Forum

Forum

Loxone SH Ano/Ne
 
Notifications
Clear all

Loxone SH Ano/Ne

13 Posts
6 Users
0 Likes
868 Views
(@shusta-oe)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 5
Topic starter  

Zdravím všechny, 

 

Křížem krážem pročítám toto fórum, procestoval jsem několik vzorových domů a nechal vypracovat pár nabídek.

 

Cenove se firmy pohybují kolem 0.5-1mil. Kc. Za to bych očekával již řešení, kdy si dám "nohy hore". Nicméně jak to tu pročítám, problémů je snad víc než užitku a tak mám několik otázek.

 

1. Dočetl jsem se, že místo oficiálních loxone partnerů, se tu doporučuje spíše kontaktovat někoho z fóra. Je tu někdo takový, kdo by do toho šel, má zkušenosti a čas? 

2. Pokud ne, máte doporučení co požadovat po realizatorovi, aby bylo řešení pokud možno co nejvíce univerzální i do budoucna ?

3. Na co dalšího si dát pozor, v rámci předražené nabídky, provedení ? (Četl jsem například o chybějících pojistkach v rozvaděče před loxone atd.. ) 

Pro vysvětlenou, svého času jsem byl IT nadšenec, ale čas se posunul a bastlit např. 50% řešení je mimo mě časové možnosti, nicméně mi zůstalo pročítání fór a musím říct, že čím víc toto fórum studuju, tím víc uvažuji o tom, že se celému smart home vyhnu.

 

Lokalita: Zlín

 

Díky moc, Shusta


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Napiš odkud jsi, aby tě kontaktoval někdo z tvého okolí.

A smarthome se neboj. Je to bomba.


   
ReplyQuote
(@shusta-oe)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@kobra23

Jasne, aktualizováno, je to ve Zlíně.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Jeslti zlin, tak pravdepodobne David je nejbliz, zaroven kvalita super. Otazka jak na tom bude s casem. Musim najit jeho nick/okntakt a pridam ho se. Pak uz se domluvite.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@david-pr Mel bys zajem a cas?


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

Já sice Znojmo, ale teď operuju u Kroměříže...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@shusta-oe

Ahoj, 

jsem kousek od Prerova, Zlin tedy kousek cesty. Napis mi PM, domluvime se co treba 😉


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Za me,ikdyz je zelenac chvilemi pekna sfine,pak proste to stojí za to,proto jsem predelaval byt i chatu na loxone,da se stim stale velice slusne pracovat. Planuju dalsi chatu a urcize bude zas na zelenacovi.

Pokud jsi aspon trochu IT zdatny, neco ubastlit v loxone neni problem,mam to tak i u sebe na baraku a za 4 roky se nic z "balastu" neposralo a kdyby,za 500kc mam vse v supliku pripraveno na prepojeni. Dnes uz teda vstupy asi nejlip,pokud nejde vyloze o low-end,pouzit DI ext+Qudio s MS2 pro zaluzie,kontakty atd,snad i elektromery,DI ext sice stale drahota,ale zbytek uz se da krasne pouzit jinak. Takze v realu to vyjde slusne. 


   
ReplyQuote
(@shusta-oe)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@david-pr

 

Ahoj psal jsem PM, jenom prosím mrkni že správně 😃 

 

Diky


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@L Jestli jsi náhodou nemyslel mě, protože já jsem přímo ze Zlína 🙂

Časově jsem na tom špatně 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Aha, tak ted sem zmaten jak leco.

Mel sem na mysli tebe @dawe, ale zmatlo me, ze druhy dave tam ma -pr, coz sem vyhodnottil jako tveho prijmeni. Ale ted kdyz koukam na Vase emaily, tak to tak neni ;-).

Mel sem tudiz primarne na mysli @dawe, ktery mi delal i muj rozvadec silnoproudou cast (je to tak, zejo? ;-)), nikoli @david-pr. Ale jestli @dawe nema cas, tak je to vyreseno ;-).

Otazka na @david-pr, ty s nama taky chodis na srazy? Jen at si ujasnim kdo je kdo 😉

 


   
ReplyQuote
(@shusta-oe)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@dawe

 

Ahoj, špatně ještě pořád neznamená že to nejde, nebo ? 😃

 

Kdyby v případě, že ne zrovna realizaci, tak třeba aspoň v rámci konzultace? Dohledu ?

 

Díky moc za info.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@shusta-oe

Jasné, klidně napiš PM. Ale jestli už to řešíš s @david-pr , tak to řeš s ním.

Konzultace není problém, ale co se týče realizace tak to nevím, už to mám naplánované skoro až po konec roku.


   
ReplyQuote
Share: