X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.8 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

V1 ma 400 MHz ARM a 64 MB RAM (aspon co si pamatam ked som to mal pred 3 rokmi rozobrane a cumel na to lupou).


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Takže V2 je Rockchip RK3328, Quad core Cortex A53 @ 1.2 GHz, 8GB RAM

 

viz

https://www.loxforum.com/filedata/fetch?id=222880

https://www.loxforum.com/forum/hardware-zubeh%C3%B6r-sensorik/222143-neue-hardware-miniserver-mit-tree-knx-extension/page5

This post was modified 4 years ago by honza

   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Nevíte jestli má, nemá loxone v plánu přestat prodávat Tree modul, když ho implementovali do v2? Miniserver mi leží doma v krabici ještě, řeším jestli nemám koupit tree modul, kvůli hlavicím na podláhovku.

Nevím jestli to má smysl ale, to ukaže až provoz domu.

 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
Topic starter  
Posted by: Cyklonit

Nevíte jestli má, nemá loxone v plánu přestat prodávat Tree modul, když ho implementovali do v2?

 

Tree modul se rozhodne prodavat neprestane, vzdyt MS2 ma jen jednu vetev, tzn. 50 tree zarizeni.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Takže V2 je Rockchip RK3328

Ako dookola vravim, industrial ako svina. Kam sa hrabe RPi ( © L 🤣 ).


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@dusanmsk

Nevím zda si zaregistrovat, že zítra je hospoda v Brně. Minule si to prošvihl.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

;-). 

Co se mne tyka, tak resit ted znova dum, postavim vse na KNX a Loxone pouziju jen na vizualizaci. S KNX naprosto bezproblemu a daji se sehnat i moduly za dobre penize.

K tomu maximalne pridat znova papouchuv 100/3 modul, ale je otazka, jeslti i to by se nedalo resit na urovni KNX za rozumne penize. 

Na druhou stranu sem fakt rad, ze Loxone vydal tenhle vykonny modul, protoze se tim vyresi problemy v10 v mustku s Quidem, uz zas bude dost vykonu a nebudu muset resit, ze to klika jen 1x za sekundu misto 100x jako ve verzi v8.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@kobra nepostrehol, nestiham ani hovno, sotva preleziem forum raz za 2 tyzdne (mimo tem co mi uz chodia do mailu).


   
ReplyQuote
(@loxtom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 21
 

Take jsem cekal na tuto HW verzi (nekolik let), protoze mam problemy s pameti (dnes ~90%, 4000 objektu - musel jsem hodne ubrat z funkcnosti). CPU bylo vzdy v pohode (~ 80%). Je tam "vice" pameti (64Mb x 8GB) a tak jsem se hned dotazoval na podpore, jak moc to pomuze vetsim projektum. A poradili mi. Je tam zajimava feature: prave tlacitko v konfigu na stavajici miniserver a je zde moznost konvergence do V2. To potom ukaze kolik priblizne pameti to bude potrebovat v novem HW. V mem pripade je to cca 45%, takze i kdyz je pameti vyrazne vice, neznamena to, ze to vyrazne pomuze. Pokud se vratim k puvodnim konfigum (~6500 objektu), je potreba pameti >70%. Asi je to porad lepsi, nez soucasny stav, ale pokud mate vetsi konfigurace, je mozne, ze brzy narazite stejne na nejake limity (u mne se to projevovalo nestabilitou a restarty). Jedine reseni, ktere doporucili (ale nemaji otestovano), je vice Miniserveru V2, kazdy z nich max 30 extensions, ale a to je zasadni vyhoda - diky vetsi pameti se to bude moci cele spravovat jednou vuzializaci. Ptal jsem se take na moznost resiliency (backup) miniserveru mezi sebou, takovou funkci zatim nemaji a nepodporuji...

Za mne tedy posun k vyrazne lepsi spokojenosti. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

KNX, sice pak už na proprietární úrovni výrobců, umí vizualizace výrazně lepší než loxone 🙂

Ad v2 miniserver

CPU - http://opensource.rock-chips.com/wiki_RK3328?fbclid=IwAR2wY8l1C0R8uS0gw45EIxlnpkQN4Nv9zWFFppV-5lqPijHDm_1h7gO5RnA

78349134 10219977819774087 3447017632237092864 o

   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Huráááá, konečně je napadlo přesunout tu paměťovku z naprosto dementního umístění na boku na nějaký normální místo.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Bylo by asi bláhové očekávat, že na MS2 pojede starší (8.x) LoxoneConfig, co?


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Právě jsem si všiml, že MS2 umožňuje nastavit DI na čítač frekvence. To by mohlo někomu ušetřit DI ext. nebo obcházení přes externí čítání.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Jak to myslíš? Mám za to, že MS1 měl 125Hz max. na DI a extension 250Hz.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Na MS1 jde DI také nastavit jako čítač? Pokud ano, tak se omlouvám za mystifikaci. V minulosti jsem to s MS1 řešil a nevyřešil, muselo se přes extension.


   
ReplyQuote
Page 2 / 13
Share: