X
Forum

Forum

AVR do obýváku
 
Notifications
Clear all

AVR do obýváku

4 Posts
2 Users
0 Likes
2,000 Views
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
Topic starter  

Ahoj,

pročetl jsem téměř celý blog a fórum a musím smeknout jaké se tady najdou cenné informace. Řeším už delší dobu problém s analogovými reproduktory a optickým výstupem z nové TV Samsung. Koupil jsem z aliexpresu převodník z optiky na 5.1 analog a funguje to jenom u některých filmů které přehrávám z DS video v televizi z NASu. Některé filmy mají pak ten zvuk nějak zkreslený, stejně tak TV vysílání.

Takže jsem si řekl, že řešení by asi bylo nějaký levnější AV receiver, který by zrovna mohl fungovat i v multiroom audiu pomocí Raspberry a LMS jako jedna zóna. Chápu to správně, že LMS dokáže přepnout vstup a přehrát něco ze sítě a poté opět přepnout zpět třeba na TV vstup. Ještě bych strašně rád nepoužíval další ovladač, ale tomu se asi nevyhnu když ten optický výstup z TV má konstantní hlasitost, že? V obýváku mám ještě IR Control AIR, ale ovládání po síti bude asi lepší.

Díky za tipy.

 


   
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Bohuzel to neni uplne pravda, LMS neumi prepnout vstup na nicem, dokaze jen na squeezer playeru(apod) poustet predem nadefinovane zdroje. Prepinani vstupu na cemkoliv, jiz musis delat bud pres IR nebo LAN.


   
ReplyQuote
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
Topic starter  

Aha, ale to přepínání výstupů dokáže loxone nebo třeba nodered? Takže v tom AVR musí být Squeezer player?
Líbilo by se mi něco takového: https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/yamaha-htr-4071


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jj, loxone popr node-red to umi, ale je vzdy dulezite, aby to umel sam AVR, vetsinou pres ISCP. Squeezer player na AVR nemusi byt, zalezi co vsechno umi pres ty ISCP, bohuzel ne vse lze pres ISCP delat, takze nekdy je lepsi mit i nejaky android se squeezer playerem pripojeny na vstup AVR.


   
ReplyQuote
Share: