Forum

Forum

Loxone partner - do...
 
Notifications
Clear all

Loxone partner - doporuceni

27 Posts
8 Users
2 Likes
4,256 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

tak z toho vypis jen veci sem na forum, sry, ale soukrome ne, neni cas 😉


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@L

Jestli si dobře pamatuji, tak to trvalo cca 2,5 až 3 dny a tam bylo usazení rozvaděče, ukončení silovky na WAGO, slaboproudů na KRONE a pak nachystání jističů.

Ono se to nezdá, ale než to člověk roztřídí ty kabely a pozapojuje...

Celkově za celou instalací je moc a moc práce.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

realne u tebe stravi 2 mesice ...finalni predani za rok, to proste firmu neuzuvi...


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

Omlouvam se, ale vlozit kalkulaci a projektovou dokumentaci verejne na foru zatim nemohu. 

Chtel jsem si jen udelat prehled co je realne a co ne a jak na tom jsou ostatni. Na cem je mozne usetrit, co je realne osadit atd.

Uvedena castka je za kabelaz, material do rozvadece, pripojeni a praci na zapojeni rozvadece a loxone v rozvadeci + stitek. Ostatni pripravne prace s drazkovanim, tahanim a finalni prace jako kompletace koncovych prvku jsou zase svepomocne. Rozvadec =silnoproude svorky a jistice dle projektove dokumentace svepomocne predprivavit dle slov p. Hrubana nelze - nemohl by rucit za rozvadec.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele ja sem si delal vse krome vyroby rozvadece sam a cela elektronistalace me vysla na cca. 300 tis (a to jsem mel vetsinu veci za "lepsi" ceny). Jen komplet vynavenej a vydratovanej rozvadec me vysel na 70tis. + dalsich 70tis. Loxone. Zapojovani kabelu do rozvadece je fakt opruz, ja to delal po odpolednach a vikendech a trvalo mi to skoro 3 tydny. A to jsem si sam delal projekt a dodetailu to znal.

Hele asi stejne moc na vyber nemas - bud vezmes nebo si to udelas sam.Prace je zed hromada a lidi málo.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

@radek

Diky moc za uvedeni orientacni ceny instalace a info ohledne realizace a casu. 

Sam to urcite nezvladnu po strance rozvadece a oziveni loxone a penize na to momentalne taky nemame, takze i kdyz uz mam projekt v ruce, tak od loxone asi upustim 🙁


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

uffff. to jsou desny palety... ja delal pred rokem barak 200m2, 2 patra.

nakup loxonu jako partner+startkit+pappouch cca 40k

kabely mi natahaly nejaky moldavci za par par tisic, rozvadec jsem si udelal vicemene sam stejne jako slaboproud. Nikdy jsem nic z toho predtim nedelal 🙂 a musim rict, ze kdyz nepocitam svou praci tak jsem v tom byl za max 100k. mam cca 3,5km slaboproudu a 30 spinanejch silno proud obvodu, 3x chranicka, 3x merak elektriky.

takze 300k bez dph za praci je dost crazy.

stejne si nedovedu predstavit, ze mi loxone nekdo udela a ja tomu sam nebudu rozumet a nebudu schopen si sam udelat cokoli.

myslim, ze jedina rozumna varianta je nechat nekoho udelat komplet kabely, nechat ho to popsat, ale programovani si udelat kompletne sam, aby clovek fakt presne vedel kde co je


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 109
 

@elpaso z meho pohledu to co pises je temer uplne scifi, ale pokud se ti to takhle podarilo tak klobouk dolu, dle me zkusenosti barak 150m2, rekonstrukce, jeden hlavni rozvadec a tri podruzne, cca 250 krabic, loxone s cca 10 extensionama cca 500 kKc ( asi bych dneska nasel prostor pro uspory ale ne 60 -80%)  veskere programovani jsem si delal sam, zapojovani slaboproudu temer taky , cca 4.5km kabelu. Kdyz vezmu ze bezna instalace by stala na klic cca 150-200kKc tak mi vychazi smart cca 3x a pravdepodobne I vic. Muzeme rikat co chceme, ale jak tady psal nekde majitel tohoto fora tak smart instalace neni zadny levny spas ( je to opravdu hromada prace) to je treba rict. 100% s tebou souhlasim s tim programovanim nedovedu si predstavit, ze by to pro me nekdo delal (ale souvisi to I s ladenim zapojeni a pripojivanim dalsich a dalsich veci) ....... jsem ve verzi lox configu cca 35 po cca roce a pul:) ...a napady neubyvaji. Po pravde vubec si nedovedu predstavit to delat jako bussines pro naprosto laicke lidi...nikdy tu cenu podle me neobhajis...alespon pro bezneho zakaznika .... smart instalace podle me neni vubec o takovych tech hi-tech prezentovanych vecech (v tv reklamach 🙂 ) ale uplne o necem jinem.....z meho pohledu je to porad big boys- big toys a jeste nejakou dobu bude ( viz cele toto forum a treba prispevek tady nekde na foru jak zabranit blikani svetel kdyz updatuju loxone :):):) )


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Levny spas to není, ale myslim když si většinu praci clovek udela sam, financni uspora je obrovska. Taky si neumim prestavit jak kazdou chvili požaduju po nekom upravu Loxconfigu nebo rozvadece 😀

Jinak mam to podobne jak Elpaso - znamej elektrikar mi za par susni natahal kabely plus nacvakal do svorek v rozvadeci, zbytek jsem si delal sam. Celkem asi 2,5km cyky + cca 150krabic a desitky hodin vlastní práce. Komplet suma i se svetlama 150k kc.

A pro srovnani - puvodne jsme poptavali mistniho Loxone partnera a nacenil nam to asi na 480 000Kc.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Teda chlapi nevím kde a za kolik nakupujete vy, ale mě stály jenom kabely + trubky + krabičky kolem 60k kč (a to sem to bral hodne levne - 1,7km CYKY + 2,5km FTP). Loxone + PIRka dalších 80k kč, zásuvky+vypínače 40k kč, rozvaděč 70k kč, drobnosti kolem (přepěťovky, anténa,...) cca. 30k kč. Suma sumárum cca. 280k kč,

A to jsem si všechno montoval sám, mimo rozvaděče, kterej sem si nechal vyrobit.

Osobně bych měl třeba strach pustit si na stavbu nějaký neznámý ukrajince aby mi natahaly kabely - pro mě moc rizik (něco ukradnou, nenatahají všechno, kabely špatně popíšou, kabely někde poškodí) který se na závěr blbě kontrolují. Když je to někdo známý tak je to samozřejmě jiná.

Se sw souhlas, když si to sám neuděláš tak buď budeš po chvíli nespokojenej nebo budeš pořád platit za úpravy sw.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

K tahani/Hw tu bylo uz napsano dost a jen souhlas, ale k tomu sw, to je imho neco, co si imho uvedomuje strasne malo novych uzivatelu.

Mit chytry dum znamena ho neustale menit/rozvijet, ne mit jen barevna svetla ;-). Je to o tom, ze tady se ted hodi mit vypinanou zasuvku pomoci vypinace (aby malej nezapinal pracku), jinde treba je uzitecny mit tlacitko co rozsviti/zhasne svetlo v uplne jinem pokoji, ...

A za mesic je zase vsechno jinak, najednou je potreba ovladat vanocni stromecek venku i vevnitr,....

A dalsi mesic zase jinak.

A tohle vsechno platit by bylo silenstvi. A neni to jen o penezich, je to i i tom, ze clovek zkusit spoustu variant nez najde tu spravnou. S takovou by ho Loxone partner poslal nekam a nebo to nalezite nacenil.

Chytry dum je zkratka zivy dum co se porad meni a vyviji. Sem pridate cidlo, tady zmenite logiku zaluzii, tady upravite casovac vytapeni,...

Jak tu nekdo psal, chytry dum je zatim spis jako velka hracka pro velky kluky. Bohuzel zatim je to tak, ze ti co dotoho nevidi, tak vyuziji tak 10% moznosti, ktere chytry dum poskytuje.


   
Aleq reacted
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 109
 

Chlapi,

myslim ze vse jasne.  Neni to sice dulezite, ale premyslim nad tim jak nekdo taha 2-3-4-5 km kabelu za "par susni".Musim se priznat ze tuhle praci bych delat nachtel a jsem presvdcen ze to kdo to dela musi taky zivit rodinu  🙂 Mam za to ze za dve odpoledne to taky nejde zvladnout a vetsinou se to dela ve vice lidech myslim. (u nas to teda byla prace v radu tydnu , ale mozna diky rekonstrukci) Ale to je asi jedno. Kazdy zaridi jak umi 😉 

V kazdem pripade premyslim kam se tohle posune za 10 - 15 let a jestli vznikne trh pro tyto instalace ? Jak uz bylo napsano vyse mam za to ze pokud clovek neni fanda, tak v dnesni dobe nikdo bezny toto nepodstoupi (argument o 50 000 rozhodnuti 🙂 🙂 asi neobstoji) .... Priznam se ze i ja mam dodnes celou radku pochyb.  

Verim ze vsichni z nas myslenku na servisovatelnost, udrzitelnost radeji odsouvaji hodne dozadu do hlavy 🙂   ...... predstava bezneho elektrikare (a ze jsem jich par videl :)) jak stoji nad mym vymazlenym rozvadecem ..... " a rve vsechny ty ptakoviny ven ......" ....nedejboze ze by dosel s notasem (nerikam ze takovi nejsou)

Ja jsem napr kompletne bez Loxone partnera a jak to tak chapu tak vetsina z Vas taky aspon soudim dle prispevku vyse 🙂


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: