X
Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
89.3 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Když jsem ho zkoušel včetně převodníku, tak jsem si do fotky udělal poznámky, snad ti to pomůže:

senzor hladiny

   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Posted by: @_petr_

@michal-bajer Zavolej dodavateli a zeptej se ho jaký výstup má teplotní čidlo. Podle štítku bych tipoval vyvedené Pt100, podle datasheetu to je standardně 4-20 mA a podle ohmetru by to mohlo být i to 4-20.

Ahoj, Tak dneska jsem dostal správu od dodavatele. 

Ta výstup teplotního senzoru Pt100 – 0…100 ohmů , co se týká převodníku na 0…10 V pro Pt100 - tak takový bohužel vůbec nevedeme, protože neděláme přímo instalace.

Zkoušel jsme hledat na netu a našel jsem např ….

https://www.buresbrno.cz/stu-pt-0-10v-0-150-c-din

To takovou správu jsem nečekal 🙂 

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

@michal-bajer Neumím odhadnout jakou odpověď jsi čekal, na co jsi se přesně ptal a jestli jsi jim psal, co jsi naměřil, ale podle všeho tedy odpovídá zapojení štítku a jestli jsi na dráty zapojil při pokusech napájení, tak to čidlo nevydrželo.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Posted by: @_petr_

@michal-bajer Neumím odhadnout jakou odpověď jsi čekal, na co jsi se přesně ptal a jestli jsi jim psal, co jsi naměřil, ale podle všeho tedy odpovídá zapojení štítku a jestli jsi na dráty zapojil při pokusech napájení, tak to čidlo nevydrželo.

No čekal jsem, že budu muset opět kupovat jiní převodník. Ale tak když napsal že je to Pt100 – 0…100 ohmů. Tak jsem znovu překontroloval kabeláž. No popravdě bych si dal pár facek, protože jsem mněl obráceně dráti. 😊 Ted vše funguje, jak má. A tak já můžu ukončit pátrání kde je chyba. Tímto děkuji všem a i tobě za dobré rady a nápovědy.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @michal-bajer

Ta výstup teplotního senzoru Pt100 – 0…100 ohmů , co se týká převodníku na 0…10 V pro Pt100 - tak takový bohužel vůbec nevedeme, protože neděláme přímo instalace.

Zkoušel jsme hledat na netu a našel jsem např ….

https://www.buresbrno.cz/stu-pt-0-10v-0-150-c-din

Ja pouzivam tento z Aliexpress.


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

tak mne uz poslali senzor z aliexpresu, ale teda vobec neviem aky. hned po objednavke som im napisal ze nech to zmenia na 4-20 mA, ale nemtudom, tak sa necham prekvapit co pride.

v tomto sa mi alixpres nepaci- vela veci ani neposlu, nenapisu, nic... (naposledy som tak musel rusit objednavku motora na srotovnik sladu, na ebay som objednal a hned to poslali) na ebay posielaju velmi rychlo, ale zas je tam len 1% cashback, aliexpres ma lepsie ceny a 5 % cashback...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Ahoj, prisiel cas vymenit Ultrazvukove cidlo za nieco lepsie 😉

prebehol som posledne debaty a z toho chapem ze naj riesenie je objednat z ALI tlakove cidlo 0-10V pripadne ak je kabel dlhsi ako 15m lepsie 4-20mA + prevodnik.

- Cidlo objednat do jimky (hlbka cca do 2m) kabel tak 3-5m ten nadpojim FTP a dotiahnem az k loxone

- prevodnik objednat 4-20ma na 0-10v - zapojim do Analog vstup 0-10V kabel cca 30cm

nejaky prevodnik aj na DIN listu pripadne?

https://www.aliexpress.com/item/32878527919.html

- v loxone sa vybere nejaky blok (neskumal som este aky) a tam asi zadam hodnotu na dne jimky a ked je cidlo von z vody, zvysok loxone zrata?

 

Este nieco doplnit predtym ako objednam? dik

 

image

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

V podstate ano.
Ja mam 0-10v s kablom 10m nadpojenych dalsich  10m a v pohode.
Schemu nemas moc dobre,4-20mA su 2 draty , a chyba drat na napajnie prevodnika.
Nemam ziadny blok , cidlo mam 0-10V a 0-10m , ale staci zadat opravu na vstupe pre iny rozsah.


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 
Posted by: @killeriq

Ahoj, prisiel cas vymenit Ultrazvukove cidlo za nieco lepsie 😉

prebehol som posledne debaty a z toho chapem ze naj riesenie je objednat z ALI tlakove cidlo 0-10V pripadne ak je kabel dlhsi ako 15m lepsie 4-20mA + prevodnik.

- Cidlo objednat do jimky (hlbka cca do 2m) kabel tak 3-5m ten nadpojim FTP a dotiahnem az k loxone

- prevodnik objednat 4-20ma na 0-10v - zapojim do Analog vstup 0-10V kabel cca 30cm

nejaky prevodnik aj na DIN listu pripadne?

https://www.aliexpress.com/item/32878527919.html

- v loxone sa vybere nejaky blok (neskumal som este aky) a tam asi zadam hodnotu na dne jimky a ked je cidlo von z vody, zvysok loxone zrata?

 

Este nieco doplnit predtym ako objednam? dik

 

image

mam este nejake doma, mozem ti pozriet aky typ... budes to mat rychlejsie ako z Ali...


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

@killeriq

Ahoj, měnil jsem v jímce na dešťovou vodu UZ čidlo před rokem, objednal jsem variantu měření 3m a délku kabelu 5 m, 0-10V. Napojil jsem to na původní UTP a maká bez problémů. UTP kabel k extensionu je dlouhej jak COVIDová pandemie.... Abych byl přesnější bude to minimálně 50m. Takže osobně bych převodník neřešil. M.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Dik za info...bez prevodnika, je to este lepsia varianta. )Povodne som sa drzal toho co niekto pisal o 15m)

takze mi bude stacit 0-10V a 0-2m + 4-5m kabel a zvysok nadpojim s UTP/FTP do Loxone Miniserveru

@salwator ok, pozri co mas doma a daj vediet


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Ahoj. Proč si děláte starosti s převodníkem z mA na V, když stačí obyčejný odpor mezi mínus a čidlo. Na odporu bude napětí přímo úměrné proudu (U = R x I) a dá se tak regulovat i rozsah výstupního napětí. Já to používám už dlouho - je to spolehlivé a bez napájení. Proudová smyčka má tu výhodu, že při přerušení nebo nefunkčnosti čidla je napětí na odporu 0V a to se dá ošetřit chybovým hlášením.  Milan


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

@killeriq

tak mam:

  • 0-2 m, 4-20mA
  • 0-8 m, 0-10 V

na predaj, kto ma zaujem nech pise SZ

This post was modified 3 years ago by salwator

   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Kluci, pokud mate snímač hladiny 4-20mA, tak pro převod na 0-10V není  potřeba převodník. Stačí odpor 500ohm (neni v řadě  musíš  použít dva odpory do serie) zapojit do smyčky a měřit na něm napětí, které bude pro 4- 20mA v rozsahu 2-10V.


   
ReplyQuote
(@radek-k)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 10
 

Ahoj,

resim ted mereni hladiny ve vrtu 75m a nejdrive jsem chtel objednat taky cinu, kterou tady zminujete. Pak jsem ale nasel firmu Smartwell. Dnes jsem si psal primo s technikem (v nedeli odpoledne) a bezproblemova komunikace, dodal potrebne info. Pri volbe sondy 0-70m a delce kabelu cca 125m to cenove vychazi jak cina, ale clovek nemusi na nic cekat a reklamace se bude taky resit lepe.

Cidlo je na 5V, cehoz jsem se nejdriv bal, kvuli ubytkum (prurez 0,14mm2), ale spotreba je cca 3mA coz pro me dela ubytek cca 1.85pct. Vystup je 0,5 (0m) - 4,5V (70m).

Objednavat budu nejspis ve stredu, ale netusim kdy se dostanu k testovani. Jinak v nabidce maji 3 typy sond, dle hloubky mereni, asi budou schopni to i kalibrovat na pozadovanou hloubku. Veskere komponenty/vyroba pry probiha v CR a doba vyroby trva 5dni. Zarizeni na odecet hodnoty je opravdu jen pro odecet hodnoty a na baterky, nema to zadny dalsi vystup, cili je to pomerne nezajimave.


   
ReplyQuote
Page 21 / 28
Share: