Forum

Forum

Loxone partner - do...
 
Notifications
Clear all

Loxone partner - doporuceni

27 Posts
8 Users
2 Likes
4,291 Views
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

Zdravim,

chtel bych realizovat ovladani ext. zaluzii, garazovych vrat, ezs a pravdepodobne i kamerovy system skrze Loxone.

Bohuzel se v tomto vubec neorientuji. Mohl by mi pls nekdo z Vas poradit na zaklade zkusenosti jakeho loxone partnera/osobu oslovit (nejlepe Vysocina).

 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Za mne kdyztak pana Hrubana, Amadeo ( http://www.amadeo.cz/kontakt.html). Ale je v Brne. Zaluzie, vrata, ezs dela urcite, ty kamery bohuzel nevim.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

Dekuji za prvni doporuceni. Uz jsem koukal na webovky a pujde zrejme o renomovany sluzby. Jeste bych se chtel zeptat, zda z vaseho pohledu je treba vytvaret i projektovou dokumentaci k loxone byt jde jen o ty zaluzie/vrata, ezs jak vicemene na zminenem webu pisi. 

Asi mam zkreslenou predstavu o systemu loxone. Mel jsem za to, ze bude stacit nekolik konzultaci co a jak pripravit, schemata, max nejaky vykres zapojeni.

Primarne bych chtel provadet silnoproudou instalaci a predpripravu pro loxone svepomocne se znamym elektrikarem. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Ja myslim, ze pan Hruban sve praaci rozumi, ale zadna "renomovana firma" nebo tak neni. Je to odbornik, to jo, ale na nic si nehraje.

Ten projekt, to je otazka. pro cley dum se to vyplatilo, pro par veci nevim. Ale kvuli planovani rozvadece to asi bude potreba.

Spis je otazka, jeslti neudelat dum vic chytry, nez jen ty 3 veci (nevim, jestli jsme to spolu uz nahodou nekde neresili). Podle mne stoji za to udelat chytre i osvetleni a dalsi veci.

Jinak co se tyka svepomocneho tahani, na to je dobry prave ten projekt. Domluvite se jak kde kabely natahat a jak je oznacit a integrator pak vi jak co zapojit.

 


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

Omlouvám se jestli to jsem úplně nepatří, ale potřeboval bych nutně feedback od někoho kdo už loxone má a mohl by se semnou podělit/podiskutovat o rozpočtu a realizaci chytrého domu přes partnera/samostatně.

Dnes jsem prožil první infarkt = pan Hruban mi poslal položkový rozpočet z našeho projektu (světla, žaluzie, detektory pohybu, okenní kontakty, 1wire tepl. čidla, příprava na ovládání rozvaděče podlahovky), svépomocné tahání, situace podobná modelovému příkladu, zároveň pro představu přikládám část z rozpočtu.

Výstřižek2
Výstřižek 1

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, vyjadřuju se k cene pouze loxonu, ne k silovině.

jako Lox partner už neděláme instalace pod 300k  bez DPH, 

Jako dělat instalaci za 150k je cesta do pekla a nikdy se to instalační firmě nevyplatí.

Obecně se na loxonu nedá vydělat, pokud děláte pouze loxone a nezískate ty peníze ještě nekde jinde (+-20 procent je výsměch, mělo by bejt tak 80 jako je to u KNX, Control4 ....).  Fakturace je za rok plus, spíš tak za 2 roky od prvoního seznámení s projektem. Investor si pořád něco vymejšlí, koordinace s ostatbíma profesema (světla pokud jsou stmívaná, vytápění...).. pořád se na něco čeká....

tu cenu úplně schvaluju


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@mikk: Hlavne ono tezko soudit z celkove ceny, kdyz si tam nedal rozpis komponent a za co vlastne cena je.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

Rozpocet obsahuje kabelaz (CAT, jisty, cyky, koax, CYZZ 6, celkem cca 3 km) do prizemniho domu 4+kk, dodavku a zapojeni rozvadece 1x1,26x0,25m (svorky wago+krone, jistici techniku cca 40 ks jistice, chranic a zdroj 24V) vcetne dopravy a zapojeni. Dale Loxone komponenty: miniserver, 3x DI extension, 3x relay extension, 1wire ext., tree ext. Modbus extension, 24V dimmer tree 5x, meteostanici, 6x tree hlavice, senzory teplota 6x, 4x zaplavovy senzor. Tohoto zapojeni a zakladni nastaveni cca 88 hod. Podklad k rozvadeci k revizi a stitek. Dale 20 hod programovani na miru.

Vysledna cena elektroinstalace mi dela cca 1/5 ceny stavby a nejsou zde jeste koncove pristroje typu zasuvky, tlacitka...

 

L. Jak jsi to prosim resil/kalkuloval s panem Hrubanem ty? Na jakou hodnotu jsi se dostal ty? Take jsi "realizoval" na dve etapy - zakladni veci a pote az veci typu senzory atd. Bohuzel nemam v zakladu ani zapojeni hlavnich LED a komunikace s panem Hrubanem probiha ve stylu, nemam cas pracuji na jinem projektu zavolame si na konci tydne.

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

tak za 600 a než zaplatite zalohu 70 procent, tak "mi ani nevolejte"...

Ta cena je uplne adekvatní. Ano když to bude dělat oneman show, tak možna jo, ale jakmile to bude delat firma co resi milion veci, kancelare, auta, vic zakazek, tak je to uplne uchazející


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Presne jak pise dada, ta cena je naprosto v poradku. Mas v tom all-inclusive servis. Ja sem si delal vse krom zapojeni rozvadece sam, protoze jsem casove nestihal.

 

Jen kabely v nakupu jsem mel cca 80tisic, zapojeni zasuvek/led diod/vypinacu jsem delal rovnez sam a bylo v tom desitky hodin. Nepises, jestli si budes drazkovat sam a vykruzovat krabicky sam, ale predpokladam, ze i to budes chtit od nich realizovat. Jen na drazkovani+vrtani padlo nekolik dnu, natahat kabelaz ve 3 lidech co si pamatuju tak 6 dnu, .....

K tomu v tom mas rozvadec, komponenty rozvadece, komponenty Loxone, zapojeni rozvadece, zprovozneni, naprogramovani a hlavne zdokumentovani,coz taky zabere dost casu.

 

Z toho vseho co si napsal je cena naprosto luxusni, protoze se nemusis o nic starat. Ja si svoji cenu uz presne nepamatuju, ale podle me tak 200k jsem platil a byl jsem za to rad, protoze byla cena fakt ok.

Z toho co mas naceneno ty, tak jak pise dada, uplne v klidu se to dalo nacenit na 600k. Uvedom si, ze je v tom neuveritelne mnozstvi prace a materialu. Neni to jako kdyz se nataha par kabelu v hloupe instalaci


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

@dada "???"

Pan Hruban jede oneman show. Co mam informace, tak pul tydne zapojuje, druhou resi administrativu a projekty? 

Bohuzel mi to osobne prijde jako hrozna darda penez


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Co vim, tak pan hruban oneman show nejede, minimalne silove veci a rozvadec mu delali jini kluci. Mozna ted uz dela vse kompet sam, ale jestli jo, tak to musi byt napalici. Je te prace opravdu hodne.

Kdyz mi tu zapojovali jen silove kabely do rozvadece, byli na to dva lidi a delali to jestli se nepletu 3 dny v kuse.

Chapu, ze ti to prijde jako darda penez, ale chces luxusni komplikovanou vec. Je v tom ohromne mnozstvi prace, ktere si zrejme nedokazes predstavit. Pokud ti jde az tak moc o penize, muzes si to zapojit/natahat/zprovoznit sam.

Ppokud to neumis, pripocti dalsi desitky az stovky hodin na nauceni. A to je presne to, co v te castce platis. To, ze se tomu nemusis venovat, nemusis se to ucit a nemusis travit desitky hodin v klece pred rozvadecem a zapojovat milion kabelu do milionu svorkovnic.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

@L instalace svepomoci tedy vykruzeni a drazkovani vcetne natahani. Kabely jsou v cene ze vychazi z kabelove listiny. Koncova instalace taky svepomoci. Kalkulace je na dodavku rozvadece, zapojeni a zprovozneni loxone. 

 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

aha,ok. Hod sem celou kalkulaci, at se bavime nad konkretnima cislama. takto tu varime z vody.

Z toho co si postoval tam bylo videt cca 70k, takze sem odhadoval ostatni prace


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
Topic starter  

Mohu ti ji poslat soukrome na email? Nerad bych to zverejnoval jsou tam osobni udaje.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: