Forum

Forum

inteligentni zamek ...

Notifications
Clear all

inteligentni zamek - vstupni dvere  

Page 4 / 4
  RSS

chucky
(@chucky)
Estimable Member
14/08/2020 8:56 pm  

Zdravím nějaký posun s integrací Danalock ?

ReplyQuote
smotek7
(@smotek7)
Noble Member Moderator
14/08/2020 9:26 pm  

@chucky vsimol som si, ze ho zigbee2mqtt.io podporuje.
To ti nestaci?

ReplyQuote
gisbern
(@gisbern)
Estimable Member
26/11/2020 10:19 am  

Ahojte. 

Ja jsem neustale laboroval s myslenkou vymenit stavajici 3 bodovy winkhaus za elektricky winkhaus. No, ale protoze se vylozene bojim instalace (zadlabani dratu do dveri atd..) a profi firma za to chce cca 25000,- vcetne zamku a prace, zkusil jsem na zkousku DANALOCK. Koupil jsem variantu se zigbee v nejake akci za cca 4500 (vcetne mezikusu na stavajici vlozku) Montaz pro blbce, za 15 minut hotovo. Integrace s telefonem bez problemu (zde me opravdu vsichni serou s neustalym cloudovym vnucovani zalozeni uctu, proste se musite kamsi prihlasit aby to fungovalo, co kam ta aplikace pak prenasi .....) No, otazku bezpecnosti necham stranou a budu si myslet ze servery danalocku nikdo nikdy nehackne. 

Zigbee :logika pres NODE-RED s vyuzitim pluginu pro LOXONE (zamek je jiz integrovany v pluginu, takze netreba slozite hledat, co se mu musi poslat za kod) Na zigbee povely reaguje dobre. Ale protoze mi zatim signal az ke dverim nedosahne, musim pockat az dorazi repeater. Finalne by to cele melo spolupracovat s wiegand (fingerprint a keypad dvoufazove) bez nutnosti nosit cokoliv u sebe a co se pripadne necha ztratit (telefon, karta, klice, ibutton atdd)

Jinak zamek funguje zatim spolehlive - dve poznamky, motor je slyset, pri odemykani z telefonu to nekdy trva dele, (bluetooth)

IMG 20201122 1324573

ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Estimable Member Moderator
26/11/2020 5:59 pm  

používám skoro čtyři roky motorické  zámky od NUKI - původně jsem to taky chtěl spojit s kdečím a nejlépe přes ladacos ... ale nechal jsem to jak je jen na jejich appce . zatím nikdy nezklamalo. Asi jsem poněkud paranoidní

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Honorable Member
26/11/2020 6:52 pm  

NUKI funguje skvele pres API/Loxone... od te doby co jsem jejich support loni presvedcil, ze maj chybu ve FW na paralelni zpracovani instrukci se to zlepsilo a funguje to 100% 🙂

ReplyQuote
gisbern
(@gisbern)
Estimable Member
26/11/2020 7:08 pm  

No, on by mozna ten Danalock taky sel nejak pripojit primo pres nejakej jejich API, ale nejak to nepotrebuju. Jednak se mi nelibil u NUKI dyzajn a jednak u Danalocku tvrdi, ze baterky vydrzi rok, tak sem zvedavej. A pokud pak rozchodim ovladani pres loxone a wiegand, original apku na telefonu bych nejradeji vypnul, PRAVE z duvodu bezpecnosti.

ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: