Loxony a Papouchy, kterým nastavíš pevné IP adresy (přímo v konfiguraci Loxonu, respektive Papoucha). Potom jedním kabelem napojíš switch na svůj domácí wi-fi router. To je první jednoduchý krok, který ti zaručí klidný spánek a jistotu, že vypínače (tj. komunikace Papouch - Loxone) budou fungovat i v případě, že zmastíš konfiguraci domácího wi-fi routeru (nebo v případě, že ti wi-fi router odejde do věčných lovišť).
  2. Až budeš mít čas a chuť, tak si nastuduješ, jak se dělá VLAN a nastavuje firewall ve wi-fi routeru, který používáš. Na wi-fi routeru uděláš VLAN, do které dáš fyzický port, kde je zapojen switch. Nastavíš si firewall podle potřeb.

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@budulinek

nechci se chovat jako ko*ot, ale od nekoho kdo zacina nakupem levneho switche na alliexpresu si opravdu nedovedu predstavit radu ohledne VLAN a firewallu 🙂


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@budulinek 1 Tak to mám napojeno, nedokážu si moc představit, jak jinak to udělat. 2 To přijde v zimě, až bude víc času 😉

This post was modified 3 years ago by Dave

   
ReplyQuote
IamDanielDinner
(@iamdanieldinner)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 21
 

@budulinek

Já teda mít barák závislý na ethernetu tak jdu spíše směrem něčeho alá https://papouch.com/prumyslove-switche-eworx-eki-25-p4710/?cid=152 , napojím to na 12V a 24V zdroje které mám k baráku a sem v klidu. Ale nacpat si domů levný switch z ali kde ušetřím ty 2k to bych si netrumfnul 😀 


   
ReplyQuote
Page 10 / 13
Share: