X
Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
88.7 K Views
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

@skybor Používám v jímce na dešťovou vodu už 2,5 roku tlakový senzor 0-10V: https://www.aliexpress.com/item/32848263895.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.27424c4dJhmOEJ

Zcela bez problémů. Je to i dost daleko od extensionu (desítky metrů). Před tím jsem měl několik let UZ snímač od Loxone, ten nebyl tak spolehlivý.

Napojoval jsem přes stejný vodotěsný konektor jako original Loxone UZ čidlo (kabel už jsem měl do jímky dovedený ( https://www.aliexpress.com/item/32994510730.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.27424c4dJhmOEJ)

Jen pozor na hadičku přivádějící tlak vzduchu....


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Vypadá to, že většinou používáte ty tlakové senzory. Sice vycházejí dráž, než ty ultrazvukové, ale zkusím je taky. U mne je jedno, která varianta připojení, ale cenově asi vycházejí nejlíp ty 4-20mA, tak vezmu tyhle. Navíc jsou to jen 2 dráty.

@mih Tyhle konektory se mi líbí. Jak jsi to vyřešil s tou hadičkou?


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

@skybor Hadičku jsem vyvedl z kabelu ven kousek pod konektorem, zbytek řádně zaizoloval a strčil do konektoru, hadička vede kolem a je v pozici, aby do ní nenateklo (konektorem s polu s hadičkou je připevněn k víku retenční nádrže).


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@mih

Ahoj treba to čidlo nejako kalibrovať?Výstup má lineárný?Rozmýšlam použiť taký do studne,pretože je dosť kolísavá hladina. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@zoltan Nie netreba.

Cidlo je 0 a všetko nad ním je plus hladina.

Ked som ho instaloval tak som meral presnost a v rozsahu 0-6m bola presnost lepšia ako 10cm.


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@smotek7 Super!Ďakujem,čize si musím kúpiť čídlo podľa hladiny?Plna hladina je 10V?


   
ReplyQuote
(@peterj)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Podla toho, s akym rozsahom si kupis snimac, na aliexperese su standardne s rozsahom 0-5m, ak si ho kupis napr. na dinel.cz, tam si musis zadat rozsah pri objednavke. Podla rozsahu si iba nasledne prepocitas vysku hladiny. Rozsah by sa mal blizit co najviac tvojim poziadavkam, aby si dosiahol co najvyssiu presnost.(ak potrebujes merat vodny stlpec max. 2m, zbytocne si budes kupovat snimac s rozsahom 0-50m). Z mojej praxe sa presnost pohybuje cca. 0,2 az 0,5cm, pouzivame ale vyhradne snimace s vystupom 4-20mA, bez konverzie na 0-10V. Instalovali sme ich uz asi 30-40ks v pomere 30/70 Dinel vs. Čína. Pokazil sa iba jeden (paradoxne ten drahsi za 250,- euro od Dinelu). Najstarsia instalacia moze mat tak 9-10 rokov.

This post was modified 2 years ago by peterJ

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Aj  na ali sa da vybrat rozsah aky potrebujes, alebo im napisat a spravia.
Ked som kupoval tak cena stupala podla dlzky kabla.
Mam hladinu 8m tak som kupil 10m rozsah 10m kabel a 0-10V priamo na AI.
Kludne moze byt 0-5m a vystup 0-10V bude presnejsie merat. 


   
ReplyQuote
(@peterj)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@smotek7 Viem o tom, len som to uz nechcel rozpisovat.


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

@zoltan Je to jak píšou kolegové: hladina 0 = 0V a maximální rozsah měření = 10V (lineárně). Případně lze fyzicky změřit a do configu zadat "opravu".


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Ďakujem všetkým za odpovede,objednám,vyskúšam a uvidím.A ešte jedna vec ako máte vyvedenú tú rúrku na privod vzduchu.Naša studňa je zakrytá betonovým poklopom.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj, nemate nekdo nakreslene schema, jak zapojit 4-20mA dvoudratove cidlo k Loxone bez prevodniku jen pomoci odporu? (jak tu nekdo zminoval na predchozi strance)?

 

 

Diky l.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Parada, diky.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Je to hezky namalovaný, ale od plusu k sondě bych dal pro jistotu pojistku. Třeba 50mA, aby případný zkrat venku na zem nezpůsobil umrtvení celého Loxone.


   
ReplyQuote
Page 23 / 28
Share: