X
Forum

Forum

Přístupový systém -...
 
Notifications
Clear all

Přístupový systém - počítání lidí v domě

27 Posts
8 Users
0 Likes
6,364 Views
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
Topic starter  

Dobrý den,

Lámu si hlavu s tím, jak udělat přístupový systém --> budu mít věšák na klíče, ve kterém budu mít zabudované čtečky na ibutton. Ale co bych chtěl je, že přijdu do domu, pověsím klíče na háček s ibuttonem -> Loxone zaznamená že je někdo doma, vypne alarm, zapne zásuvky atd. Po odchodu (po zmizení posledního ibuttonu - i přítelka bude mít ibutton) se zas zabezpečí, vypnou zásuvky atd.

 

Nevíte prosím někdo jak by šlo toto realizovat?

Děkuji moc za odpověď.


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Vetsinou v dome clovek vi ze odchazi posledni - tedy iButtonem zastrezi dum ten posledni odchazeji a odpo prvni prichozi zase odstrezi.

Nebo ty nejak ches evidovat, kdy je kdo doma?


   
ReplyQuote
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
Topic starter  

Taky dobrý úhel pohledu :-D, já to myslel původně tak, že by si člověk jen vzal klíče, a nemusel řešit zastřežování...

Ale sledování, kdo je kdy doma, by bylo také dobré 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A jak chceš propojit stav, jestli jsou/nejsou klíče na háčku s iButtonem? Tomu moc nerozumím, iButton musím vždy přiložit.


   
ReplyQuote
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
Topic starter  

ibuttony mám magnetické, takže jsem přemýšlel nad něčím jako - kolik je přítomno ibuttonů? --> 1+ odstřežit, 0 zastřežit.

popř, je přítomen uživatel 1, uživatel2, uživatel3?


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

To už je horší, než když jsem musel kdysi dávno v práci používat píchačky ?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Některé nápady mně fascinují 🙂

Taky jsem měl kdysi podobné nápady - třeba propojení VAG v autě s Loxone. Že by mě systém Loxone upozornil, že je v nádrži málo paliva, nebo blížící se servisní interval atd... 

Naštěstí mně to přešlo 🙂 Takže jediné upozornění bude na blížící se pivní sraz v Brně 🙂

Kluci nepřehánějte to 🙂 🙂 🙂


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Problem uzivatelu (je doma, neni doma) dokazes vyresit bluetooth scannerem na loxberry - prave zacinam resit, jak pokryt idealne scennerem dum. Ale nevim vyresit ten pristup elegantne...

tady je link:  http://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/BLE-Scanner


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@koldavideo  ?  presne o tomhle jsem nedavno taky premejslel jak bezdratove pripichnout kamery z auta a diagnostikou bezdratove zjistovat stav auta  ?  Ale taky mne to přešlo...

Obecně přítomnost doma sleduju zatím manuálně pres wifi pomoci appky pro Unifi Controller, myslím, že by se to z něj dalo tahat a využít, ale priority jsou teď jinde.


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Když by se člověk zamyslel,  tak možností, jak toto monitorovat, je mnoho. Naštěstí si nemyslím, že bych byl schopen toho využít / zneužít. Soukromí a svoboda  mojich nejbližších mi jsou nade vše a na základě toho se taky chovám. Snad jsou natolik schopní, že stejně jako provedou zamčení klíčem, tak přepnou dům do režimu, že nikdo není přítomen.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@zmata Já to používám v 99% jako kontrolu, že mamina dorazila v pořádku domu, je to často lepší, než zavolat, když je možný, že už třeba spí a nechci ji budit a nebo když nemám čas na půhodinovej rozhovor o "veledůležitých " věcech 😀 (doufám, že si to tady nenajde a nepřečte 😀 ). Ale je to z těch tisíce věcí, bez kterých bych se určitě obešel.


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

To znám ? 


   
ReplyQuote
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
Topic starter  

Díky za nové úhly pohledu, má to něco do sebe... 

Když tak o tom přemejšlím tak by můj případ měl jít vyřešit podle logiky "je přítomen nějaký známý čip - odstřež, není přítomen zastřež...


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Vzhledem k tomu, že všichni u nás mají zaplou wifi na mobilu, tak by stačilo pingátko na IP telefonu.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@zmata máš recht, tohle je asi nejmíň pracná varianta.  ? 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: