X
Forum

Forum

Inteligentní regula...
 
Notifications
Clear all

Inteligentní regulace pokojové teploty

25 Posts
7 Users
0 Likes
3,213 Views
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

@gisbern Anebo stačí zaškrtnout v nastavení PWM výstupy a už budou vývojáři v pohodě. 


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 
Posted by: @skindr

@gisbern Anebo stačí zaškrtnout v nastavení PWM výstupy a už budou vývojáři v pohodě. 

Ty PWM jsem zkousel zapnout, a chovalo se to podivne. IMHO PWM neni totez co I/O.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Používám na spínání relé. Mám topné kabely v podlaze. Žádný problém.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Jo, u elektriky si dovedu predstavit, ze se PWM modulací dokáže nasimulovat procentualni otevreni proporcionalniho ventilu. Ale u I/0 termickeho ventilu s dobou prestaveni v radech 10tek sec, to proste imho nejde. Jedine v parametru pwm dat max. periodu a  doufat , ze se to pak nejak vypne. Ja proste nechapu, jaky je problem tam ty Q vystupy nechat, kdyz tam jeste pred nedavnem byly pristupny... 

This post was modified 1 year ago by gisbern

   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ahoj,

já to mám i na starém bloku vyřešeno tak, že pokud je AQ vyšší než konstanta
(24), tak se sepne ventil. Řeším pomocí analogového hlídacího psa:

obrazek

Celkem se to dá používat, mám to takhle už roky a spokojenost.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@ondy JJ, ja to mam taky tak, jak jsem psal (prevedeni logikou) taky tam mam hlidaciho psa, i kdyz malinkato jinak nastaveneho. Pozorovanim IRPT analogoveho vystupu jsem naznal, ze napeti nikdy nejde pod 0,6V tak tam mam nasteveny treshold 0-0,5V 0 a vsechno okolo 1. Ja jsem se prave ptal, jestli uz to nekdo podobne zprasil a jestli takove nastaveni je pro učícíse modul legalni... jestli ho tim nějak nedegraduji na zakladní školu... Ale ty tam mas ve starym modulu i digitalni vystup, tak proc to ? 

This post was modified 1 year ago by gisbern

   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

To si úplně nepamatuju, jen mám pocit (a je to i v nápovědě), že on často spíná a mám hlavice, kterým to trvá fakt dlouho, než se něco stane, tak jsme to tehdy nastavili takto a funguje to. A přiznám se, že mě stačí modul s dokončenou základkou, který funguje, než nějaký nepředvídatelný vysokoškolák 😉


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Diky, a jak mas ty hodnoty u hlidaciho psa nastavene ty ? Jestli to neni tajne. Ja se necham poucit. Ja teda nevim, jak je to s frekvenci spinani Q vystupu u hloupeho regulatoru. Mam za to, ze ten sepne, jenom kdyz se mu nelibi teplota na vstupu, cetnost spinani se pak da omezit dobou dotazu na teplotu primo u jednotlivych cidel (mam to tak v podlahovce) a tu jsem nastavil vysokou, protoze podlahovka ma pomerne dlouhou setrvacnost, tak to staci...  

 

edit: jo, ted jsem si vsimnul, ze ty taky pouzivas intel. modul, ale te starsi generace.. takze tam muze ta cetnost spinani ovlivnena i naladou manzelky... to je fakt...

This post was modified 1 year ago by gisbern

   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Tajné to určitě není, mám tam 24% (tzn. hodnotu 2,4). Fakt si přesně nepamatuju proč, ale bylo to po doporučení kamaráda, který to takhle používal několik sezón přede mnou...

Jinak teploty vyčítám 1-wirem z extensionu s intervalem 60 vteřin - ale vzhledem k tomu, že teplotní čidlo mám schované že není vidět, setrvačnost i toho měření je krásně pomalá, tak to prostě žije svým životem... Ke spokojenosti uživatelů.


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 
Posted by: @gisbern

Jo, u elektriky si dovedu predstavit, ze se PWM modulací dokáže nasimulovat procentualni otevreni proporcionalniho ventilu. Ale u I/0 termickeho ventilu s dobou prestaveni v radech 10tek sec, to proste imho nejde. Jedine v parametru pwm dat max. periodu a  doufat , ze se to pak nejak vypne. Ja proste nechapu, jaky je problem tam ty Q vystupy nechat, kdyz tam jeste pred nedavnem byly pristupny... 

Ale ty Q výstupy u v1 byly také PWM. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: