X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.8 K Views
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
Topic starter  

Ja pouzivam licny 0,75mm². Stocim, propajim cinem a jde to tam. Ale svorky byly mnohem lepsi, snazi se usetrit na nepravem miste.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To su tie napajacie a loxonelink svorky vlavo dole? To su fakt kokoti k pohledani.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
Topic starter  

Presne tak, koukal jsem na to jako puk. A DI svorky jsou ted jak na detske vlacky.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Jojo, jsou to ty klasický kostky, co jsou na všem od Loxone. Vypadá to, při pohledu na další HW od Loxone, že to schválně dávají na místa, kde se očekává nízký proudový odběr. Protože jim to stojí za to, že tam, kde je větší odběr proudu, prásknou větší šrobouvací násuvný svorky, ale na treečko hned vedle už jsou zas jen ty MicroPush kostky. Mají to tak LEDkový světla, teď to nový Stereo Extension pro Audioserver, tak už ve stejným duchu připravili i MS2. Faktem je, že ta svorka podle výrobce snese 6A - 7A, podle verze, a mně se s nima dělá docela dobře, takže mi to nějak zvlášť nevadí. Mám těma kostičkama prosmyčkovanej celej byt, co se týká automatizace.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @jakub

Presne tak, koukal jsem na to jako puk. A DI svorky jsou ted jak na detske vlacky.

Neexistuje na to nějaká redukce na šroubovatelný konektor nebo na wago na kablík s větším průřezem? Mám předělávat MS1 na MS2 a nechce se mi to znovu předrátovávat 🙁


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tie mikro-packove svorky maju vyhodu v priestore, ale kurevsku nevyhodu v neodpojitelnosti. Takze ked sa MS posere, boh ta chran ked ich budes prehadzovat kus za kus. To bol primarny dovod, preco som u svojich DI dosiek pouzil aj napriek vacsiemu potrebnemu priestoru klasicke sroubovacie rozpojitelne svorkovnice - pretoze som ocakaval problemy s prvym navrhom a ze tie dosky, alebo svaby na nich budem musiet menit a tym padom vsetko odpojit (coz sa nakoniec nepotvrdilo a zije to tretim rokom bez zasahu).


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: @jakub

Ja pouzivam licny 0,75mm². Stocim, propajim cinem a jde to tam. Ale svorky byly mnohem lepsi, snazi se usetrit na nepravem miste.

Ja nez pajkovat, cvaknem na to kliestami tu kovovu trubicku ktorej nazov si teraz nevybavim. Ale problem svoriek do ktorych drat zastrkavas to neriesi (skor zhorsuje).

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

myslíš dutinku?  

image

   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@koldavideo Na ty nový DI a AI svorky ne, jediný, co je možný, odpojit ten konektor od MS2, nakoupit si nástrčný dutinky správnýho rozměru a nastrkat to tam na ty piny. Buď po jednom, nebo celej dutinkovej konektor, pokud by pasoval nějakej, ale drátovačka je to tak i tak. Případně udělat prasárnu, ze starýho MS odpojit vstupy i výstupy po celých konektorech svorkovnic, do MS2 nastrkat drátky a ty drátky z MS2 pak připojit pod šroubek na těch konektorech svorkovnic z MS1.

Abych se vyhnul nějakým drátovačkám, udělal jsem si to v racku tak, že mám distribuci všech potenciálů a sběrnic na samostatných svorkovnicích (dával jsem PTFIX od Phoenix Contactu), což mi vyřešilo některý starosti s častějším předrátováním, nemusím vůbec šahat a omezovat se tím, jakej konektor nebo svorku mi Loxone zrovna naservíroval, krom toho prvního připojení. Ale swap MS1 za MS2 by to neřešilo...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Dutinka je spravny vyraz. Dnes som nejaky mentalne nedostatocny 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hmm... Ten PTFIX vypadá hezky. No já mám ale už takový problém, že se mi do rozvaděče bohužel už nic nevejde. Takže to budu muset rozhodit a předrátovat. Samozřejmě jsou na miniserveru ty "nejhorší" věci které mají dlouhé trasy atd... Navíc z toho mám obavy, o co všechno přijdu. V pracovně mám jeden testovací MS1 tak bych asi mohl zkusit přechod z MS1 na MS2 nejprve na tom testovacím a pak naostro. 

Každopádně si každý den říkám : Udělám to zítra 🙂

 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
Topic starter  
Posted by: @dusanmsk
Posted by: @jakub

Ja pouzivam licny 0,75mm². Stocim, propajim cinem a jde to tam. Ale svorky byly mnohem lepsi, snazi se usetrit na nepravem miste.

Ja nez pajkovat, cvaknem na to kliestami tu kovovu trubicku ktorej nazov si teraz nevybavim. Ale problem svoriek do ktorych drat zastrkavas to neriesi (skor zhorsuje).

 

To jdou cesky dutinky. Ty samozrejme pouzivam, ale nevesla se tam. Takze jsem dutinku ustrihnul a procinoval.

 

Edit: mmch doporucuji dutinky spis s izolaci a tyto kleste: https://www.aliexpress.com/item/32831768783.html


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Pani ale ved tam pasuje klasicka srobovacia 

image

   
_Petr_ and msk reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak to mám částečně ušetřenou práci. No ještě vymyslet něco na ty digitální vstupy 🙂


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@smotek7 Tohle je ještě v pohodě, horší je to s těmi, co jsou na MS2 na vstupech.


   
ReplyQuote
Page 5 / 13
Share: