Forum

Forum

Levné Loxone senzor...
 
Notifications
Clear all

Levné Loxone senzory

134 Posts
41 Users
11 Likes
52.3 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Mám ME-12, pomocí které jsem se snažil ovládat celý dům ale není to tak jednoduché. Podle mého názoru ani čidla nepotřebuješ. Podle intenzity osvitu jsi schopen zjistit, že sluníčko svítí víc než potřebuješ a když víš datum a kolik je hodin zároveň víš kde to sluníčko je, takže z této strany můžeš zastínit. Čidlo teploty bys měl mít v každé místnosti pro účely vytápění, takže jej také můžeš použít, pokud rychle stoupne teplota - ale to už většinou bývá pozdě. S větrem je to stejné protože meteostanice poskytne info jak siný vítr je a odkud vane. Z daného směru pak můžeš žaluzie vytáhnout. Pokud máš přesahy nastaveny tak aby v létě stínily, nemáš co řešit (asi bungalow).

Všechno to zní hezky do té doby než tě začnou žaluzie budit atd... 


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@koldavideo

Ok ok,

mam patrovy dum - neco jako Šumperák😀

cidla osvitu jsi myslel v mistnostech? Pokud ano, tak to bych se bal, ze to nevezme tak citlive, kdyz bude slunce svitit metr od okna na podlahu? Tam se prave muze rozpalit a prehrivat dum.

nebo jsi myslel vsechno tohle z meteostanice? 


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@koldavideo

Jo a jinak ta teplota ve vypinacich Loxone stoupne hadam dost pozde, to jiz muze byt po slunicku😏


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ne, myslel jsem čidlo osvitu v meteostanici.

stinit podle čidel teploty v místnosti podle mě nemá smysl.


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@koldavideo

Tak to jo! Ale kam teda fouknout tu meteostanici? Ne strechu? Pak se teda musim smirit s tim, ze bude merit nesmyslnou teplotu vzduchu-kdyz bude svitit slunicko, je to tak? To se muze rozpalit na 50...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@venca

Neboj, nebude. Všechny meteostanice se dávají na slunečné místo a měří správně. Až ji budeš chtít, tak ti mohu zajistit ME-13 (novější typ) za lepší cenu než je na webu. Kdyžtak napiš PM.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Jaký je rozdíl mezi ME-13 a ME-12 ? V mechanických dílech zřejmě ne.. Koukám na specifikaci ME-13 a podle mě u ME-12 nebylo "Meteostanici lze jednoduše integrovat do různých systémů pomocí protokolů ModBus a XML." Takže by měly data jít číst do Loxonu pomocí Modbus extensionu… 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ne, modbus extension není potřeba. Je to přes Modbus TCP.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

ME-13 ku mam uz 1 rok v krabici pripravenu.
Da sa niekde najst sablona a ME-13ke?

Inak casto sa stretavam ze aj "fundovany" ludia maju trochu chaos v tom Modbuse.
Nerozlisuju co je protokol Modbus a co sposob prenosu TCP RTU.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Viděl jsem v popisu ME-13 Modbus a hned se mi vybavil Loxone Modbus extension aniž bych si ověřil, co se Modbusem u ME-13 myslí....😏 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já jsem měl právě s ME-12 přes modbus TCP problémy, takže používám vyčítání hodnot z xml souboru. Tuším že právě u této meteostanice je potřeba změnit adresaci na -1. I tak mi to ale nechodilo. Mám ji cca 5let a jednou jsem jí musel opravit (jazýčkové magnety u anemometru). Oprava v řádu korun.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @smotek7
Nerozlisuju co je protokol Modbus a co sposob prenosu TCP RTU.

Aby to bylo jeste slozitejsi, Modbus TCP je v principu stale RTU protokol, akorat bezi pres TCP rozhrani.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

A proto používáme v některých případech raději převodník RTU/TCP (USR-TCP232-410s) než modbus extension 🙂


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 
Posted by: @jakub

Aby to bylo jeste slozitejsi, Modbus TCP je v principu stale RTU protokol, akorat bezi pres TCP rozhrani.

Cize aj ja som si to vysvetloval nesparve.
Ako je to spravne oznacovat?
Modbus RTU TCP/IP
Modbus RTU RS 485

 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@smotek7

Tak jsem se mezitim podival a je to asi jeste slozitejsi, i Modbus pres TCP muze a nemusi byt RTU. Nechame to tedy jako Modbus TCP a Modbus RTU, coz zahrne 99,9% pripadu. Takove kuriozity jako Modbus Daniels uz snad nikdy znovu neuvidim 🙂

https://en.wikipedia.org/wiki/Modbus#Protocol_versions

Moje narazka byla na to, ze RTU je protokol/format, ne rozhrani/zpusob prenosu.


   
ReplyQuote
Page 7 / 9
Share: