X
Forum

Forum

Integracia klimatiz...
 
Notifications
Clear all

Integracia klimatizacie AUX cez Home Assistant

2 Posts
1 Users
0 Likes
518 Views
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
Topic starter  

Ahojte,

snazim sa zintegrovat klimatizaciu s Loxonom. Je to AUX klima (wifi modul nahradeny ESP boardom - Esphome s AUX external component). V Homeassistant to funguje OK, cez Node-red som to aj spojazdnil (bez pouziti VTI, cisto len cez control in node):

image

Takto to aj funguje, problem nastava vtedy, ked sa klima zapne cez ovladac. Vtedy sa to neupdatne v Loxone. Skusal som to aj cez VTI, no vtedy nastane endless loop a nefunguje to velmi dobre.

image

Dalo by sa to riesit aj cez virtualne vystupy, a otocit cely "flow" v node-rede ale aj tak by to nevyriesilo moj problem. Da sa nejakym sposobom aktualizovat state bloku klimatizacie, bez toho aby som na vstupe mal na ON jednotku? Popripade ak na to idem uplne zle, skuste ma nasmerovat, lamem si nad tym cely den hlavu a neviem ci rozmyslam dobre 😀

 

Diky za pomoc

 


   
Quote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
Topic starter  

Tak nakoniec som upustil od pouzitia HA, vyriesil som to s MQTT. Mam ale nasledujuci problem: ak zapnem klimu, klima dostane 2 krat signal zapnut (pri kazdej zmene stavu pipne klima 2 krat).

ac loxone

Je mozne zablokovat vstupy na urcitu dobu po zmene stavu na vystupe, a naopak zablokovat vystup na urcitu dobu ak sa zmeni nieco na vstupe? (chcem aby to fungovalo dobre aj cez ovladac aj cez Loxone)


   
ReplyQuote
Share: