Forum

Forum

inteligentni zamek ...
 
Notifications
Clear all

inteligentni zamek - vstupni dvere

98 Posts
21 Users
5 Likes
18.4 K Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Ahoj, rad by som sa podelil o info. Instaloval som inteligentny zamok NUKI na vstupne dvere. Je to nedestruktivna instalacia/deinstalacia s podporou loxonu. Instalacia aj s loxone integraciu trvala max hodinu aj s testovanim.

Screen Shot 2018 04 15 at 06.42.02

   
orlik80 reacted
Quote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

to vypada super a za 5k to i docela i jde. bohuzel mam vlozku s olivou z vnitrni strany a moc se mi to tedy nechce menit 🙁

EDIT: aha takze bez bridge ne-ne-ne. tak za 9k uz je to pomerne drahy


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

ano 9K, ale najdes nieco lepsie v pomere cena/vykon?


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

@juras byl bys ochotny tady dat loxplan toho propojeni s Nuki zamkem ? Komunikuje Loxone s tim bridgem pres nejake virtualni vystupy/vstupy nebo nejak jinak ? Dik.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

ahoj, tady je komplet info pro integraci + nove virtualni vstupy a vystupy

http://www.loxwiki.eu/display/LOX/NUKI+Bridge+bzw.+NUKI+Android+Bridge+einbinden

 

jestli budes potrebovat, dam ti detialy z me ingerace - ale delal jsem to podle loxwiki a udelal preklad nemeckych nazvu...


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

dik moc. pokusim se to prostudovat 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: juras

Ahoj, rad by som sa podelil o info. Instaloval som inteligentny zamok NUKI na vstupne dvere. Je to nedestruktivna instalacia/deinstalacia s podporou loxonu. Instalacia aj s loxone integraciu trvala max hodinu aj s testovanim.

Screen Shot 2018 04 15 at 06.42.02

jakou prosim vlozku? ja mam cesky Tokoz PRO400 co vyhrava souteze buh vi kde, ale je tam system otaceni klicem zpet, tak nevim. uplne se mi nechce kupovat i novou vlozku...

jinak misto kliky predpokladam funguje to tlacitko 🙂


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

vlozku mam fab 1000 - ta se odemyka klasicky - myslim ze tvuj dotaz je vhodne zaslat primo na nuki


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 
Posted by: juras

Ahoj, rad by som sa podelil o info. Instaloval som inteligentny zamok NUKI na vstupne dvere. Je to nedestruktivna instalacia/deinstalacia s podporou loxonu. Instalacia aj s loxone integraciu trvala max hodinu aj s testovanim.

Screen Shot 2018 04 15 at 06.42.02

Tento zámek mám asi třičtvrtě roku. Měl bych dotaz jak jsi vyřesil ten stav baterii? Podle návodu na loxforu mi to nefunguje. Nejsem schopen vyčíst stav na virtuálním vstupu pro NUKI.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Stav baterie ani mne nefunguje korektne - proto jsem ten modul vyhodil. Nativni aplikace mi posle notifikaci se stavem kriticke baterie - tak jsem to zatim nechal tak.

 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Tak jsem na tom stejně dlouho jsem řešil jak to vyčíst ale vypadá to že to nejde nikomu. Jinak jsem se zámken spokojený bylo to asi nejlacinější řešení za el. zámek do dveří pořád chtějí raketu. 

Zámek mám propojený s klávesnicí od loxone jediný co je trochu problém je vyčítání stavu zámku po 10s. Pokud někdo zamkne a pak si vzpomene, že něco zapoměl a chce hned odemknout tak loxone ještě neví cca 10s že je zamčeno a má odemknout. Těch 10s je někdy dost dlouhá doba 😊 .


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Nuki je nic moc, testoval jsem ho a moc se mi to nelibilo. Nebyl oto stoprocentní.

Ja cekam na  https://www.kickstarter.com/projects/1947538842/teodoor-smart-lock

To by melo byt uplne neco jineho a mnohem lepe zprocavané. Uz to meli davno poslat a porad to odkladaji. Realne aktualne nic jineho nez nuki pouzitelneho u nas neni pro dodatecnou montaz.

Jinak nejlepsi reseni je si to nechat udealt do novych dveri naprimo - pouzit assa abloy. Ten funguje uplne perfetkne, ale taky neco stoji.

 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

No právě kupoval jsem dveře do novostavby cca 30 tis. a za dalších 25 tis by byla příprava na el. zámek. A to je dost. Kabeláž mám připravenou a nakonec teď když mám NUKI ani jí nepoužívám.

To NUKI mi nepříjde úplně nespolehlivý, jen ta komunikace přes HTTP GET  není prostě on-line.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

ja tam zadny rozdil proti nuki nevidim - maly rozdil v designu, ale funkce asi stejne...

 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Volal jsem do loxone, jestli něco v této podobě jako je NUKI neplánují, když už mají klávesnici která se jim povedla, ale buhuřel. Mám i bezdrátovou kliku na francouzké dveře a ta funguje bezvadně její stav je vidět okamžitě a do alarmu jde zakomponovat podle mých představ.


   
ReplyQuote
Page 1 / 7
Share: