Forum

Forum

Samovolne vypinanie...
 
Notifications
Clear all

Samovolne vypinanie svetiel

8 Posts
3 Users
0 Likes
907 Views
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

Ahojte, mame miniserver 2, najnovší fw, po posledných úpravách v configu, čo som nastavovať zaluzia nam zacalo občas vypínať svetla v kuchyni. Sú tam 2 okruhy 230 a 12v ked pas. Občas proste zhasne svetla. Niekdy sa môže svietiť aj niekoľko hodín a nič a niekdy po dajme tomu hodine vypne. Niekdy doobeda, niekedy vecer. Náhodne. Neviete čo sa môže diať? 

dakujem

 


   
Quote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

A vypne sa to v loxone plane (daj si statistiku na dany vystup), alebo len fyzicky? Ak len fyzicky, nema MS2 nejake teplotne ochrany okolo rele?


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

@dusanmsk praveze jedno svetlo (strop) je riadene cez loxone rele ale led pas na linke je cez cinske dmx 12V. 2 nezávisle okruhy. Ako keby vypne tu scénu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

No to sa neda takto genericky radit. Zapni si live view a sleduj to, alebo nahadz na jednotlive vstupy a vystupy statistiky, nech to vidis v case co sa tam deje (potom ich nezabudni odstranit nech neosupes sdkartu). Pokial zhasina pas a svetlo na rele svieti, tak je to problem s dmx. Pokial zhasina svetlo a v liveview je vystup zopnuty, je problem v hw/kabelazi. Atd...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Nieje to svetlo spinane tree vypinacom?


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

@smotek7 ahoj áno je


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

A nerobi to ked nahravas konfig ?
Tam maju Bug ale neuznavaju to ako reklamaciu.
Edit: a ked sa to stane nepocujes zvukovu odozvu ako keby si tukol na vypinac?

This post was modified 3 years ago by smotek7

   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

@smotek7 naposledy som nahrával config asi pred mesiacom, ked nam nahodili zaluzia, tak som ich nastavoval. Odvtedy to robi. Stane sa to tak 2x-3x do tyzdna ze sa zhasnú vsetky svetla v kuchyni - 2 okruhy jeden napájaný z čínskeho dmx 12v, druhy myslím ze z loxone rele.


   
ReplyQuote
Share: