Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
57.3 K Views
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Ahoj, jak jsem slibil podelim se o zkusenosti s univerzalnim KNX zarizenim:

Za prve po zkusenostech s ABB jsem cekal jak vse je uz nastavne ,ale ejhle zapojim rozsviti se krasny OLED moniturek a konec. Tak jsem si lamal hlavu, kde jsem udelal chybu nakonec jsem zjistil fyzickou adresu a sel si s tim hrat a musim rict, ze jsem nadseny. Nyni pokusne napr. na jednom portu spinam externi rele a na druhem mam BIN vstup. Da se toho tam nastavit mraky ma to moznost 16 funkci tj. uz nyni je mozne naprogramovat vstupy a vystupy, aby se chovali specificky a LOX to jen spusti tj. cast logiky muje jit na KNX a co se mi libilo maji zde podminky IF:) Dale pres ten maly monitorek muzete lehce rucne souspustit jakykoliv kanal tj. napr pokud se LOX kousne muzu externi rele dale spoustet.

Nyni to nasadim do ostreho provozu a uvidim co mi rekne draha polovicka. To je nejlepsi tester.

Uz nyni uvazuji o nakupu jeste jednoho prvku a ze prejdu z Sedtronika a desek od Dusana komplet na KNX a LOX.

Krasa je jeste jedna diky velikost krasne optimalizuji rozvadec ma to pouze 4 moduky - 48 IN/OUT vstupu.

 

 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Rád bych doplnil info z boje. Mám obsazeno 36 portu 24 IN, 12 OUT vse bezi jak hodinky, jen jsem narazil na limity LAN kabelu na propojení sběrnice tj. jdu schánět kablík viz @L jelikoz dle monitoru na prvku to občas hodí nějakou chybu sběrnice a musí se poslat telegram znovu. Když jsem to měl na jiném místě tak bez chyb tj délka kabelu. Jinak zkušenost prozatím perfektní. Dvojkliky co mi obcas zlobily, rychlost odezvy a hlavně konfigurovatelnost je vynikající.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@salinm1: Super, diky za info ohledne kabelu. Jen mne to utvrzuje ve spravnem rozhodnuti 😉

Jeste by mohlo byt zajimave zkusit ten UTP/FTP kabel zdvojit, jestli by se to vyresilo.

Jinak, ja mam zatim rozchozeny jen jeden ABB rele modu, mam na nem povesenou pergolu a vse jede rovnez na vybornou. od spusteni nebyl jediny problem, ze by to spatne zareagovalo nebo cokoli nefungovalo. Jsem z toho KNX taky nadsen 😉


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Moc to tady nechvalte, protože to výrobce v dalším update omezí a ti, kteří chtějí mít novou verzi budou mít smůlu.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

No vidíš to jsem si neuvědomil, že to tu rádi čtou Zeleňáci..:)))


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 

Ťažko sa mi verí že je chyba v ftp CAT7 pretože pri knx zbernici je dosť veľká napäťová rezerva,myslím úbytok napätia,to by si musel ťahať km ftp aby bola chyba prenosu


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

No taky mi to bylo divne, mam to pres CAT7 a par chybicek se na monitoru knx sbernice ukazuje. Zkusim zvetsit prurez a uvidim.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: Salinm1

Krasa je jeste jedna diky velikost krasne optimalizuji rozvadec ma to pouze 4 moduky - 48 IN/OUT vstupu.

 

 

Ten modul, který jsi otestoval, má 48 přepínatelných I/O modulů ? Pokud stojí těch 200Eur, jak v odkaze ve vlákně, tak to je velmi příznivý poměr cena/vstup...

Cena je srovnatelná s Papouchem...

Jak je to s rychlostí KNX ? Dvojkliky, trojkliky apod.? Napojení pulsních čidel atd.. ?


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

@georgio cena je bohuzel skoro 300 eur trochu jsi me vylekal, ze by tak srazili cenu za tech 14 dni co jsem to objednal. Jinak muzu zatim rict zkusenosti s 2 kliky ty funguji perfektne a dale in i out binarni vstupy a vystupy funguji perfektne. Zatim jsem nenazarazil na zradu.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 
Posted by: Salinm1

Rád bych doplnil info z boje. Mám obsazeno 36 portu 24 IN, 12 OUT vse bezi jak hodinky, jen jsem narazil na limity LAN kabelu na propojení sběrnice tj. jdu schánět kablík viz @L jelikoz dle monitoru na prvku to občas hodí nějakou chybu sběrnice a musí se poslat telegram znovu. Když jsem to měl na jiném místě tak bez chyb tj délka kabelu. Jinak zkušenost prozatím perfektní. Dvojkliky co mi obcas zlobily, rychlost odezvy a hlavně konfigurovatelnost je vynikající.

Napáda má ešte jedna vec,keď používaš lox ako ip gateway môže byt zrada aj tam,pretože test a štatistiky idu cez to.Niekde na de fóru som čítal niečo o nedokonalosti lox knx.Ale môže to byt aj káblom samozrejme,alebo samotný modul knx...


   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
AC5EBEB6 77D5 4112 8127 2EBA4AE7C473
ADC2F53F 03E8 45D2 B3CA 41186D75C9E0
27CDC35E B2D1 4E75 9CB5 EA51C74F27D2
748F13EC 20AF 4E13 B551 E9C1169EB8E3

Loxone Miniserver a vše ostatní KNX. Jedná se o restauraci a konferenční místnost v Praze - denně otevřeno. Už 5 let to funguje a nikdo si nestěžuje, že by byl problém.

Edit : Těch KNX modulů je tam ještě jeden celý rozvaděč, ale nechce se mi to foto načíst.

This post was modified 5 years ago 4 times by kobra23

   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
1107A4A0 CBB0 40FB 932C 119B6D14352B

   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: Salinm1

@georgio cena je bohuzel skoro 300 eur trochu jsi me vylekal, ze by tak srazili cenu za tech 14 dni co jsem to objednal. Jinak muzu zatim rict zkusenosti s 2 kliky ty funguji perfektne a dale in i out binarni vstupy a vystupy funguji perfektne. Zatim jsem nenazarazil na zradu.

Jo 300 Eur, sorry 🙂 když jsem koukal na cenu, začínala dvojkou a napsal jsem 200 místo 300 🙂

I tak je to zhruba 2,5x levnější než vstupy/výstupy na Loxone extensionech.

Stále ovšem dražší než Papouch, který je na vstup/výstup na 50% ceny KNX...


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 
Posted by: Salinm1

Ahoj, jak jsem slibil podelim se o zkusenosti s univerzalnim KNX zarizenim:

Za prve po zkusenostech s ABB jsem cekal jak vse je uz nastavne ,ale ejhle zapojim rozsviti se krasny OLED moniturek a konec. Tak jsem si lamal hlavu, kde jsem udelal chybu nakonec jsem zjistil fyzickou adresu a sel si s tim hrat a musim rict, ze jsem nadseny. Nyni pokusne napr. na jednom portu spinam externi rele a na druhem mam BIN vstup. Da se toho tam nastavit mraky ma to moznost 16 funkci tj. uz nyni je mozne naprogramovat vstupy a vystupy, aby se chovali specificky a LOX to jen spusti tj. cast logiky muje jit na KNX a co se mi libilo maji zde podminky IF:) Dale pres ten maly monitorek muzete lehce rucne souspustit jakykoliv kanal tj. napr pokud se LOX kousne muzu externi rele dale spoustet.

Nyni to nasadim do ostreho provozu a uvidim co mi rekne draha polovicka. To je nejlepsi tester.

Uz nyni uvazuji o nakupu jeste jednoho prvku a ze prejdu z Sedtronika a desek od Dusana komplet na KNX a LOX.

Krasa je jeste jedna diky velikost krasne optimalizuji rozvadec ma to pouze 4 moduky - 48 IN/OUT vstupu.

 

 

To zni uplne senzacne :-D. Ma to oproti zde probiranym ABB KNX modulum nejake finty pri zprovozneni ? Chapu spravne ze omezeni 100mA je brano na 1vystup ? Dekuji za jakekoliv info. M.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

@MVVM zprovoznění je vlastně úplně stejné jako s ABB to je nahrát do ETS konfigurační soubor a následně definovat co bude vstup/výstup a přidat lokální IP jako u ABB a jede to. V loxonu akorát je nutné místo KNX aktoru - výstup, přidat KNX sensor - vstup. V ETS je nutné též nastavit jak má daný vstup fungovat tj jestli má na stisk zapnout/vypnout/dvojklik možná ještě něco. Jinak jede mi to 14 dní, kde tím spínám 6A/230/24V cívka FINDER mikro relé - 12 ks a pak 30ks vstupů na světla a žaluzie, kde žaluzie zároveň spíná ABB KNX relé a naprostá spokojenost odezvy na tlačítko žaluzií mám pocit, že ani v mobilu nejsem schopen nastavit tolik úrovní sklonu lamel. tj. neměnil. bych..

Jen KNX bin vstup spíná - tj. zemi a LOX +.


   
ReplyQuote
Page 13 / 19
Share: