X
Forum

Forum

Loxone + iOS/Homeki...
 
Notifications
Clear all

Loxone + iOS/Homekit

23 Posts
8 Users
0 Likes
9,160 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Caute,

vcera jsem poridil Apple watch a proste mi to nedalo a stournul jsem do Homebridge. Mam zaplacenej Voxior a pouzivam Alexu, ale iOS je opet UPLNE nekde jinde a charakterizujou to 3 veci v porovnani s Voxiorem/Alexou:

- je to zadarmo

- odezva na lokalni siti je cca 1ms 🙂 skrz Siri>Apple Watch>Iphone>LTE cca 300-400ms

- ma to podporu Apple Watch

dedikoanej uzivatel orezanej jen na dulezite veci na Loxonu je asi nutnost.

Ma o to nekdo zajem? mam udelat how-to? nejsem linuxar takze musim jen zajistit autostart abych nemusel vzdy poustet putty 🙂 aaaaa to je asi vse

sharovani v ramci apple uctu je jen invite a rovnou vsichni dostanou identickou konfiguraci/favourites/watch config

jsem nadsen!


   
Quote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Ja bych mel zajem, jestli to funguje, rad otestuji


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Tiež používam Homebridge, Siri občas hlavne mi to dopĺňa nejaké automatizácie napr. je možné v Home app nastaviť akciu po príchode (podľa polohy) takže sa mi rozsvietia svetlá na dvore ako coming home.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: tomas_iw

Tiež používam Homebridge, Siri občas hlavne mi to dopĺňa nejaké automatizácie napr. je možné v Home app nastaviť akciu po príchode (podľa polohy) takže sa mi rozsvietia svetlá na dvore ako coming home.

hmmm, to je fakt 🙂 to zacnu testovat! na osvetleni zahrady to asi ma fakt smysl...

btw - zkoumal jsi nejak konfiguraci Homebridge? aktivacni kod se da samozrejme zmenit, ale co ten user/pass/port? to je neco co ma regnuty ten vyvojar u Applu pro Home Kit?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ten username a pin v configu môžeš zmeniť, sú to len lokálne záležitosti.

Username musí byť unikátny v rámci lokálnej siete a pin je ten kód ktorým to ručne spáruješ ak by ti negungovalo načítanie QR kódu.


   
ReplyQuote
(@cz_atlan)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1
 

Já jsem teda úplný amatér, ale celkem by mě to zajímalo a za nějaký how-to bych byl vděčný...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

pouzij jakykoli navod na instalaci homebridge

no a potom https://www.npmjs.com/package/homebridge-loxone-ws

a rovnou to zacne fungovat, jen je potreba mit na loxone integraci starsi instanci homebridge, protoze nove verze node (vic nez 4.x.x) stim nejedou


   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

Ahoj,

máte někdo prosím přehled, jaká je aktuální situace okolo napojení Loxone do Homekitu? 

Nativně to pořád nejde a díval jsem se, že těch pluginů je na to spousta. 

 

Máte někdo prosím nějaký vyzkoušený, ať to nemusím vše zkoušet?

 

Díky moc 🙂 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@xslide

Teď jsem to zrovna dělal nové svarovi. Hoobs+Loxone ws adv+ms2

Vse funguje stále stejné už mnoho let... Používám denně - mám všechno ovládané hlasem a speciálně kuchyň /obyvak/jídelnu už jinak vůbec neovladam

FYI - na automatizaci 100% doporučuji shortcuty přímo na loxone app, protože přes homekit to má občas delay


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@elpaso co odpourcas riesit cez HomeKit a co cez ShortCuts?

 

Dikes


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@muflon_

homebridge/homekit/voice: svetla komplet vcetne barev, brana, branka, garaz, zaluzie (fyrtur), harmony hub - tedy to co se vzdy spousti z vnitrni site a tedy se nikdy nestane, ze se ceka na spojeni do iCloud (Home appka). vetsina itegrovana vcetne node-red logiky (harmony, fyrtur). plus neco kde nechci definovat custom jmena/lokace pro ovladani hlasem, protoze ta voice logika vychazi ze struktury HOME jako takoveho

loxone shortcuts/voice: RFID cipy pridelane na branku, branu, u garaze, u vstupu do baraku... tedy potencialne misto, kde by se opet cekalo na iCloud(Home) a jeho spojeni. shortcut vola primo loxone appku, ktera je (by mela/mama) pripravena. a hlavne tam kde chci mit OKAMZITOU odpoved. shortcuty do auta (brana, garaz, alarm....). oproti Loxone QuickActions to ma asi 1000 nepopsatelnych vyhod...

homekit/homebridge shortcuty pouzivam treba u automatizace typu: pokud se po setmeni vracim domu a jsem  150m od baraku (prijizdim autem) rozsvit vsechna svetla na zahrade a parkovacim miste venku na 5minut (da se treba pridat podminka IF pripojeny carplay a tim rozlisovat automatizaci v aute a pesky z hospody) -> to mi dava pocit, ze prijizdim k hezky osvetlenemu domu :)) mozna blbost - me to prijde skvele za 5 minut energie na venkovni svetla...

driv jsem v shortcutech pouzival customizovane loxone bloky dostupne pres HB/HK a tam dochazelo k divnym prodlevam (data/wifi pri prijezdu autem)... po prepnuti na loxone shortcuty je vse 100% s nulovou odezvou

podotykam, ze jsou furt lidi co maj s direct loxone shorcutama problem, coz davam za vinu ext/int adrese loxonu. ja ji mam shodou (loxone.mojedomena.cz) a resim to skrz split-DNS na vlastnim dns serveru

celkove muzu opravdu rict, ze jak loxne->homebridge->homekit a ted i shortcuty fungujou naprosto skvele. homebridge se OBCAS sekne (stalo se mi 1-2x za rok), ale bezi mi to na nejakym ubuntu ve VMku na hyperv na kterym delam i jine veci...

jak tu pisu vsude -> bez teto integrace by mel pro me celej loxone o aspon polovinu mene primarne kvuli ovladani hlasem, automatizaci pomoci GPS....


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

nicmene jsou tu i negativa, typu... u mesic odkladam vymenu MS1 za MS2... prave proto, ze mam strach, ze se mi totalne rozhoni Apple Home a ja budu muset vsechny homebridged veci delat znovu, protoze nevim jak se to zachova... specialne i proto, ze mi homebrdige jede ve verzi XYZ uz 2 roky bez aktualizace, coz se 100% vysere s MS2 a HTTPS :))


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Tady ses pěkně rozepsal, díky za hodnotné informace. Ten Homebridge musíme rozjet😄


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@elpaso

 

Ahoj,

 

chtel bych se zeptat ten split-DNS mas na synology? Nemohl bys poslat nejaky kratky navod prosim...


   
ReplyQuote
(@muflon_)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

@elpaso Dikes 🙂 Mam to spravene principialne rovnako Homebride mi bezi a docker kontainery a pouzivam aj shortcuts v spojeni s homebridge alebo po novom s appkou

Co je uplne super tak prave otvaranie brany pri spojenom CarPlay sa udeje uplne automaticky co pri homebride a shortcuts neslo (musel si sa autentifiokvat faceID)

Este otazocka, ak som spravne pochopil s tvojich predoslych prispevkov ako Home Hub pouzivas AppleTV (co mam presne aj ja). Nestava sa ti ze push notifikacie chodia cca s 10s delay? Uz sa s tym mordujem hodne dlho a principialne som stale na tom istom. Ked som v LAN tak je to takmer okazmzite, akonahle sa pripojim na 3G alebo cokolvek mimo LAN 

(vtedy komunikujes na Home Hub cez iCloud) tak mam delay cca 10s. 

Pri loxone homebridge je to viditelne napr pri notifiakcii otovreni brany alebo garaze co je principialne uplne fuk. Ja som ale HomeKit/homebridge zneuzil aj na integraiu z ring doorbell a aktualne riesim audio. A prave ked niekto zazvoni tak push notifikacia za 10s mi velmi nedava zmysel. 

Dikes

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: