X
Forum

Forum

IP Kamery kompatabi...
 
Notifications
Clear all

IP Kamery kompatabilni s Loxone

135 Posts
44 Users
4 Likes
37.6 K Views
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja som prednedávno narazil na setup NVR s BlueIris čo je Windows aplikácia: https://www.youtube.com/watch?v=fwoonl5JKgo

A príde mi to ako celkom pekné riešenie aj v kombinácii s Loxone alebo inou automatizáciou:

  • poskytuje MJPEG stream na napojenie do Loxone
  • dokáže posielať a prijmať MQTT správy (triggerovanie pohybu, zmena režimu...)
  • je možné prepojiť s lokálnou Deepstack AI na detekovanie objektov

Asi najväčší downside je potreba mať dedikovaný Windows stroj. Keďže všetko mi doteraz bežalo na Xpenology a Docker kúpil som refurbished HP Compaq slim workstation.

Licencia stojí okolo 80€ na neobmedzený počet kamier takže v porovnaní so Synology Surveillance Station je to dobrý deal.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Jen pro info Dahua Imou Bullet Lite funguje s Loxone...


   
ReplyQuote
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Ahoj, podařilo se mi rozchodit IP kameru Hikvision s Loxonem jako domovní zvonek, obraz to přenáší, ale audio ne. Kamera má jak mikrofon, tak reproduktor. Je nějaký trik na to, jak zprovoznit oboustrannou audio komunikaci? Díky za odpověď.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

není


   
ReplyQuote
(@sakulajda)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 
Posted by: @ursus

@juras: Pristup na Loxone riesim cez VPN tunel, kde je kamera na "lan" sieti a nepotrebujem riesit externu siet

@Cousma: Ak narazas na to, ze cca 2x za mesiac pri prvom nacitani vidim "error" tak to ma nejake muchy, neviem preco niekedy proste potrebuje 'reload' aby tam zobrazil livestream... fotku robi vzdy... (mam ju pri dverach a ked niekto zazvoni, tak sa spravi fotka + posielanie notifikacie)

Ahoj

A máš to jen do Loxone, nebo zároveň i tu samou kameru nahráváš někde jinde (synology,...) ?

Mě se to do loxone načte tak jednou z pěti pokusů a fotka vůbec - pak se ta kamera sekne i v synology - to už vyřeší jedine restart.

Druhou kameru mám vivotek a byť je starší a má horší rozlišení, jak ten nový hikvision, tak ta funguje perfektně.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

Dokáže mi prosím někdo pomoci? Na Dahua NVR jsem se snažil nastavit co nejlépe zabezpečení a chtěl jsem vyzkoušet to vyzkoušet se zapnutým firewallem. Jenže od toho momentu se nedokážu připojit na přiřazenou ip adresu na NVR. Když pingnu na konkrétní ip, tak to jede, ale jak zadám do prohlížeče, tak mi to hodí, že odpověď webu trvala příliš dlouho....

Podle mne mi blokuje přístup ten zapnutý firewall. Bohužel číňan zapomněl dát na desku resetovací tlačítko..... Nedokázal by mi někdo poradit jak prorazit skrz firewall, abych mohl zase využívat NVR?

 


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

@jimyjims A nedá sa k tomu pripojiť priamo? Mal by k tomu ísť pripojiť monitor a klávesnica. 


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@robo111 jojo ta funkce je normálně možná, ale všech 6 připojovaných monitorů nezvládlo přednastavený rozlišení, takže hned po nabootování jsem ztratil obraz. Nakonec pomohlo přehrání firmwaru. Každopádně děkuji za reakci!


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

mám video zvonek Dahua VTO2202F-PS2. Nedaří se mi přidat do Loxne.

Zkoušel sem přes Loxberry plugin Cam connect ,kdy sem si přes ispy vyhledal dvě url adresy a ty změnit v .dat souboru, ale ani jedna nevysílá obraz.

 

Jediné co funguje je přes VLC url:

rtsp://admin:xxxxy@192.168.1.111:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=00

 

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Nepřidáš, už se to probíralo jinde, psal jsem nějaký rozbor... Tahle věc funguje plnohodnotně jen se svým monitorem.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj, no to nemáš tak zcela pravdu. Rozchodit se mi to podařilo. Jednak tento model nepotřebuje monitor, funguje i pouze s mobilem a aplikací DMSS. A potom se mi podařilo dostat obraz i do Loxone.

Asi nepodporuje mjpeg stream poroto je třeba jej dekódovat přes loxberry. S pluginem Cam-Connect se mi to rozjet nepodařilo, ale s pluginem CamStream4Lox ano.

V pluginu je třeba nejprve vytvořit novou Streaming Cam, do ní zadat ulr ve tvaru:

rtsp://login:heslo@192.168.1.111:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=00&authbasic=YWRtaW46WnZvbmVrLXUtQn

(ta jde vygenerovat zde: https://www.ispyconnect.com/camera/dahua?page=0)

Zaškrtnout Activate cam stream a Transcode Mjpeg. Potom spustit službu VideoLANClient.

Do Loxone pak zadat URL, která se v pluginu zobrazuje.

Nevýhodou je že to docela zatěžuje Raspberry. Mám rasp3 a v klidu jezatížení CPU kolem 10% s aktivním transkodovaním je ale 45-50% (pro rozlišení 720p nebo 35% pro 640px). Taky mi nefunguje snapshot pro obrázek při zvonění.

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

@kudykam Tak otázka je, kdo čemu říká "rozchodit", já od dveřní jednotky očekávám, že zvonek bude zvonit a dveřník komunikovat...  😀  Psal jsem, že PLNOHODNOTNĚ funguje se svým monitorem (ano, není nutnou podmínkou funkce). Pokud jde pouze o využití jako dveřní kamery a snímání obrazu, výše popsané je asi cesta, ovšem pro mne zbytečně složitá. Jak jsem psal jinde, byť mám všechny kamery na x místech Dahua, jejich dveřníky (alespoň dosavadní modely) jsou slepá ulička...


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ten zvonek tedy nemá žádné relé které spíná při zvonění?

Nenašel sem nikde v manuálu k čemu slouží ten Alarm výstup. Měřil sem ho a je neustále vypnutý.. Jediné co funuguje je door NC, NO

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Stačí kliknout na odkaz výše "jinde"... 😉

Dveřní jednotku s kamerou nejde přinutit, aby jakýmkoli způsobem poslala info o stisknutí tlačítka na ní, je to uzavřený systém, komunikující pouze se svými monitory. Jediný způsob je ten, že na připojeném Dahua monitoru (VTH5221Dx) existuje výstup "alarm out" (např. na externí "gong") který by šel použít do DI Loxone, ovšem kupovat kvůli tomu jednoúčelový monitor mi připadá naprosto zbytečné.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Chtěl bych použít Acusense  kameru jako pohybové čidlo a na základě detekovaného pohybu rozsvítit světlo. Potřebuju tedy, aby kamera notifikovala Loxone, že nastala nějaká událost. Nikde jsem o tom nic nenašel. Funguje to? @cybermole


   
ReplyQuote
Page 7 / 9
Share: