Forum

Forum

RS485Ethernet a lox...
 
Notifications
Clear all

RS485Ethernet a loxone

27 Posts
6 Users
1 Likes
1,877 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Ahoj,

dostal jsem nove tepelne cerpadlo co ma RS485 s wifi prevodnikem elfin ew11. Tento prevodnik ma jiz definovane 2 TCP/IP interface jako TCP Client, ktery odesila/prijima data z vyrobcova cloudu.

tento prevodnik ma na rozdil od "jinych" co jsem videl, moznost pridat vice interface pro TCP/IP komunikaci.

UDP server, client

TCP server, client

HTTP

MQTT

TELNETD

WebSockets

ALI IOT

otazka zni, co mam pouzit? Budu potrebovat vycitat i zapisovat registry.

Nemam stim zadnou zkusenost, jedine co jsem pouzival byl Wifi<>Wiegand prevodnik, kterej ale pouze data odesilal.

Rikam si ze HTTP GET by slo asi rovnou z loxone, UDP to same? Ale MQTT by zas bylo elegantni skrz NodeRed?

obecne by se mi sikl nejakej "how" jak se tydle prevodniky pouzivaj 🙂

DIKY MOC!

Kuba


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

@elpaso malo informacii. Ake teplotne cidlo?
ew11 co som narychlo pozrel by mal zvladat modbus TCP na RS485.
Cize otazka ci to cidlo ma tiez modbus protokol a ci mas popis registrov.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@smotek7 teplotni cidlo je slovensky tepelne cerpadlo? 🙂

vyrobce asi neni dulezity, je to nejaka cina co si uz 10-15 let nechava vyrabet kamos a uspesne montuje. ted maj novou revizi co ma RS485 a ovladani z mobilu pres cloud. je to postavene na regulatoru CAREL.

registry bych mel mit zitra primo od cinanu z vyvoje...

ew11 uz je od nich zkonfigurovane, takze cte/zapisuje data do cerpadla dle instrukci z/do cloudu. takze seriova cast uz je zkonfigurovana, stejne tak 2x TCP client co se na 2 portech pripojuje knim do cloudu

ja potrebuju tedy dalsi interface (za me idealna HTTP GET) skrz ktery budu schopen z loxonu

1. zapsat pozadovanou teplotu z tepelka (teplotu v akumuacni nadobe). toto je vlastne hlavni funkce te mobilni appky, ktera to "zapise" do cloudu, do ktereho se priupoji ew11, a teplotu zapise skrz ten prevodnik do tepelka

2. vycitat par informaci -> venkovni teplotu, nastavenou teplotu z bodu 1 pro kontrolu, spotrebu atd...

 

diky


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@smotek7 teď mě napadlo pokud to umí modbus over tcp 2 rs485 tak by to pak loxone dával přímo skrz modbus tcp out co? To by bylo ideální 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@smotek7 

takze mam excel a pridavam tedy jeden radek

image

na strane EW11 jsem vytvoril TCP SERVER listener, se kterym komunikuju, ale nic to samozrejme nedela, ve statistice na EW11 vidim clienta loxone, ze tam odesila data, ale EW uz nic nevraci...

bohuzel se trosku ztracim v tom co bych mel nastavit do Analog Senzoru na modbus serveru na strane loxone, zkusil jsem ruzne kombinace datovych typu integer 16/32bit unsigned prepodkladam

image

bohuzel nevim kam dat Index (jestli je to vubec nutne) a samozrejme jestli TCP Server znamena modbus server, kterej tam primo v EW11 neni na vyber:

image

 

diky!

 

This post was modified 1 year ago by elpaso

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@elpaso 

Ahoj, já bych zkusil TCP server a...!

Adresa 40000(40001 -1)  ! a funkce/příkaz 04!


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@chucky tcp server jsem jsem zkousel.

ve statistikach je videt, ze data z loxone chodi (received), ale nic neodchazi (sent) pryc z toho prevodniku

image

serial communication je urcite v poradku, protoze ta "jejich" cloudova sluzba funguje...

image

vystup je 0

btw u adresy je napsano, ze -1 se odecita jen kdyz registr zacina na 1


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

hmhm, tak jsem asi smutnej...

podle EW11 dokumentace to umi Modbus RTU <> ModBus TCP... coz ale neni RS485 <> ModBus TCP

coz asi jen potvrzuje Protocol settings ze serial portu configurace, protoze jinak by dole v Protocol Settings byl vybranej ModBus...

image

 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@elpaso 

 

posli celou dokumentaci pokud to umi modbus tcp neni co resit..

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@chucky jediny co mam je tento excel. ktery se tedy jmenuje modbus. a sloupec taktez rika modbus address. modbus tcp to urcite neumi, interface je pouze RS485

 bohuzel jak jsem psal, nastaveni na Elfen EW11 (RS485<>Wifi) prevodniku je nasledujici a vybrano dole je NONE nikoli MODBUS. http://www.hi-flying.com/elfin-ew10-elfin-ew11 navic ten produkt imho podporuje na seriove casti pouze RS485 ale nikoli protokol Modbus nebo Modbus RTU

image

mluvil jsem s nejakym typkem co tepelka SPRSUN delali a rikal, ze stim EW11 prevodnikem meli problemy, ze v pripade pripojeni do cloudu (HTTP CLIENT interface) uz nefungoval dalsi interface (HTTP SERVER, coz povazuji za ModBus TCP).

bohuzel kamos co mi to tepelko instaloval todle vubec nedela/neumi a jeho dodavatel v Cine byl schopen poslat pouze ten excel

koupil loxone rs485 bych i kousnul, kdybych vedel, ze to pojede...

This post was modified 1 year ago 2 times by elpaso

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@elpaso 

Ahoj trochu v tom plavu...ale za me by to melo jit...

kup si tohle...

https://pajenicko.cz/prevodnik-ch340g-max485-usb-na-rs-485?search=485

https://pajenicko.cz/prevodnik-zk-u485-s-ch340-usb-na-rs-485?search=485

 

umí to klasiku 485 ale i RTU-Modbus a krm sti tim ten Elfen EW11 prevodnik a uvidis co z toho leze... navic i tak si muzes overit komunikaci s tim tepelkem...

vyzkousis si solo kazde zarizeni z pc ...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

@elpaso som prec, precital som to len narychlo, ale chunky ti dobre radi.
Odsledovat najskor cez prevodnik, popripade modbus poll.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 494
 

Na začátek se vykašli na Loxone, stáhni si například qModMaster a zkus komunikaci z počítače (Modbus TCP) U adresy vynech 4 na začátku, ta je daná příkazem, takže místo 40000 použij adresu 0 a příkaz 4. V qModMaster nastavíš Function Code na Read Input Registers (0x04) a adresu 0.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@_petr_ 

na port jsem connected, connexi vidim i na druhe strane konertoru. tam vidim packets received, ale nic neposila. zkusil jsem ruzne kombinace kde ceho... v QMASTERU

image
image

Mluvil jsem dneska s jednim loxone integratorem, co mi nabidl pujcit RS485 i ModBus extension k loxonu.

Rikal, ze TCP Server na strane convertoru je ModBus TCP. A ze by to melo jet.

Jiny clovek od tepelnych cerpadel mi rekl, ze mam odstranit to nastaveni na jejich cloud 🙂

jdu asi objednat tu RS485/modbus to USB abych se vyhnul TCP/IP vrstve ktera proste funguje buh vi jak zda se

This post was modified 1 year ago by elpaso

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

tak jsem zkusil jeste jeden RS485 prevodnik, chova se naprosto stejne...

vcetne nepribivajicich packetu na strane Tx. Rx se zvysi po datazani na registr.

image

objednal jsem ty USB prevodniky... musim se vyhnout TCP/IP vrstve ackoli nechapu proc 🙂

zitra rano budu mit loxone modbus, potom zkusim loxone rs485 a potom USB.

kdyby to nejelo do toho jejich cloudu, tak bych vubec pochyboval ze je to cele funkcni, ale vzhledem k tomu ze to na vlastni oci vidim jak to funguje tak to musi jet 🙂

This post was modified 1 year ago by elpaso

   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: