X
Forum

Forum

Lacné 8-kanálové re...
 
Notifications
Clear all

Lacné 8-kanálové relé modbus moduly z ebay

35 Posts
5 Users
4 Likes
3,109 Views
(@ansuz)
Active Member
Joined: 2 months ago
Posts: 11
 

@smotek7
Postupoval jsem podle tabulky

image

v dokumentaci + vzorového příkazu, nicméně vyzkouším i to co zmiňuješ, mohlo by to taky tak být.

 

CRC tedy ok, tím se nebudu trápit.
@dusanmsk Jako ano, kdybych se nemotal kolem IT a neznal alespoň základní souvislosti jsem bez šance. Na druhou stranu neměl bych asi ani chytrou domácnost a když, tak se všema orig doplňkama montovanou partnerem. Takhle mě to sice stojí, čas, nervy, ale nastavuju to jen jednou (snad) :-D.

To co jsem tu nenapsal je, že s tim chci ovládat světla, takže až to nastavim, tak zjistim, že je to blbost kvůli zpoždění :-D, nebo vypadávání a dalším neduhům o kterých ještě nevím, který mi napíšete a skončí to taky na závlahu.

Představa byla Quido DI vstup 100 a tyhle levné relé na Modbusu (ten sem pořídil hlavně kvůli rekuperaci Atrea, to bude za rok další sranda až to budu integrovat).

A v poslední řadě koukám po tomhle, ale to až se prokoušu přes světla a topení.
https://www.aliexpress.com/item/4000013917924.html?spm=a2g0o.detail.0.0.496a2DJo2DJoWx&mp=1


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@ansuz jedna vec je dokumentacia a druha loxone obmedzenia.
S LX nevies poslat dva 8 bit prikazy.  Musis to poslat ako jeden 16 bit.

P.S. ak chces lacne ovladanie svetiel, tak si mal ist do DMX, kludne cez UDPtoDMX.


   
msk reacted
ReplyQuote
(@ansuz)
Active Member
Joined: 2 months ago
Posts: 11
 

@smotek7 
DMX mám pořád otevřené, dám ho asi k ledkám a k hlavnímu osvětlení budu řešit spíš 220V a ovládání na stisky. Teprve budu testovat. Ten modbus jsem pořizoval primárně kvůli řízení rekuperačky, světla budou bonus a nebo je dám na ten DMX, přípravu na to budu dělat taky.

Jinak díky měl jsi pravdu, je to 256 a 512. Relé žijí :-). Teď mě čeká se naučit v configu abych posílal při stisku 256 a 512. Už se tim nějak proklikám. Nejdůležitější je, že přes Modbus Extension, lze připojit tuto čínskou levnou desku. Má odpolední teorie byla správná. FUNGUJE, mám radost.

This post was modified 1 month ago by ansuz

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@ansuz skus blok vzorec a nieco ako IF(I1=0;256;512)
alebo (I1+1)*256


   
msk reacted
ReplyQuote
(@ansuz)
Active Member
Joined: 2 months ago
Posts: 11
 

Opravdu moc dík. Použil jsem vzoreček IF(I1==0;512;256) a funguje, teď na klik spíná a rozpíná. Dneska se mi bude usínat s dobrým pocitem.

 

image

Němčina se tam začala objevovat po aktualizaci, nu což. Hlavní je výsledek, tento jednoduchý blog ovládám zatím virtuálně o víkendu spáchám fyzické tlačítko.

image
This post was modified 1 month ago 2 times by ansuz

   
msk reacted
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: