X
Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
89.4 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

proudovej signál je právě vhodný na větší vzdálenosti, takže s tím by problém být neměl.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@Dada -  neviem ako velky mas pozemok ale to mas len na par dni polievania...ja mam na jedno kolko cca 500l, ked su sucha ako teraz , je to mizeria. Mam len 8m3 a je to tak na tyzden. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Bude ten tlakový senzor v něčem lepší než ultrazvukový co se tu také zmiňoval?

PS: Včera jsem ukončil 3. fázi 11m3 jímky stavěnou svépomocí díky nepřízni osudu 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

@Pavel - ukaz foto. to uz je spis bazen nez jimka 😉


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

lepsi ve 2 vecech, pokud to bude fungovat, tak to bude ponoreny ve vode a nebude ti hlasit falesny hodnoty kuli pavoukum atd, nemusim tam mit zadny arduino a podobny bastlení v retencní nadrzi, jen spojim 2 kabely.. tak snad to bude fungovat.

co se tyce velikosti, je to okolo 1250m2 zahrada, tak uvidime, Az todorazí, tak to otestuju nekde v sudu a dám vědět. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Jestli se vám to bude zdát hluboko, tak to je hluboko 🙂 dno je 3,3m pod terénem, je to z důvodu drenáže pod barákem (deska na pěnoskle)  s jejíž vývodem už jsem 1,4m pod terénem. Původně jsem uvažoval o přečerpávání, abych nemusel s jímkou tak hluboko, ale naštěstí jsem to zavrhl, protože by to byla věc co se může pokazit a taky by se určitě pokazila v tom největším lijáku.

2018 07 01 19.10.42
2018 06 06 19.20.12
2018 05 21 08.07.05

   
acter reacted
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: Dáda

lepsi ve 2 vecech, pokud to bude fungovat, tak to bude ponoreny ve vode a nebude ti hlasit falesny hodnoty kuli pavoukum atd, nemusim tam mit zadny arduino a podobny bastlení v retencní nadrzi, jen spojim 2 kabely.. tak snad to bude fungovat.

co se tyce velikosti, je to okolo 1250m2 zahrada, tak uvidime, Az todorazí, tak to otestuju nekde v sudu a dám vědět. 

Ale musí k tomu být ještě ten převodník z proudu na napětí a pak by to měl pochroupat přímo Loxone že?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

Pekna prace. To musela byt lahudka tam to ZB dostat ;-).

Pri dalsim baraku pujdu zrejme stejnou cestou. Velky pozemek, velka vlastni nadrz na mraky vody. Protoze tech 6m3 (nebo co to mam) je strasne malicko. Chtelo by to tak 20m3 ne li jeste vic a to jen na zahradu.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Přesně tak, ale opravdu je lepší na vzdálenost ten proud , takže mi to ani nevadí, jestli to bude fungovat. Cvaknu na din listu


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@L cim vetsi nadrz tim sice lepe, ale nesmis zapomenout, ze musis mit dostatecne velkou plochu pro svod vody.

My mame 10m3 nadrz, ale z nasi strechy ji asi nikdy nenaplnime celou. Mame i studnu, takze nas to az zas tak netrapi.

Treba tchan si bere do nadrzi vodu i od sousedu (ma sousedovic ryny vyvedene do svych svodu).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

@l.adamek: Je fakt, ze pres leto bych to nenaplnil. Ale bral sem to tak, ze mit treba tech 20m3, tak to napustim pres zimu/jaro a pak se to bude uz jen prubezne dopoustet. 

Ale je otazka, kolik dopustim a kdy dojde. Ta studna a precerpavat to by bylo urcite uplne nejlepsi.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: L

Pekna prace. To musela byt lahudka tam to ZB dostat ;-).

Pri dalsim baraku pujdu zrejme stejnou cestou. Velky pozemek, velka vlastni nadrz na mraky vody. Protoze tech 6m3 (nebo co to mam) je strasne malicko. Chtelo by to tak 20m3 ne li jeste vic a to jen na zahradu.

Udělal jsem ze žebříku žlab pomocí pásů z osb desek a šoupali jsme je tam jako po skluzavce. Občas bylo horší dole ubrzdit ZB co se dá rozpůlit, ale oproti betonování to byla lahůdka. Betonování bylo to nejhorší co sem zažil, během 3h naředit, nanosit a nasypat kýblem do KG roury 3tuny betonu byl hnus. 


   
L reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak já mám betonovou 6m3 ale díky napouštěcímu a vypouštěcímu (přepadu) otvoru napním jen 5000 litrů - což je strašně málo. plocha svodu je cca 350m2. 

No a jak se nádrž naplňuje resp. vyprazdňuje ukazuje statistika. Je na ní krásně vidět kdy a jak pršelo a kdy se zavlažuje.

Screenshot 2018 07 02 11.14.03

 

No a když si pavouk udělá pavučinu před ultrazvukovým čidlem - vypadá to takto :

Screenshot 2018 07 02 11.16.18

Hajzlík jeden 🙂 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

1250m2? uf uf to mas tak na par dni, si mal dat aspon 2x tolko 😉

ked silnejsie zaprsi tak mi da 8m3 nardz zo strechy do 1/3 - 1/2 za den

Ja mam ten ultrazvukovy senzor cez arduino v sude (cca 250l) v skleniku a problem robi to ze teplota v skleniku nahreje vodu , ta zacne na viku a senzore kondenzovat a potom tie hodnoty skacu vselijako. K senzoru pre nadrz som za zatial este nedopracoval ...v plane 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Jak často si jí tam dělá? 🙂 Já se do toho mého krytu asi budu bát lézt 😀

Nebo půjdu do toho tlakového když Dáda potvrdí funkčnost.


   
ReplyQuote
Page 6 / 28
Share: