X
Forum

Forum

Loxberry v češtině
 
Notifications
Clear all

Loxberry v češtině

94 Posts
12 Users
4 Likes
19.7 K Views
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Vytvořil jsem plugin Modbus Gateway pro LoxBerry. Je v EN a CS. Vzhledem k opravovaným chybám instalačního procesu v LoxBerry je kompatibilní od verze 1.2.0.1. Aktuální pre-relese je 1.2.0.2, takže s ním to jde.

Wiki je zatím pouze v EN: http://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/Modbus+Gateway


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak jsem konečně přeložil Cam-Connect , trochu jsem nečekal, že je tam tolik textu  ? a místy jsem si nebyl jist smyslem původní věty, ale snad to bude srozumitelné.

Na GitHubu jsem, ale pro jistotu přikládám sem.

 


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

KaZaN včera požádal autora Cam-Connect pluginu o přidání jeho češtiny a dnes je vydaná aktualizovaná verze s češtinou Cam-Connect v2018.4.3

Díky KaZaNe!


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

No, už tam vidím jeden překlepík, ale počkám, jestli se vynoří nějaké další a pak to potuním najednou.


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

JJ to je rozumný. Taky už se si jich pár objevil 😉


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Uvolnil jsem nový plugin pro LoxBerry. Je to Syslog Server, což je v podstatě do pluginu převedený můj popis Vzdáleného syslogu zde na wiki.

Informace o pluginu jsou zde: http://www.loxwiki.eu/x/wQDgAQ


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Objevil se nový plugin LMS4Lox, který instaluje LMS, potřebný pro Squeezelite plugin. Již tedy není třeba instalovat LMS manuálně 😉

Český překlad jsem udělal a autor ho již zařadil do v0.1.2


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Ahoj, k comu by som vyuzil LoxBerry moze mi to prosim niekde v skratke napisat?

Treba mat fyzicky Rasberry dosku? alebo to pobezi aj v nejakej virtualke na serveri (tusim som to niekde videl)

 

Dik


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Ahoj,
začnu od konce. LoxBerry je možné mít na virtuálu. Sám ho provozuju na obojím, abych mohl své pluginy testovat jak na ARM, tak na AMD64.

Zde si stáhneš image pro vmware: https://download.loxberry.de/stable/images/vmware/
Pokud potřebuješ v jiném formátu (třeba pro KVM/QEMU), převedeš pomocí příkazu qemu-img.

RaspBerry můžeš využít ke spoustě věcí. Vše funguje na bázi pluginů. Některé jsou přeloženy do češtiny. Jejich seznam je v prvním příspěvku tohoto vlákna a je průběžně aktualizovaný.

Já používám Miniserverbackup (zálohy Loxone miniserveru), Modbus Gateway (náhrada za modbus extension), Squeezelite Player (multiroom audio), Syslog Server (vzdálený syslog - např. pro loxone).


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Ah jasne chapem, vcera som si nieco dalsie este hladal,

https://www.loxwiki.eu/pages/viewpage.action?pageId=13305941

Virtuozzo by mal byt priamo pre QEMU - mam "unRaid OS" server tak skusim to tam

Ten modbus by som ocenil uz nejaku dobu vymyslam ze kupim extension pre ten 3f merak spotreby , toto by sa hodilo 😉

Su nejake -/+ ked to mas na RP vs VM ? 

Dik


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Když to je na RPi, tak máš k dispozici GPIO. Pokud je nepotřebuješ, je podle mě lepší VM. USB předávám v libvirtu s QEMU bez problémů a data se nahrávají na virtuální disk na normálním HDD, což je trvanlivější medium, než SD karta.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Hmm na modbus asi bude potreba nejake 2 piny na vstup toho signalu z Elektromeru alebo to viem z Arduina vyriesit ? ci to uz bude dalsia komplikacia?

 

Skusim si teda prv ten VM co sa s tym da vsetko robit a uvidim.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@killeriq :  Nene, modbus použiješ buď USB převodník jako to má třeba @zmata a nebo externí jednotku ethernetový převodník jako třeba já. 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

hodis sem prosim link co to je ? dik! 🙂


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115

   
ReplyQuote
Page 3 / 7
Share: