Forum

Forum

Měření spotřeby ele...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby elektřiny pomocí Loxone nebo Arduina

350 Posts
45 Users
19 Likes
95.9 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ak mi niekto na pive date akekolvek modbus zariadenie, tak zvysok doma mam, mozem spravit nejaky proof-of-concept.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

vcera mi prisli 2ks z ali, zapojil som skusit vyzera ze ide (blika a cislo sa zdviha)

1. Jako zmeram tie vystupy pre impulz ci to funguje? skusal som to multimetrom (pipakom) ale nic, chcem si byt isty ze to ide predtym nez to dam na loxone.

2. da sa nejako resetnut pocitadlo? v tom mini manuale o tom nepisu nic

dik 

C360 2017 03 15 21 30 51 712

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

zkus tu svorku S0 (na impulzni svorku) zapojit opacne, kdyz topripojis do loxonu, tak to jde jen jednim smerem, opacne ne


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Kdyz ted budou mit vsichni ten elektromer a kdo nema ten modbus (a bude chtit ten od loxonu), udelame nejakou tuhromadnou obednavku i s nejakyma dalsima vecma? Nekdo tu uz psal ty repraky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já taky spadám do skupiny bude mít elektroměr, nemá extension.

A opravdu není nějaké řešení, jak to do Loxone dostat přes levnější RS485 extension?

Jinak v případě hromadné objednávky od Loxone bych se taky přidal (mimo jiné i ty repráky bych potřeboval).


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No nevím nevím jestli hromadná objednávka u Loxone obstojí. Jedině kdyby tu byl někdo Gold nebo platinum partner a třeba ještě na DPH jinak to nevidím na velký úspěch. Každopádně při ceně domu a vůbec celé elektroinstalace je to kapka v moři. Navíc v případě Modbusu se dá připojit více než jedno zařízení. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

proto to píši 🙂 gold bude nekdy v prubehu


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha tak to jsem přehlédl 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No ja neviem, pozeram teraz na ten modbus extension v loxconfigu a podla mna to neprinasa ziaden komfort naviac voci rieseniu modbusserver + arduino->485 za 1/20 ceny (300 kc). V milionoch v cene domu sa 6k samozrejme strati, ale asi nikto z nas nema tlaciaren na prachy... 😀


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Jasny, tak neni to zadny ridici system, kdyz to vypadne, tak se nic nestane. Co je ktomu teda vse potreba, mám doma arduino nano , co je jeste potreba?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

MAX485, link o stranku naspat + nano ethernet shield na komunikaciu s miniserverom.

Znova opakujem ponuku, ked mi niekto na pive da nejake modbus zariadenie, kludne ten bridge naprogramujem (v blizsie neurcenom termine, mam toho teraz dost, ale nemalo by to byt nic extra zlozite).


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

S tímdle ti nepomuzu, muzes sem teda dat link na alliexpres, na vsechny komponenty, co jsou k tomu potreba, aby to byl "rohlík", kterej se zapojí do lanky - tedy co nejjednodušeji


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

mozno sa ti mozeme zlozit na 1ks toho elektromeru z UK 😀

pri 16ludoch je to 1.5libry - to za vyvoj a nasledny support nie je moc 😉


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: Dáda

 

S tímdle ti nepomuzu, muzes sem teda dat link na alliexpres, na vsechny komponenty, co jsou k tomu potreba, aby to byl "rohlík", kterej se zapojí do lanky - tedy co nejjednodušeji

   

Ked tak asi by bol lepsi NodeMCU v3 modul ma to aj wifi (esp2866) pripadne teraz je novsi Wemos D1 v2 vsetko stoji okolo 4e - ak chces cez lan dalsi shield,kabel - ale v podstate je to na kazdeho osobne preferencii


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

zadny osobni preference, zarizeni, ktery pripojim do lanky a bude fungovat. Todle uz zavani moc bastlenim, kde si kazdej kazdej vymysli neco. Jednoduchost, Apple style


   
ReplyQuote
Page 14 / 24
Share: