Forum

Forum

IP Kamery kompatabi...
 
Notifications
Clear all

IP Kamery kompatabilni s Loxone

135 Posts
44 Users
4 Likes
36.9 K Views
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
 

Provozuji přes 10 kamer Hikvision, ovšem mám je svedené a řízené přes Synology Surveillance Station (SSS) v domovním NASu. Pak to funguje takto:

  1. Kamera dá avízo o pohybu do SSS (iVMF
  2. SSS může na základě detekovaného pohybu spustit definovanou akci
  3. Jedna z možných akcí je volání webhook na konkrétní http adresu
  4. V LMS můžeš nakonfigurovat virtuální vstup/výstup s touto adresou a detailními parametry

Tady na ukázku:

Snímek obrazovky 2022 08 05 v 10.06.15
Snímek obrazovky 2022 08 05 v 10.10.34
Snímek obrazovky 2022 08 05 v 10.22.44

Samotné kamery Hikvision myslím neumí volat obecný http webhook. Jejich akce jsou pouze i) poslat e-mail, ii) upozornit iVMS (SSS), iii) začít nahrávat na SD kartu/FTP server.

Každopádně bych tě chtěl trochu varovat před zamýšleným použitím. Detekce pohybu v kamerách je docela nevyzpytatelná. Rozhodně funguje mnohem hůře, než dobré PIR čidlo, kde je IR senzor kombinován např. s MW radarem. Taková čidla jsou dnes již běžně dostupná za normální ceny. Kamera vnímá pohyb opticky a tudíž hlásí stín z pohybujícího se mraku, měnící se světlo, mlhu nebo opar do kterých foukne vítr, atd. Když hodně snížíš citlivost, nebude zase hlásit ani lidi. Chápu, že na místě určení třeba nemáš kabel nebo jsi v jiné nouzi, ale generálně bych světla dával raději na pořádná PIRka, než kamery.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@mikrotom Vlastne v nouzi nejsem. Kabel mam. 🙂 Jen jsem zrovna zacal resit kamery a  tak jsem si rikal, ze je tam pir zbytecne, kdyz chci stejne dat kameru. Nejedna se mi o obyc. motion detection jak se to delalo drive, kdy ty kamery jen porovnaly obraz na bazi pixelu a kdyz se to lisilo tak zahlasily pohyb. Acusense (Hikvision) nebo jinak pojmenovane technologie u jinych vyrobcu je zalozene na machine learningu a umi poznat cloveka/auto/mazlicka. O pouziti takovehle kamery uvazuju. 

 

Nicmene jelikoz hikvision neumi notifikaci na http, tak je to pase. Synology momentalne porizovat nechci.

 

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Kup si nějakou Dahuu co má AI analytiky a HW alarm výstup, pošleš na DI vstup impuls při definované akci a máš to na jistotu... Třeba mi se tady zatím válí HDBW5241, teprve dnes jsme tahali dráty pro PoE.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Acusense NVR by mělo umět při pohybu spínat digitální výstup.


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
 

@blaf pokud hodláš mít více než jednu kameru a používat je alespoň trochu užitečně, beztak musíš u nějakého NVR skončit. Je těžkopádné a nepraktické přihlašovat se do jednotlivých kamer, ukládat záznamy na jednotlivé z nich, nemít možnost to celé spravovat z jednoho dashboardu. Centrální NAS s velkým uložištěm, který tohle dovede, včetně pokročilé appky na správu, stojí pakatel a umožní ti i další funkce, např. co zmiňuju ve své původní reakci.

Jinak ohledně Acusense - nečekal bych nějaké zázraky. Hikvision má i v ne-acusense kamerách již delší dobu řadu “chytrých” rozpoznávacích režimů, jejichž implementace by měla být poměrně jednoduchá, a přesto jim to nechodí úplně dle očekávání. U Acusense se sice zaklínají vzletnými slovíčky jako “založeno na deep machine learning atd” ale bral bych to malinko s rezervou - stále tu obrazovou scénu analyzuje nevýkonný SoC zabudovaný v laciné spotřební kameře 🙁


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

Já mám několik Hikvision kamer 8Mpx z poslední technologií Acusense. Do Loxone je mám integrované přes NODE-RED (to je spolehlivé). Souhlasím ale s těmi co přes accusense varují, protože spolehlivost detekce je mizerná. Vždy to raději kombinuji s PIR čidlem. Zajímavější mne přijde, že si do kamer mohu přes node-red zapsat až 4 řádky textu, tedy informaci o aktuální teplotě nebo třeba poslední čas pohybu.


   
ReplyQuote
 smal
(@smal)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 
Posted by: @patrick

Já mám několik Hikvision kamer 8Mpx z poslední technologií Acusense. Do Loxone je mám integrované přes NODE-RED (to je spolehlivé). Souhlasím ale s těmi co přes accusense varují, protože spolehlivost detekce je mizerná. Vždy to raději kombinuji s PIR čidlem. Zajímavější mne přijde, že si do kamer mohu přes node-red zapsat až 4 řádky textu, tedy informaci o aktuální teplotě nebo třeba poslední čas pohybu.

Ahoj, jaký modul v node-red používáš na ty kamery? A řešil jsi tím i zvonkove tablo? Já jsem před nedávnem zprovoznil na zkoušku svůj Hikvision intercom přes loxberry extension, ale v Loxonu mám v interkomu pouze obraz (to tablo bohužel nemá vlastní SIP server), a to ještě nestabilně. Díky! Martin


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tento týpek to rozchodil Dahua VTO 2202f pro Home Assistant, tak by to mohlo nějak jít i pro Loxone ne?

https://www.youtube.com/watch?v=GbkCuT4qHbA&t=682s&ab_channel=Intermit.Tech

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

mel bych k NVR od HikVisionu otazku.

Mam tento scenar: 

U branky mam videovratnik od Akuvoxu a chci poridit kameru s NVR, ktera bude sledovat cely prostor pred brankou. Obraz z kamery a obraz z vratniku bych chtel spojit do jednoho obrazu (obraz v obrazu / pul na pul / pomerove - to je mi asi jedno) a tento vysledny obraz posilat do Loxone bloku Ovladani dveri.

A moje otazka, umi NVR od HikVisionu vzit video(stream) z jineho zdroje, spojit s videem jedne z kamer zapojene primo do NVR, spojit obraz a poslat ho jako mjpeg do Loxone tak, aby ho blok Ovladani dveri umel zobrazit? 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Nemám skúsnosti s HikVision NVR bežim na win BlueIris, ale na spojenie dvoch streamov do jedného ak to je h264 alebo h265 potrebuješ dosť veľa výpočtového výkonu čo si nemyslím že tieto krabicové NVR budú mať.

Jednoduchšie by bolo zobrať dva MJPEG streamy, a spojiť ich v nejakom skripte (php, node.js alebo python) do jedého.


   
ReplyQuote
(@liomajo)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
 

V hikvision je (bolo) take že Channel 0. Tam NVR zobrazí všetky kamery do jedného streamu. Treba si vyskúšať či ide ten Channel 0 nejak editovať.

Možno nejaký malý 4 kanál a si tam namapovať tie 2 kamery a využiť Channel 0 v loxone. Len by to trebalo vyskúšať či by to fungovalo v loxone. Ale pri 4 kanale tam bude asi raster 2x2. 

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

@ursus zkoušel jsem HikVision podle vašeho návodu a nejede mi to, můžete mi poradit kde mám chybu?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Co presne ti nejde. Musis byt konkretnejsi. 

Co se snazis nastavit?

Jak se to snazis nastavit?

Idealne screenshoty z web rozhrani HikVision i Loxone configu 😉

 

l.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

@l-adamek zkouším dostat kamery Hikvision (DS-7608NI-K1) do Loxone, ale nejede mi to a nevím kde dělám chybu.

Snímek obrazovky 2024 02 10 v 14.02.27
Snímek obrazovky 2024 02 10 v 13.59.25

   
ReplyQuote
koubek
(@koubek)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 13
 

základ toho, abys kameru dal do loxone, je takový, že ten tvůj http příkaz musí například v internetovém prohlížeči v adresním řádku obrázek z kamery ukázat. Např. ISAPI/ContentMgmt/StreamingProxy/channels/2201/picture nebo ISAPI/Streaming/channels/1001/picture apodobně. To abys nemusel stále přepisovat lox config.


   
ReplyQuote
Page 8 / 9
Share: