Forum

Forum

Loxone eBus propojení  

Page 2 / 2
  RSS

jpittner
(@jpittner)
New Member
12/01/2019 8:08 pm  

Nedavno jsem menil kotel na novy kondenzacni Protherm Panter  a vyrobil jsem si

vlastni ebus regulaci. Hardware i software je open source a volne k dispozici na

http://www.pittnerovi.com/jiri/hobby/electronics/ebus/index.html

Primo s Loxonem zkusenosti nemam, ale komunikace kotle s ebus termostatem

od Prothermu je velmi jednoducha, k regulaci teploty otopne vody i bojleru staci

jediny prikaz.

ReplyQuote
vlne
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
17/01/2019 12:36 pm  

Nebyla by k dispozici bližší informace? Link jsem prošel a chci se zeptat na cenu, dostupnost komponent, realizaci apod.

ReplyQuote
jpittner
(@jpittner)
New Member
17/01/2019 2:32 pm  

Vsechny potrebne informace k hardwaru i softwaru by mely byt k dispozici na te strance. Vsechny komponenty jsou bezne dostupne napr. na http://www.tme.cz a hotovy LAN modul na aliexpress.com, DPS je mozno nechat vyrobit v Cine (lacineji nez u nas). Zarizeni jako takove neprodavam, stavel jsem jen pro vlastni potrebu a DPS ani neni optimalizovana pro strojove osazovani. V Cine mi vyrobili 10ks (neosazene) DPS, co mi zbylo mohu ev. zajemcum odprodat. Stavbu bych ale doporucil jen tomu, kdo ma s elektronikou trochu zkusenosti (vice nez jen propojeni par Arduino modulu) a zakladni vybaveni a take umi programovat v C, pro upravu softwaru dle vlastnich potreb.

ReplyQuote
microware
(@microware)
New Member
18/04/2019 1:08 pm  

Do zařízení jsem investoval ale zatím nerozeběhl, nepodařilo se mi ani podpoře z ISE načíst KNX modul

ReplyQuote
Zoltan
(@zoltan)
Eminent Member
13/06/2019 8:47 pm  

Ahoj

Ako ste na tom s tým ebus čítaním dát?Mam objednaný Protherm Lev heliotwin so solarom a rad by som dostal dáta z nebo.Velmi do chodu kotla siahať nechcem chcem len ovládať solar zap/vyp pretože sám nevie.Ked je pekne pôjde solar keď nie plyn.

ReplyQuote
jpittner
(@jpittner)
New Member
17/06/2019 2:25 pm  

Ahoj, zarizeni mi funguje bez problemu. Ctu teplotu vstupni a vystupni vody, nastavuji teplotu otopne vody a teplotu ohrivane vody. Vas kotel kombinovany se solarnim ohrevem muze ale pouzivat i dalsi prikazy - idealni je asi pujcit si (koupit na internetu a do 14 dni vratit) originalni ridici jednotku a odposlechnout a analyzovat komunikaci na ebusu a podle toho napsat vlastni software.

ReplyQuote
Zoltan
(@zoltan)
Eminent Member
17/06/2019 8:17 pm  
Posted by: jpittner

Ahoj, zarizeni mi funguje bez problemu. Ctu teplotu vstupni a vystupni vody, nastavuji teplotu otopne vody a teplotu ohrivane vody. Vas kotel kombinovany se solarnim ohrevem muze ale pouzivat i dalsi prikazy - idealni je asi pujcit si (koupit na internetu a do 14 dni vratit) originalni ridici jednotku a odposlechnout a analyzovat komunikaci na ebusu a podle toho napsat vlastni software.

Akým spôsobom čítať dáta z ebus?Nemam vôbec skúsenosti s ebusom

ReplyQuote
jpittner
(@jpittner)
New Member
18/06/2019 3:45 pm  

Zarizeni popsane na me strance

http://www.pittnerovi.com/jiri/hobby/electronics/ebus/index.html

umoznuje i monitorovani dat na ebus sbernici s prepisem komunikace

v ASCII forme na virtualni seriovy port pres USB. Viz kod ebusint.c

#define LISTEN_ONLY

#undef NO_USB