Forum

Forum

Levné Loxone senzor...
 
Notifications
Clear all

Levné Loxone senzory

134 Posts
41 Users
11 Likes
52.2 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Nejpoužívanější protokoly jsou:

  • Modbus RTU
  • Modbus ASCII
  • Modbus TCP/IP
  • Modbus RTU Over TCP/IP
  • Modbus ASCII Over TCP/IP
  • Modbus UDP/IP
  • Modbus RTU Over UDP/IP
  • Modbus ASCII Over UDP/IP

Jednoduše řečeno, Modbus je protokol určený komunikaci mezi různými zařízeními i různých výrobců a k jeho přenosu mezi zařízeními je potřeba nějaká linka. 


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442

   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Mě se nelíbil designem a nechtěl jsem si nechat tisknout krabičku 😉 To nevím proč šla jen vlhkost - možná vadný kus? Nebo se ti vracelo aspoň něco stran teploty? Ten můj je otestovaný, funkční.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Já to mám ve sklepě, tak i kdyby na tom byly nakreslený strašidla, byl by mi design jedno 🙂 Možná je to vadný kus. Zkoušel jsem to řešit s prodejcem, ale nevyřešil. Dal jsem tam místo toho tradiční 1-w teplotní čidlo a neřešil. Tak to prostě s těma čínskýma věcma je...


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@hvezdic dík za tip

 

Spíš bych ale bral variantu s Modbus RTU. Přenos dat analogovým signálem 0-10V není nejlepší řešení (pokles napětí ve vodiči, atd). Pokud mám možnost volby mezi analogem a digitálem, beru digitál (v jakékoliv podobě, v jakémkoliv protokolu).

Koukám, že Modbus se už v tomto vlákně řešil, tak si dovolím malou upoutávku. Napsal jsem do wiki článek na sestavení Modbus gateway (tj. více než plnohodnotná náhrada za Loxone Modbus Extension) postavené na Arduinu Nano:

https://www.vodnici.net/wiki/modbus-rtu-modbus-tcp-udp-gateway-postavena-na-arduinu/

Brána umí překládat protokoly

Modbus RTU <--> Modbus TCP (tj. do Loxone ji přidáte jako "Modbusserver")

ale navíc umí překládat i

Modbus RTU <--> Modbus UDP

(takže Modbus zařízení můžete ovládat a číst před UDP vstupy a výstupy Loxonu)

Detaily viz wiki.

P.S. Pokud hledáte alternativu k 1W, která umí i vlhkost, tak vřele doporučuji DHT22. Na základě vlastní zkušenosti můžu říct, že je to spolehlivější než 1W a jednodušeji se to programuje v Arduinu než 1W. Brána DHT22 <--> UDP je v Arduinu pár řádků kódu.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 
Posted by: @aleq

Mam https://www.aliexpress.com/item/32881959171.html?spm=a2g0o.detail.1000014.11.4ec47e66aN4ozE&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.14976.157518.0&scm_id=1007.14976.157518.0&scm-url=1007.14976.157518.0&pvid=11d49a08-5f5d-4134-8e41-cc7c9fd4e299&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.14976.157518.0,pvid:11d49a08-5f5d-4134-8e41-cc7c9fd4e299,tpp_buckets:668%230%23131923%2311_668%23808%235965%23499_668%23888%233325%2320_4976%230%23157518%230_4976%232711%237538%2367_668%232717%237558%23135

ve sklepe, ale dokazal jsem z toho dostat jen tu vlhkost.

Koupil jsem před lety stejný senzor a řešil stejný problém. Pokud se podíváš detailněji do specifikace, výstup pro teplotu je odporový:

Temperature output mode: resistance output (please refer to the information for purchase details)
Humidity output mode: voltage 0-5V/0-10V
 
Bohužel to mají zakleté v textu a ať to objednáš, jak to objednáš, výstup neodpovídá 0-10V...

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

@vlne

Už si vzpomínám, že jsem to nakonec taky odhalil a proto to už dál neřešil a hodil tam to 1-w čidlo a bylo. 


   
ReplyQuote
MBurian
(@mburian)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 19
 

@vlne

Zdravím, nevím kde je problém, ale já mám cca 20ks těchto čidel a normálně fungují oba výstupy...

U teploty je třeba pouze opravit zobrazení...viz obrázek:

image

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Můžete poradit jaké jsou v současnosti možnosti na senzor větru k loxone? Případně i jaký držák koupit (nějaký k satelitním antenam?) Anebo rovnou jít do levnější meteostanice? Potřebuji jen rychlost větru, teplotu a srážky (světlo by bylo jako bonus ale není nutné). Díky


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

budem mat mozno na predaj- mal by to byt original k loxone. aj s drziakom, ktory prezije koniec sveta (joklovina 60x60- ake mala, take dala)...

DSC 0611

 


   
ReplyQuote
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
 

Ahoj, nevíte někdo o nějakém vhodném detektoru blesků? Někde (možná i tady) jsem našel desku na Aliexpressu ve stylu připájej si vývody sám. (zde) Bastlení mám rád, ale nezbývá mi na něj čas. Hledám proto hotový produkt, který bude mít RS485, 1-Wire, analog či digitální výstup a jen zapojím kabel. Chci pak nějakým čítačem napočítat blesky a vyhodnotit stav "blíží se bouřka" a podle toho spínat, respektive rozpínat některé spotřebiče, FVE na střeše a podobně.

This post was modified 4 years ago by oliver.es

   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Ahoj,

neměl by někdo tip na detektor úniku plynů (zemní plyn, CO, propan,...atd), který by šel jednoduše připojit k Loxone?? Buď na DI nebo 0-10V, případně AI.

Nejlépe na 24VDC, abych nemusel pořizovat ještě 12V zdroj jen kvůli jednomu senzoru.

Díky


   
ReplyQuote
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
 

Zrovna hledám to samé. Detektor zemního plynu a CO. Kouř mám vyřešený přímo od Loxone.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

@oliver-es

Ahoj, už sem tady podobný dotaz viděl před nějakým týdnem. Hrozně jsem se nasmál. Integrovat jde vše, ale pokud chceš něco takhle exotického, tak si to budeš muset postavit, nebo upravit. 

Asi by bylo jednodušší vyčítat stav z nějakého počasí, že se blíží bouřka. Ale vypínat celý barák, to už je pak jako u nás, když přijde bouřka a začnou padat stromy na 22kv a my jsme bez proudu. 

Když detekují bourku, tak ji detekuji opticky a detekuji EMP pulz, úplně vidím jak navečer se díváte na televizi a rozsvítí venku před barákem pouliční lampu. 

Rodiče manželky, pro jistotu vytahuji když přichází bouřka televizi a počítače ze zásuvky, jednoho krásného dne jim to přišlo po koaxu z kabelovky. Nevím jestli pokud by to bylo připojeno v zásuvce tak by se to svezlo po žlutozelenem (ještě instalace N a kolik pospojeny). Ale starý barák bez hromosvodu a zemněni.

Můj názor je mít kvalitní zem, vše pospojene, co jde z venku přes svodice a stejně ti může cokoli projít a něco to odnest. Pokud by se ti to stávalo opakovaně, tak bych to řešil, ale spíše si zadelas na další problémy.

Určitě bych při bouřce nic nerozpojoval, minule u nás byla bouřka, uhodil to tak 2km daleko. Manželka byla oprena o roh omítky u portálu a ptá se mě, je možný že dostala ránu? Jo možný to je. Rohy jsou omitaci z pozinku. Potenciál tam nějaký je. 


   
ReplyQuote
Page 8 / 9
Share: