Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
26.1 K Views
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 90
 

Ahoj pánové, chtěl bych se jen zeptat, zdali se někdo nesetkal s tímto problémem. Vyskočil na mě menší kostlivec. Po připojení Miniserveru 2 k internetu (normálně napojení síťového kabelu do switche), přestanou chodit vstupy. Tedy, nejde rozsvítit přes klasické vypínače s řazením 1/0. Touch vypínače zapojené přes tree + výstupy normálně chodí. Ale vstupy prostě ne. Po odpojení kabelu ze switche to normálně chodí. Doma mi to fičí normálně, ale u švagra jsem narazil. Přes aplikaci normálně rozsvítit lze všechno.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

Postnu mou puvodni odpoved i sem pro ostatni.

Za sebe tipuju nejake spatne uzemneni toho sitoveho kabelu, ktere zpusobuje probijeni do papoucha a ten pak nefunguje. Ale je to jen laicky odhad 😉


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Ještě mě napadá, nemá tam někde dobastlený PoE v síti? Pokud ano, zkusil bych odpojit ten zdroj.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

@l ja som pochopil, ze vstupy nejdu na MS.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

@smotek7 imho mas uplne jedno co presne nejde. pokud to dela pripojeni sitoveho kabelu, tipoval bych na nejaky bordel v tom sitovem kabelu. Bud jak pise PoE, nebo blbe uzemneni, atd.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 90
 

Zkusím jít vylučovací metodou. Byl jsem teď s covídkem doma a oni mezitím přiojili internet, tak na to mrknu v pátek. Ale taky si myslím, že to může být síťovým kabelem. Já jen, jestli se nemám připravit třeba na něco jiného.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

@l jasne, najvacsia pravdepodobnost je ten kabel.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Ještě teoreticky jedna věc, je to opravdu switch? Není to router který má nastavenou třeba stejnou IP adresu? To by pak také přestalo fungovat. (Tedy pokud to je přes papoucha...)

This post was modified 4 years ago by honza

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 643
 

Jak uz tu pisou, STP kabel blbe ukostrenej nebo primo na na nejakej drat nakrimplovanej. Vypoj vse ze switche a zkus,zda to pojede, pokud ano, postupne zapojuj do switche dalsi kabely a zkousej,zda funguje normalne, pokud ne, vis kterej kabel je ten nemocnej.

Pokud to bude blby i bez jakehokliv zapojeneho kabelu(krom MS2), tak pak vypnout POE na portu kde je MS2, pokud to je POE switch.

U mikrotiku se mi jeste par krat stalo, ze nezvladal automaticke rozeznani rychlosti a zarizeni poslal do smycky, takze zkusit nastavit natvrdo rychlsot. Ale to mi delal jen mikrotik s Arduinem, u MS si nemyslim, ze by to mel byt problem, nicmene zkusit.

Pokud je to jen hloupej switch a vypojeni kabelu nepomohlo, tak vymenit.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 501
 

Řekl bych, že by to chtělo lépe popsat. Ten připojovaný kabel je mezi MS a switchem nebo mezi switchem a routerem? Z toho, že píšeš, že po připojení přestanou vstupy fungovat, tak to vypadá, že před připojením fungují. O jaké vstupy se jedná? DI na MS nebo zmíněný papouch. Pokud Papouch, jak s ním probíhá komunikace? LAN nebo 485 (to je možná jen špatná otázka plynoucí z mé neznalosti)


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 90
 

@david-pr Mám switch, do kterého je připojena vstupní karta od papoucha, výstupní karta od papoucha a Miniserver. Vše funguje do té doby, než to připojím k internetu. To prostě funguje Loxone, karta výstupů, ale karta vstupů ne. Tak může být teoreticky špatný i ten kabel od karty vstupů. Dostanu se k tomu až v pátek, tak se mrknu, jak to je propojeno na půdě.

Jinak switch je prostě obyč: https://1url.cz/nzf9U

This post was modified 4 years ago 2 times by Dave

   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@dave To, co jsi poslal, není router, ale switch. K tomuhle máš tedy připojený Papouchy a MS a pak to připojuješ k něčemu dalšímu? Sice asi nic moc nevyvěštíme, ale zkus poslat ještě ten router resp. to, k čemu připojuješ ten switch z odkazu.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 90
 

@froggg Sorry, chybička, samozřejmě, že je to switch. Ten switch je pak propojen s dalším switchem nebo routerem. Fyzicky se tam dostanu v pátek, ale zkusím se poptat borce, co mu tam internet připojoval.

Edit: tak už to vím, nahoře to je napojeno také na normální switch. Router má potom švagr dole v obýváku.

This post was modified 4 years ago by Dave

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 501
 

Po upřesnění popisu bych se spíš příkláněl ke konfliktu na síti než elektrickému problému.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 90
 

@_petr_Mohl bys to trochu více rozvést, abych věděl, co konkrétně řešit? Přece jen, co se týče sítí, nejsem v tom tak kovaný. Díky moc.


   
ReplyQuote
Page 7 / 13
Share: