Forum

Forum

Notifications
Clear all

LOXONE - MODBUS

426 Posts
46 Users
39 Likes
57.9 K Views
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Jo sorry, mohl jsem napsat, že je to ve vizualizaci 🙂

Mě to posílá impulz na Qon a z jakého důvodu používáš analogový výstup z časovače?

Edit: A když chceš manuálně zapnout ten časovač přes aplikaci, tak nesmíš mít aktuální režim aktivní, jinak to ten impuls na Qon nepošle, tak jestli proto ti to nechodí.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No analogový používám, protože jsem už úplně zblblej. Už to chodí, přepnul jsem to na digitální. Existuje nějaká vychytávka abych při aktivaci časovače nemusel měnit výstupní hodnotu na 1 ? Asi jednině tak, že nastavím 1 jako standardní přednastavenou?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

No když tam chceš dávat hodnoty na výstup, tak zas musíš použít analogový výstup z časovače, ale když máš standartní hodnotu 1 a při aktivaci, tam chceš posílat taky 1, tak ti zas nepříjde ten impuls na Qon.

U toho digitálního toto vůbec neřešíš, jen tam povolíš, jestli bude výstup aktivní/neaktivní,

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Výstup AQ vůbec nepotřebuju. Jen výstupy Qon a Qoff. Zřejmě se ale bez zadání hodnoty při aktivaci časovače nevyhnu.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Koldo teď jsem přišel na super věc a to ti snad pomůže, když pošleš příkaz

http://Adresa_miniserveru/jdev/sps/io/UUID_bloku časovače/startOverride/1.000000/60

a na konci těch 60 znamená, že to zapneš ten časovač na 60 sekund.


   
Aleq reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jo dobré vědět. Mě jde hlavně o ten uživatelský komfort. Prostě když se uživatel momentálně rozhodne zapnout na 2 hodiny filtraci, tak mi přijde zbytečné aby ještě navíc zadával hodnotu výstupu na jedničku.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Jasné chápu. No a jak máš ten radiobutton a máš tam, filtraci zapnout, vypnout a ty další věcí a uděláš si tam další virtuální vstup zapnout filtraci na 2 hodiny a pošleš to na výstup kde bude ten příkaz ať ten časovač jede ty 2 hodiny ?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jo to by šlo ale nemá to význam. V 99% případů to bude fungovat tak, že se ntvrdo nastaví tři nebo čtyři intervaly filtrace a takto to pojede celou sezonu. 

Ostatní univerzální výstupy označené jako AUX chci využít pro jiné účely, třeba pro spínání protiproudu, nebo LED osvětlení, které chci zabudovat do kolejnic zastřešení bazénu, kde se mimo jiné dá také využít časovač.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak malé shrnutí : ovládat Hidrolife už umíme, teď ještě jak to připojit k Loxone?

Zatím to mám přes Modbus Extension ale daleko lepší by to bylo pomocí "nějaké" Modbus RTU/TCP gateway. 

Z Číny jsem koupil toto - návod zde . Nevím jak to přesně funguje ale myslel jsem si že je to právě to co potřebuji tedy Modbust RTU to Modbus TCP. Zjevně ale není. Podle mě to asi jen tupě převede vše co je na RS485 na Wifi, nebo dělám někde chybu a nevím kde.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To vyzera len ako prevodnik 485 - tym padom cely modbus protokol si musis naimplementovat sam. Na modbus daco predava papouch, pripadne (viem, slubil som, nemam cas 🙁 ) to postavit na arduine za par korun.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ahoj 🙂

Od toho papoucha jsem si to objednal na vyzkoušení na 14dnů zdarma, tak snad to klapne - ale ta cena cca 5tis je fakt vysoká. Něco mám domluvené v ElkoEp ale tam nevím vůbec o co jde a cenu také nevím. Hotových Modbus gateway jsem našel spousty ale ceny atakují 10tis a více. 

Jedno zajímavé řešení je tady :  https://github.com/Bouni/ModBusGateway

Je to loxforum.com takže to ten dotyčný má odzkoušené - i když píše, že jen některé fce. Nechce se mi zase objednávat další HW, byť je levný ale napadla mě jedna věc.  Je  to v pythonu, tak kdyby se našel někdo, jak to naroubovat na arduino nebo rovnou na ESP8266 bylo by to super. 

No a ještě jeden převodník za 70EUR jsem našel od KMTRONIC. Jenže zase nevím jestli to nebude opět jen "transparent" přenos.  http://info.kmtronic.com/modbus-rs485-rtu-serial-to-modbus-lan-tcp-ip-module-converter.html


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Normalne ma seres, posli mi tych 70 eur a ja Ti poslem to arduino lol. Ako velmi Ta tlaci ten cas? Ja na to teraz fakt nemam vobec kapacity, ale trvam na tom, ze modbus tcp<-->rtu je zalezitost arduina s ethernetom (200 Kc) a jedneho 485 prevodniku (20 Kc)+ trochu programovania.


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

ech tu citam Slovo do (slovnej) Bitky. 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: msk

 

Normalne ma seres, posli mi tych 70 eur a ja Ti poslem to arduino lol. Ako velmi Ta tlaci ten cas? Ja na to teraz fakt nemam vobec kapacity, ale trvam na tom, ze modbus tcp<-->rtu je zalezitost arduina s ethernetom (200 Kc) a jedneho 485 prevodniku (20 Kc)+ trochu programovania.

   

🙂

Čas mě netlačí 🙂 Já jen aby to nenapadlo do smetiště dějin. Dnes jsem to pořádně pročetl a zjistil jsem, že jsem objednal hold špatný typ. Měl jsem objednat :

Toto pokud bych potřeboval WiFi :  http://www.usriot.com/p/rs232-rs485-serial-wireless-servers/

Nebo toto bez wifi :  http://www.usriot.com/p/serial-to-ethernet-modbus-converter/

Ceny okolo 50USD. Výhoda je oproti arduinu jen v tom že to má "kabát" tedy nějaký profi obal. 

Důvod proč na to tak "tlačím" je i ten, aby i ostatní měli možnost připojit např ty elektroměry bez Loxone modbus extensionu. Přece jen 5000Kč nebo 1000Kč je rozdíl. 

🙂 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nepadne, pretoze mne sa za tu modbus extension prachy davat nechce, takze uz len kvoli sebe to urcite budem realizovat. Casovo to ale fakt neviem odhadnut, mozu to byt tyzdne, moze to byt na vianoce. Na peknu krabicku sere pes, dam to na kus plastu na din listu.

Oba odkazovane linky nie su modbus konvertory, zas ten isty problem - je to len ethernet->485.


   
ReplyQuote
Page 5 / 29
Share: