Forum

Forum

Loxone - Online Pro...
 
Notifications
Clear all

Loxone - Online Product Event 03. září 2020

123 Posts
24 Users
9 Likes
14.1 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Tak do zahradneho domceku je to jasne, ze jednoduchsie je druhy AS.
V tom prvom prezentacnom videu to bolo rozdelene na kuchyna, bar  na jeden AS a izby pazen... na druhy AS plus SE.

image

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@kobra23 vzdy som sa cudoval ze ten hardver bol dobre navrhnuty a nerobili zmeny, teda minimalne a bez nejakeho obmedzenia kompatibility.
A prave prisla zmena. Bude zmena tree ext. a to hardverova. Sice len pre interkomunikaciu ale ajtak je to zmena HW. Aby to neskoncilo zmenami HW na 2.0 3.0 ....


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ááá příští Rusava bude i s muzikou  😀 😎  


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak, tak. Celou chatu jsem komplet předělal, takže je tam teď dokonce modernější verze než doma 🙂 Snad o víkendu dokončím integraci ovládání klimatizace Daikin pro vytápění a postupně i osvětlení na DMX a nakonec i music server.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@koldavideo To me zajima - mam pripravu na dva splity, ale po zkusenosti s TC Toshiba (Modbus modul za 13k bez DPH a lze pouzit jen na cerpadlo, na klima ne) jsem pokukoval po Daikinu. Nekde zde na foru jsem cetl, ze snad ma Modbus? Nebo se pletu? Mam ke kazde budouci jednotce natazeny CAT6, odmitam pouzivat IR.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@jakub

Daikin umí integraci jednotek do Smart Home pomocí KNX jednotek KLIC-DD v.


   
Jakub reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Ad tree - už je možnost připojení ms1 skrz tree k ms2? Nechce se mi to furt měnit a mít ms1 na eth anebo ho úplně vyhodit 🙁 

Úplně so sem nepatří na ale na klínu fakt používám Sensibo a fakt to funguje. Zasílání příkazu z loxone/zpětne vyčítáni stavu abych věděl že tam příkaz dorazil. Nemám žádnou velkou logiku - používám v pracovně a v podkroví ondemand žádná automatika


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já to snad vyřeším pomocí wifi modulu za 800kč. Je to asi nejjednodušší cesta. Každopádně se mi to zatím nepodařilo, protože jsem neměl tolik času. Na chatě mám MS 1.generace a doma zatím taky. Po instalaci FV elektrárny ale chci přejít doma na MS 2.generace, hlavně z důvodu vysokého využití. Postupně každý rok něco přidávám, takže se loxplan stále rozrůstá. Teď hodně o statistiky na elektroměrech FVE. 

Nově bych také chtěl vyndat music server i se zesilovačem a nahradit jej audioserverem. Škoda že není ta podpora DLNA Upnp zařízení třetích stran. Mám doma v dětských pokojích Sonos, které nebudu moci zaintegrovat do loxone. Zrovna ale u těch dětských pokojů to tak nevadí. Co se týče spotřeby, tak to je taky docela přínos. Stálá spotřeba datové skříně je cca 300W. Mám v ní ale i alarm, satelit, switch včetně PoE pro IP kamery, router, orientační osvětlení a pár dalších věcí včetně music serveru. Datovku napájím přes FVE, takže to až tak neřeším. 


   
Jakub reacted
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 
Posted by: @koldavideo

Škoda že není ta podpora DLNA Upnp zařízení třetích stran. Mám doma v dětských pokojích Sonos, které nebudu moci zaintegrovat do loxone. Zrovna ale u těch dětských pokojů to tak nevadí. 

Ja som kdesi na fore cital, ze podporu pre sonos by mali pridat v ramci nejakeho sw update. Objednal som za 50% a spolieham sa na to, ze to dorobia. Sonosy uspesne pouzivam v polke domu, ale rozumna integracia s loxone jedine cez loxberry.

Keby nie, daj vediet, ked budes predavat music server 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Prodávat music server asi nebudu. Mám 16-ti zónový pa počítám s ním do nových firemních prostor. S tou Sonos podporou ze strany Loxone ani nepočítám. Za to všichni doma máme tlf. apple, takže airplay určitě používat budeme 🙂  


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Dnes sa vydal na cestu. Len na slovensko to trva 4dni plus sviatok.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jen pro informaci. Během krátké doby Loxone představí další 4 produkty. 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Vi se co to bude??


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Dnes dorazil 1ks ze 4 ks objednaných.

5CA035BC 2E3B 4D9B AB75 AFD6721E005B

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@pavka28

Nic společného s audiem a Intercomem. 2 věci z těch 4 se nám budou prý líbit a 2 budou nějaké pi*oviny.


   
ReplyQuote
Page 7 / 9
Share: