X
Forum

Forum

Jak poznat tendenci...
 
Notifications
Clear all

Jak poznat tendenci analogové hodnoty

4 Posts
3 Users
0 Likes
1,036 Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Ahoj,

neřešil a nevyřešil někdo, jak nejsnadněji poznat tendenci analogové hodnoty? Mám na mysli něco, kam bych zapojil například teplotu, nastavil časový horizont, toleranci a ono mi to řekl, jestli hodnota stoupá, klesá nebo je spíš stabilní? Něco lepšího, než to seskládat z průměrů, analogových pamětí, porovnávačů apod.?

Díky,

A.


   
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Nikdo nic? 🙁


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Primitivně porovnávám vlhkost v koupelně a pouštním větrák pomoci analogové paměti a změny za čas / musíš si odladit gradient nárůstu zkusmo ale citlivé je to až dost a spolehlivé taky ( po 1-2 minutách co se manželka koupe to zabere 🙂 čidlo je na stropě koupelny jinak to nemá citlivost


   
ReplyQuote
(@hesty)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 
Posted by: @aleq

Ahoj,

neřešil a nevyřešil někdo, jak nejsnadněji poznat tendenci analogové hodnoty? Mám na mysli něco, kam bych zapojil například teplotu, nastavil časový horizont, toleranci a ono mi to řekl, jestli hodnota stoupá, klesá nebo je spíš stabilní? Něco lepšího, než to seskládat z průměrů, analogových pamětí, porovnávačů apod.?

Díky,

A.

Ahoj,

tohle přesně řeším pomocí bloku "Klouzavý průměr", kde si nastavím, za jakou dobu se hodnota počítá a kolikrát za tuto dobu se hodnota uloží do paměti bloku a vypočítá z ní výstup.  POZOR Blok ukazuje výpočet již od načtení první hodnoty pro výpočet, takže hodnotu výstupu je rozumné použít až po uplynutí zvolené doby.

 

Používám to např. na zjištění "je léto?", kde se mi mění chování rekuperace dle "delší" podoby vývoje venkovní teploty a nebere se roční období dle aktuálního data, resp. 3 denní klouzavý průměr pro venkovní teplotu, kdy se každých 1800s načte venkovní teplota a do výpočtu se použije 144 dotazů. Léto tak nastane, když klouzavý průměr je přes 14°C.

Pro různé situace je nutné odladit vhodný počet dotazů a dobu.

This post was modified 2 years ago by Hesty

   
ReplyQuote
Share: