Forum

Forum

Loxberry v češtině
 
Notifications
Clear all

Loxberry v češtině

94 Posts
12 Users
4 Likes
19.6 K Views
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Na základě článku v místní Wiki jsem rozjel multiroom audio pomocí LoxBerry a LMS. Protože jsem shledal LoxBerry užitečným, rozhodl jsem se začít s překladem do češtiny. Od nové verze 1.0.0 umožňuje LoxBerry překlad. To mi sice nefunguje, ale zjistil jsem, že je to jenom o jednom ini souboru. Zkopčil jsem tedy EN do CS a mám hotovo cca 40%. Vývojáři ujišťují, že v případě zaslání ini souboru ho přiloží do další verze. Stejně se dají překládat i pluginy. Plánuji přeložit Squeezelite plugin.

Ještě je aktuálně problém s jazykem pluginu. Když mám nastaven jazyk EN, Squeezelite se mi spustí v DE. Napsal jsem jim to na GitHubu, tak to snad opraví.

Aktuální verzi češtiny nainstalujete tak, že se přihlásíte ke konzoli svého LoxBerry jako uživatel loxberry a zadáte následující příkazy pro stažení:
cd /opt/loxberry/templates/system/lang/

wget https://github.com/zmata/LoxBerryCz/raw/master/language_cs.ini

Pak stačí v My LoxBerry přepnout na češtinu. Verzi LoxBerry musíte mít aktuální.

 Co je dosud nepřeložené je v EN. Uvítal bych, kdyby mi zájemci pomohli zkontrolovat překlad na překlepy ...
Tímto způsobem si do budoucna budeme moci přeložit jakýkoliv plugin.

Překlepy hlašte zde. Díky

 

Následuje průběžně aktualizovaný seznam:

LoxBerry je přeložené od v. 1.0.4.2

Přeložitelné Pluginy:

Již přeložené a přidané do standardu:
Squeezelite Player (@zmata) od v0.5.2
LoxBerry Backup (@zmata) od v1.0.2
Modbus Gateway (@zmata) překládán přímo během vývoje
Syslog Server (@zmata) překládán během vývoje
Cam-Connect  (@kazan) od v2018.4.3
LMS4Lox (@zmata) od v0.1.2

Překládané, nebo čekající na vložení do standardu:
Miniserverbackup (dev verze) (@zmata) - autor pluginu aktuálně přepracovává plugin a dá vědět, až bude připravený k přeložení

K přeložení:
BLE-Scanner (dev verze)
Kalliope (dev verze) - hlasový asistent
KNXd
Sonos4Loxone

Pokud se někomu chce některý přeložit, lze to udělat standardně přímo v LoxBerry pomocí funkce Překlad --> Překlad pluginů. Výsledné ini soubory dáme na GitHub a dáme info vývojáři. Když bude překladatel mít registraci na GitHubu, tak ho můžu přidat jako kolaboranta a bude to moct na GitHubu aktualizovat přímo. Pokud si někdo něco vybere, tak to sem prosím napište, aby to nepřekládalo zbytečně více lidí najednou.


   
Quote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Já se na multiroom s Loxberry a LMS chystám teď, ikdyž uvažuju zkusit i Lox4Music, tak na ten překlad určitě brzo kouknu. Když narazím na nějaký uklepnutí, určitě dám vědět. Případně můžu taky něco přeložit.
edit: ale ten soubor mi nejde stáhnout: 
Forbidden You don't have permission to access /wp-content/uploads/wpforo/attachments/289/1044-languagecsini.txt on this server.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

opraveno, uz to jde stahnout


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Tak už můj post na GitHubu otagovali jako Bug, takže se snad dočkáme nápravy.


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Tak UI je kompletně přeloženo a chybí mi pouze nějaké záležitosti k běhu instalace pluginů. K tomu se dostanu asi až příští týden.

Aktuální verzi češtiny nainstalujete tak, že se přihlásíte ke konzoli svého LoxBerry jako uživatel loxberry a zadáte následující příkazy pro stažení:
cd /opt/loxberry/templates/system/lang/
wget https://github.com/zmata/LoxBerryCz/raw/master/language_cs.ini
Pak již stačí ve webovém rozhraní zvolit jazyk Czech


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak češtinu jsem vyzkoušel, pěkná práce ? . Paradoxně APC UPS plugin, kterej funguje v německý verzi a nefunguje v anglický, tak v český funguje. WunderGround4Loxone, kterej maká jen v německý, tak nejde ani český ani v anglický.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

funguje, super prace

dik


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

@KaZaN Ono to je tak, že mají dvě plugin rozhraní. Staré a nové V2. Pluginy vytvořené v novém fungují pouze pro LoxBerry 1.0.1 a víc. Podporují překlad, ... Bohužel to přepínání jazyků jim nefunguje úplně stabilně a v současné chvíli to na můj popud opravují. Nicméně jejich myšlenka je taková, že od verze 1.0.1 je standardním jazykem EN a vše ostatní se překládá. A to je pokrok!

Každopádně pluginy, které budou převedeny do nového rozhraní půjde standardně překládat.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

v noci se mi provedla automaticka aktualizace na V. 1.0.4.1 a Cestina je pryc...


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Protože jsme ještě nepožádali o přidání do standardu. Normálně ji zase stejným způsobem nahraj. Až budeme mít uspokojivou vychytanou verzi češtiny, tak jim ji pošlu na přidání.


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Založil jsem https://github.com/zmata/LoxBerryCz a požádal o přidání do standardu. Kdo bude chtít spolupracovat na překladech pluginů, tak se mi ozvěte a budeme to řešit přes github. Díky


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

@juras Ty používáš prerelease?


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ano


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
Topic starter  

Tak potvrdili, že v příštím buildu přidají naší češtinu.

 @juras Jen pro info. Pokud to používáš jako produktivní záležitost, tak je doporučeno aktualizovat pouze na release. Prerelease je hlavně pro testery a Latest Commit hlavně pro vývojáře.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@zmata Já klidně s nějaký překladem pomůžu, ať jsem taky užitečnej, za všechny ty rady tady.


   
ReplyQuote
Page 1 / 7
Share: