Forum

Forum

Měření spotřeby ele...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby elektřiny pomocí Loxone nebo Arduina

350 Posts
45 Users
19 Likes
95.8 K Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

TO Killeriq: ext. nemam, nechce se mi to kupovat kvuli elektromeru. Tenhle prevodnik taky nemam, asi si to zkusim objednat. Jeste nevim.

Vali se mi doma jeste ten sentron, ktery komunikoval MODBUS TCP. Ten byl ale v preddefinovanych zarizenich. Jenom jsem cetl adresni mista a vypisoval je ven. Ten sentron ale umi taky bejt jako RS485 server, takze mozna bych ho zneuzil a zkusil to pripojit k nemu. (ja jsem ten sentron nepouzil jako merak, protoze jsem k nemu nesehnal kvalitni mala trafa, on neni totiz s primym merenim:-(


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Já mam doma 485 modul


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Mám extension modbus doma, připojení je pomoci 2 kabelů a poslední zařízení se zakončuje odporem. Běží mě na tom nilan a papouch  tj musí se nadefinovat rychlost a parita a na každém zařízení nastavit modbus adresa.( hloupé je že všechny zařízení musí umět stejnou rychlost a paritu).

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

toho papoucha ti teda loxone odstrelil na tech 5 sekund ?


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

No, naštěstí mám modul 32 výstupů a 2 vstupy, takže mě to tolik neštvalo.  Hold jsem ty dva vstupy přesunul na loxone.  A u Nilanu jsem  to nějak nepocítil, tam jsem stejně hodnoty načítal po 10 sekundách.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: Karel.Zak

 

Mám extension modbus doma, připojení je pomoci 2 kabelů a poslední zařízení se zakončuje odporem. Běží mě na tom nilan a papouch  tj musí se nadefinovat rychlost a parita a na každém zařízení nastavit modbus adresa.( hloupé je že všechny zařízení musí umět stejnou rychlost a paritu).

 

   

takze sa to spaja hocijako doradu ako napr 1-wire senzory? a na posledny dam ten odpor?

Nastavim Modbus adresu, rychlost napr 9600, parita - potom v loxone vyberiem nejaky modul kde tieto udaje zadam a bude na ne reagovat?

Predpokladam ze kazda hodnota co posiela ma nejaky format bit/master/slave/hex - jak loxone vie co ktore znamena? musim manualne definovat podla navodu zariadenia ktore posiela? alebo si to prelozi sam na nejaku ciselnu hodnotu?


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 
Posted by: killeriq

 

Posted by: Karel.Zak

 

Mám extension modbus doma, připojení je pomoci 2 kabelů a poslední zařízení se zakončuje odporem. Běží mě na tom nilan a papouch  tj musí se nadefinovat rychlost a parita a na každém zařízení nastavit modbus adresa.( hloupé je že všechny zařízení musí umět stejnou rychlost a paritu).

 

   

takze sa to spaja hocijako doradu ako napr 1-wire senzory? a na posledny dam ten odpor?

Nastavim Modbus adresu, rychlost napr 9600, parita - potom v loxone vyberiem nejaky modul kde tieto udaje zadam a bude na ne reagovat?

Predpokladam ze kazda hodnota co posiela ma nejaky format bit/master/slave/hex - jak loxone vie co ktore znamena? musim manualne definovat podla navodu zariadenia ktore posiela? alebo si to prelozi sam na nejaku ciselnu hodnotu?

   

Ano, zapojiš to jako 1-wire do serie a nakonec odpor( pokud máš jedno zařízení tak neukončuješ). Následně si na modbus extension zadáš rychlost a paritu. Pak přidáš modbus zařízení a tomu musíš přiřadit modbus adresu. Pod zařízením jsou následně dva typy modulů senzory a aktory( rozdělené na analogové a digitalní) Aktor je že něco nastavuješ třeba relé a senzor je třeba čtení teploty . Pak si musís vzít příručku od toho zařízení a zjistit zda je to 16-bitově(a tak) jaký rozsah hodnot to obsahuje a na jaký IO adrese to je  -> příklad nilanu pro nastavení stavu jednotky

modbus

 


   
killeriq reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Díky za vysvetlenie! 😉


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Uff, Pavle, zasahni !


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Doplnil jsem se do tabulky, prosím 2 ks, nyní 33 celkem.

Pokud někdo potřebuje pro test: mám Modbus extension


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Jako hlavní mám Siemens SENTRON PAC4200 přes Modbus TCP/IP. Nebojte, tolik jsem za něj neplatil, zadařilo se mi kdysi na Aukro. Loxone plan mám k dipsozici, kdyby do toho někdo šel. Link např. https://www.voltworld.cz/merici-technika/vestavne-merici-pristroje/digitalni-vestavne-merici-pristroje/multifunkcni-panelove-meridlo-siemens-sentron-pac4200.html?gclid=Cj0KEQiAuonGBRCaotXoycysvIMBEiQAcxV0nHmmfy2u5a9hAS0WXrFsoV5qCIlpJcmb1ktK7opI6l0aAg0k8P8HAQ  


   
gisbern reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tak pridal som ucty a nejaky pokec:

Postup objednavky:

Uzavierku dame na 15.3 + par dni pokial vsetci neposlu zalohu

Zalohu za ks navrhujem 400 kc / 15e za ks

Vyslednu sumu dolozim z prevodu + posta prepocitam na czk/eur

Som v Prahe - pripadne sem tam SK/Piestany

Mozem to teda niekomu odovzdat alebo poslat postou

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pdJ9ERxGvcjfHg-uD84iUKzuIpi_8IFb1mnWWwH-RkA


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

to vlne: Ahoj, no ja ho mam taky - sentron, ale nepovedlo se mi sehnat poradny trafa. Prozrad mi, kdes je kupoval a jake. Diky.  Ja bych potreboval CO NEJMENSI.


   
gisbern reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: killeriq

 

tak pridal som ucty a nejaky pokec:

Postup objednavky:

Uzavierku dame na 15.3 + par dni pokial vsetci neposlu zalohu

Zalohu za ks navrhujem 400 kc / 15e za ks

Vyslednu sumu dolozim z prevodu + posta prepocitam na czk/eur

Som v Prahe - pripadne sem tam SK/Piestany

Mozem to teda niekomu odovzdat alebo poslat postou

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pdJ9ERxGvcjfHg-uD84iUKzuIpi_8IFb1mnWWwH-RkA

   

Tak jsem ti to tam poslal. Nick jsem také vyplnil a jako variabilní symbol jsem dal svoje tel . číslo 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ten nákup elektroměrů by se měl přesunout do zcela samostatného vlákna ne?

jinak k tomu Modbus extensionu - vzhledem k jeho ceně se mi jeví snadnější a univerzálnější cesta tato:  https://www.youtube.com/watch?v=c1hGOwHUUP0


   
ReplyQuote
Page 12 / 24
Share: