Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.2 K Views
(@vladiczek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

Zdravím, měl bych dotaz k demokufru - nevíte náhodou, zda-li se chystá verze s MS2? Blíží se u nás na stavbě elektro část, tak bych potřeboval začít testovat senzory a tak :-).

Dají se následně vnitřnosti kufru použít jako základ pro reálnou elektroinstalaci? Nebo jsou komponenty nějak upravené / znehodnocené?

Vyplatí se pořídit kufr, nebo si jej z dílčích komponentů "sestavit" sám?

 

Předem díky za info, pokud jste tuto cestu také zvažovali...


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@vladiczek Demokufr lze rozebrat a pouzit do instalace, ale proc to delat. Podle meho se hodi skutecne jen pro zakladni demonstraci moznosti Loxone. V praci ho mame a vozime ho jen po vystavach... Pokud se chces jen na necem ucit a zkouset si, asi bych si to radeji poshanel jednotlive,klidne po bazarech, na ebay... 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

Ja to tak udelal... regnul jsem kamosovu topenarskou firmu na partnera a hura nakupovat 🙂


   
ReplyQuote
(@007tommas)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

tiež sme to chceli takto riešiť, ale tých 12% či ako to bolo nebolo boh vie čo. S väčšou zľavou to človek vie kúpiť už z bazošu, ebay, od partnerov čo majú iné obraty a dajú si na tom minimum a len to preženú cez seba a oni majú obrat u loxone a tým pádom väčšiu zľavu. 

Niektoré firmy fungujú tak že dajú prvý nákup z každého dielu za polovicu a už je na firme či to použije do inštalácie alebo na demo. 

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Používá někdo MS2 spolu s MS1 jako KNX gateway? Funguje to? Někde tu někdo zmiňoval že to není ideální.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

me by k tomu zajimalo jestli uz se da MS1 pripojit pres TREE... pristi tyden mi dorazi MS2 tak premyslim, co s MS1 🙂 ale skrz ethernet to mit spojene skutecne nechci


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
Topic starter  

@elpaso Oni to maji v planu zprovoznit pres Tree? A proc jsi proti Ethernetu? Ja si chci dat MS1 do kulny a propojim to prave pres Ethernet, bude to na stejne VLAN.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@jakub nejsem uplne... ale pred mnoha mesici jsem to nekde zahledl, ze to planujou aby se lidi vyhnuli ethernetu, ale mozna se to nikdy nezrealizuje.

Ja sice loxonem integruju vsechno se vsim skrz nodered, homebridge a buh vi co, ale core veci mam ciste na Loxonu a tenbych proste chtel mit switch-ethernet-independent... specialne kdybych mel loxone MS1 ve stejnem rozvadeci jako MS2, to mi prijde ethernet uplne na hlavu padlej


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

u miniserveru 2 jsou nove kontakty. Je nejaka finta, jak elegantne vytahnout vsunuty drat napriklad do napajeni? Diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Kroucením a tahem zpět?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

vetsinou urves drát, nebo zvohejbáš ten plíšek vevnitř ... ale dá se to rozebrat, vycistit od zlomenejch drátků a zase složit .. no je to nahovno


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

Diky. Dam nove draty, delsi a na ne svorky a az tam budu delat pripojeni. (vypadaji hezky ale 😀 )


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

No já jsem trochu skeptický. Máte tam normálně napájení drátem průřezu 0,5 (UTP) nebo větší?


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@richard Používám dráty průměru 0,8mm (AWG20) a ty jdou ven dobře otáčením vpravo-vlevo za současného tahání ven, což je i postup doporučovaný výrobcem. Moc často se mi nestane, že by se drát ulomil, většinou už byl před tím nějak mechanicky poškozený, ale stává se. V takovém případě, jak tu někdo psal, se to dá rozebrat a vyčistit, ale Loxone umí ty kostky dodat. A jsou to jinak klasické Micro Push svorky od Wago, takže se dají koupit i v prodejnách elektromateriálu nebo na eshopech, pokud člověk vyloženě netrvá na barvičkách. Já si je kupuju tam. Jen je potřeba dávat pozor, aby to byla svorka nástrčná na pin, protože oni dělají ještě úplně stejně vypadající svorky do krabic, co nemají díru na ten pin. A dělají se i s 8 dírama pro vodič.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

super, diky


   
ReplyQuote
Page 4 / 13
Share: