X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.7 K Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Máš pravdu, že ta volba u MS1 není. K čemu používáš čítač frekvence?


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

V minulosti šlo o pokus řešit volným dostupným miniserverem aplikaci dost mimo původní oblast určení (měření rychlosti střel), chtěl jsem využít jednoduchosti vizualizace přes web/appku, nakonec jsem to řešil úplně jinak, chce to mnohem rychlejší čítač. Na běžných PLC tím většinou řeším třeba otáčkoměry, na což se dá u Loxone narazit třeba při řešení nějaké vlastní meteostanice s měřením rychlosti větru.


   
ReplyQuote
 raia
(@raia)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Nezaznamenali jste, zda se dá ještě někde koupit MS1? Nebudu mít to své řešení nijak velké a součástí bude i napojení na KNX. A ty ceny za MS2+KNX jsou dost šílené.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
Topic starter  

Zaznamenali, normalne na eshopu Loxone 🙂

https://shop.loxone.com/cscz/miniserver-gen-1.html

(Jinak, kdyby to nekdy v blizke budoucnosti uz neslo, tak ja budu jeden take prodavat, protoze jsem si nedavno koupil kufr a tak mam dva.)


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Hlásím úspěšnou migraci z MS1 na MS2. Sice ne úplně bez problémů a podle jejich návodu (asi v půlce se seklo uploadování statistik do MS2), ale už vše funguje. Z prvních dojmů jsou mnohem svižnější statistiky, využití kleslo cca na polovinu (odpovídá předpokladům). Dám vědět po pár týdnech (osobně řeším hlavně kvůli zpomalování reakcí MS1 cca po týdnu provozu a nutnosti pravidelného restartu). 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Jen doplním malé info. Nepoužívejte kartu z MS1 v MS2. Jedná se o úplně jiné karty. Ty pro MS2 mají v sobě řadič.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@kobra23

Tohle by mě zajímalo. Už u MS1 si pamatuju "výhružky" typu nepoužívejde jiné karty než Loxone. Mají v sobě řadič. MS2 myslím dodávají s Industrial Kingston kartou. Co za karty bylo v MS1? Máš ověřené, že by s kartou byly problémy?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

První kusy MS2 byly s neobrandovanou kartou a byl to SanDisk. Co je ta obrandovaná netuším.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@Cousma

A přecházel jsi i s papouchem? Nebo ho nemáš vůbec?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@kobra23

Spletl jsem to, na konci ledna dorazil skutečně se SanDiskem.

Jen pořád nevím v čem jsou karty z MS1 horší a neměly by se proto používat v MS2. Už u MS1 varovali na stránkách, že "V Miniserveru doporučujeme používat pouze karty SD od společnosti Loxone. SD karty mají vlastní CPU, který spravuje paměť flash." Přesto se i tady řešilo, jaké karty použít jako náhradu a nezaznamenal jsem, že by někomu nějaká neoriginální karta nechodila.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

@bery

MS2 s Papouchem je uz vyzkousene a bezproblemove beha. Je jen potreba stahnout posledni verzi mustku z Dropboxu. Bylo potreba upravit nejake veci, jinak se MS2 zbesile restartuje.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@l

Aha, super. Nikde jsem si téhle info nevšiml. Díky moc za info 😉

Ad karty: Na jedničce funguje cokoliv tam dáte. Teda, víc jak 16GB kartu jsem nezkoušel.

This post was modified 4 years ago by Bery

   
ReplyQuote
(@cerney)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 
Posted by: @l

@bery

MS2 s Papouchem je uz vyzkousene a bezproblemove beha. Je jen potreba stahnout posledni verzi mustku z Dropboxu. Bylo potreba upravit nejake veci, jinak se MS2 zbesile restartuje.

Ahoj, měl bych dotaz zda MS2 řeší rychlost vyčítání z Quida, tedy zda lze s MS2 a aktuální verzí Loxone 10+ používat Quido pro rychlé akce (elektroměry, vícekliky), nebo zda omezení trvá? Díky, Pavel


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

Bohuzel nedokazu rict, s dotycnym, se kterym jsme MS2 rozchazeli, tak pouzival jen obycejna tlacitka a vycitani stavu.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj, včera proveden přechod na MS2 jak je to s těmi SD kartami ? v e-shopu jsou jen 8GB ale do MS1 je 4 GB .

Dá se do MS2 použít karta která byla v MS1 pouze s tím, že bude méně prostoru na statistiky ( naformátovat mi to šlo OK pro MS2 .. jde o záložní SD kartu co mám na dveřích rozvaděče kdyby při pokusech něco kleklo ) ?  

A naopak když koupím pro MS1 z e-shopu 8GB kartu načte ji to ?


   
ReplyQuote
Page 3 / 13
Share: