X
Forum

Forum

Inteligentní ovládá...
 
Notifications
Clear all

Inteligentní ovládání žaluzií

51 Posts
18 Users
0 Likes
11.2 K Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

predpokladam ze tech 50luxu meris nejakym venkovnim senzorem


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: ager

Ahojte. Neviete nahodou preco na bloku central kde mam pripojene virtualne vstupy pre zaluzie Cu Cd ked stlacim tlacitko tieto vstupy ostavaju zapnute (vid obrazok)? je to tak aj pre vstupe St (zastavenie zaluzii) a aj La (alarm). Lon a Loff  my funguje normalne. Nechapem co robim zle a stale neviem prist nato preco  a ako to vypnut?  Vdaka

Pridal som novy blok central do loxone configu a stary som vymazal a uz to ide :). Sice nechapem ako je to mozne ale aspon ze som nato dosiel...a kolko som nad tym sedel kua a stacilo tak malo 🙁

Vdaka nksh za odpoved!

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

to L: Nechapem tomu presne ako to myslis. To znamena ze ta zaluzia v loznici sa nikdy nevytahuje automaticky? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

naopak, prave ze v loznici se vytahnou vzdy. ale pokud je uz v loznici vytazeno, znovu se vytahovani jinde nespusti


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: nksh

Zajimave ze vystupy nahoru a dolu jsou take oba sepnute naraz. Aneb at zije Loxone 😀

Jinak pro centralni zaluzie pouzivam central stineni. A pro vyjezd zaluzii mam tlacitko "nahoru-dolu":

zaluzie

Kde najdem v configu block central stineni prosim ta? 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

V loxconfigu V9 🙂 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

To jsi mu pomohl 😀

 

stínění

   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tak me napadlo ze ma jeste stary config,  pac je to hned u "klasického" centrálu ?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Celkem divně to mají. 😀

Klasický centrál je v "Obecném" a ty nové v "regulátoru"

Přes tu F5 je to nejjednodušší 😉

A jestli má config v.8, tak máš pravdu, tam to není. 🙂

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Vdaka panove. Aj som si myslel ze to tak bude. Ano mam config v.8. Nechcel som ist do v.9 lebo ta aplikacia stara je daleko lepsia ako sa tu uz pisalo. Ale netusim ci mozem mat config v.9 a pouzivat staru aplikaciu? Ma to tak niekto ? Vdaka


   
ReplyQuote
(@lukas_)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 17
 
Posted by: L

Tady je alternativa s cidlem osvitu. Pokud je barak v zimnim rezimu, referencni zaluze (v loznici) je zatazena a sviti vic nez 50.000 luxu, tak se mi vytahnou zaluzie v dome.

Referencni tam mam proto, aby se relatka nespinala opakovane pri kolisani nad-pod 50.000 luxu.

LoxoneConfig 2017 12 30 20 57 19
LoxoneConfig 2017 12 30 20 58 07

Mohu se zeptat jaké čidlo osvitu používáš a kde jej máš umístěné ?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

 Zdravím,

 v pátek mi nainstalovali žaluzie. nastavil jsem si časy jízdy nahoru / dolů, naklápění lamel a velikosti.

 Žaluzie ovládám přes tlačítka a chtěl bych nastavit, aby každé tlačítko umělo?

1/ při normálním stisku sjede do krajní polohy (dolů / nahoru) - mám a funguje

2/ při delším stisku tlačítka dolů sjede a otevře žaluzie - napojení na "S" vstup (zatím mi tohle funguje jen přes apku a virtuál "stínění")

 Lze toto nastavit nějak přímo v bloku automatické žaluzie? Případně existuje blok (tlačítko), kde je jeden vstup a více výstupů, které se aktivují dle délky vstupního impulzu?

 

 Díky za rady


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Existuje blok Dlouhy stisk.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@smotek7  Díkes, tento blok jsem ve sloupci s bloky nenašel


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

mám nově žaluzie zetta 90 s geiger motory a vše šlape ok, až na případy kdy občas mi nejde narovnat žaluzie z horizontální do zcela vertikální polohy. Ze zcela uzavřené vertikální polohy to jde vždy přes tři stisky tlačítka do zcela horizontální, ale zpátky fungují třeba jen dva stisky a ten třetí už ne. Stává se to ale jen někdy, někdy to zase funguje dobře.

Netušíte čím to?


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: