Forum

Forum

Loxone + iOS/Homeki...
 
Notifications
Clear all

Loxone + iOS/Homekit

23 Posts
8 Users
0 Likes
9,182 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@sundevil

ne - mam ActiveDirectory integrated zonu... jsem microsoft clovek, takze jedu celej technology stack doma vcetne AzureAD syncu nebo  radiusu do Azure MFA atd...

na synology to udelas principem uplne stejne... udelas si forwardlookup zonu s A a NS recordama = loxone.mojedomena.cz s interni IP a na vse ostatni nastavis fowarder ven... a venku pak vytvoris A record loxone.mojedomena.cz=verejna IP

-> DONE 

tzn ze lookup ti na vnitrni siti vyhodi 10.0.0.x a venku tvou verejku 🙂 nejsem si jistej, ale imho toto umi i treba pi-hole, takze bys zabil 2 mouchy jednou ranou - zbavil se reklamy a udelal simple DNS server


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@muflon_

sorry, ja push pouzivam jen z loxonu... nativni homekit zarizeni vubec nepouzivam... stale beru loxone jako stredobod, takze pokud neco nepodporuje loxone (ani skrz node-red, vicemene NIC) tak si to domu nedam.

nicmene pocitove mam asi stejnej problem, ze notifikace o stavu mely zpozdeni (kdyz jsem si stim hral....)

 

ja se ted ted s homebridgem desive peru, dopo jsem prehodil MS1 za MS2 a moje 2 roky stara, desive ohnuta implementace na ubuntu se rozjebala a nejsem schopen to updatnou (moje linunx skilly jsou mizerny)... a moc moc se bojim reseni v nove instalaci loxone homebridge a znovu jebani se s homekitem (prejmenovani, trideni, atd)


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@elpaso

Jasne chapu.

Musim vytvorit hlavni dns na synology a na nem jen subdomenu loxone.domena.cz a tam zadat interi IP miniserveru. 

 

Vytvoril jsem si jen slave dns a ten stahoval z hlavniho dns zaznamy prez AXFR ale tam jsem mel prave externi ip


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@sundevil

davej si pozor na to, ze pokud to udelas blbe tak prijde o celou *.domena.cz proto jsem to delal primo pres nazev cele zony, ktera se jmenovala jako single host... jinak bys musel delat zbytecnej zone transfer a hostovat celou tu domenu u sebe jako kopii


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@elpaso

 

aha. dekuji moc.

 

 takze primarni zona se nebude jmenovat domana.cz ale primo loxone.domena.cz? Pochopitel jsem to ? 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@sundevil

ano, tak to mam jak v AD integrated zone, tak pokud si dobre pamatuju i na synology, kde jsem to mel pred lety z jinych duvodu

nejsem si jist, ale mozna musis vytvorit i A record a na nej pak pointovat NS a zonu... na synology to bylo takove divocejsi 🙂


   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 
Posted by: @elpaso

pouzij jakykoli navod na instalaci homebridge

no a potom https://www.npmjs.com/package/homebridge-loxone-ws

a rovnou to zacne fungovat, jen je potreba mit na loxone integraci starsi instanci homebridge, protoze nove verze node (vic nez 4.x.x) stim nejedou

Ahoj, vše jsem nainstaloval a funguje to. Problém ale je, že se mi načte jen 25 zařízení z Loxone do Homebridge, což není zdaleka vše. Netušíte, čím by to mohlo být?

 

Díky moc 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@xslide

hmmm, hele tento problem jsem nikdy behem 2 let nemel... kdyz uz to "najelo" tak jsem videl vzdy vse 🙂


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: